Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetek ha nem akarom,...

Mit tehetek ha nem akarom, hogy velünk aludjon a párom gyereke?

Figyelt kérdés

a páromnak van egy fia az előző kapcsolatából,5 éves.Nagyon jó vele a viszonyom,sokat törődök vele,ajándékokat veszek neki,tényleg szeretem,és ő is engem,ezt szerintem a párom is látja.

3 hete elköltöztünk egy viszonylag kicsi albérletbe (1 szoba,nappali,konyha,fürdőszoba),mert a párom kapott egy nagyon jó állásajánlatot,és hirtelenjében csak ezt találtuk.Most szombaton fog jönni a kisfiú először,mert eddig az anyukájával és az ő férjével nyaralt.Én úgy gondolta,m az alvást,hogy mi alszunk a nappaliban a kinyithatós kanapén,a gyerek meg a szobában,vagy fordítva.De mielőtt ezt felvethettem volna,párom kitalálta,hogy a szobában a kempingágyon alszik a gyerek,mi meg a sajátunkon.Nekem ez nem tetszik,nem szeretnék vele együtt aludni,nem azért,mert így nincs szex 3 napig,hanem nekem az alvás olyan intim,összebújva alszom a párommal stb,nem tudom ez így mennyire lenne jó..Hogyan mondjam meg ezt diszkréten,úgy,hogy ne azt érezze,hogy ki akarom túrni a fiát?Vagy maradjak csöndben,és fogadjam el a helyzetet?


2011. aug. 9. 21:51
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
70%
szerintem mond el neki ezt az intim dolgot.ha szeret megérti és nem fogja erőltetni.a gyerek már elég nagy.vagy ha ez nem jön össze aludj 3 napig te egyedül és az apa a fiával.
2011. aug. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem az őszinteség a legjobb, így, ahogy most leírtad: nem akarod kitúrni a kisgyereket, de te így meg így szeretnéd.
2011. aug. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
51%

Nem értem a problémádat igazából. Attól hogy ott a gyerek miért ne lehetne összebújva aludni, vagy pucéron alszol akor arra a 3 napra fel lehet venni vmit?


Ha azt írtad volna, hogy mostantól minden nap ez lesz h, 1 szobába alszotok a gyerekkel az már nekem se tetszene, de ez pár nap.

2011. aug. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
43%

Hát ha tényleg nem az a bajod, hogy 3 napig nem..., akkor teljesen érthetetlen amit írsz.

Te még "idegenekkel" nem aludtál egy szobában?

Nem voltál táborban, koleszban, vendég valahol, stb...?


Hát a párod helyében nem tudnám mire vélni, ha ezt felveted neki...

2011. aug. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Hát igen,én is gondoltam rá,hogy én alszom külön,de abból tuti sértődés lenne,én meg nem akarom megbántani...És igazából az igazsághoz tartozik,hogy bár még nincs gyerekem,ha lesz,őt sem szeretném arra szoktatni,hogy velem aludjon...
2011. aug. 9. 22:01
 6/19 anonim ***** válasza:
92%

Én megértelek, próbáld meg ezt így felvetni a párodnak, de ne erőltesd, és ha nagyon ellenkezne akkor fogd fel úgy hogy ez a három nap ez másmilyen lesz.


Szerintem az nem lenne jó ha félreértené, és esetleg azt hámozná ki, hogy idegenkedsz a kisfiától.

2011. aug. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
12%

Egyszerű: mondd meg egyenesen, hogy mit szeretnél és ragaszkodj az akaratodhoz.


Ha nem enged, akkor vagy aludj te külön vagy keress egy másik kapcsolatot, mert akkor egyértelmű, hogy a nő nem téged keresett társnak, hanem csak egy pasit, aki segít eltartani a gyerekét, akire ő maga rá van tapadva (azért alszik vele a gyerek, ami már csecsemőkorban sem egészséges) Hadd ne írjam keményebben...

2011. aug. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
63%

Én teljesen megértelek.

Pláne, ha a gyerek eddig is ezt szokta meg, hogy külön szobában alszik, akkor nem lehet ebből semmi probléma.

Én amúgy sem pártoltam soha, ha a gyerek egy szobában, pláne egy ágyban alszik a szüleivel.

Mond el így, ahogy nekünk írtad, hogy eddig is külön aludt, ezután is szeretnéd ezért és ezért...

2011. aug. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
18%
És még valami: egy ötéves kisfiúnak végképp NEM SZABAD anyukával aludni, mert az nagyon erősen megzavarja az úgynevezett Ödipusz-szakaszt. Ronda következményei vannak a gyerek személyiségfejlődésére nézve.
2011. aug. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
47%

Ebből a borzasztóan komoly problémából az látszik, hogy a párod igazi apa, aki nem küldi az 5 éves gyerekét egy új helyen külön szobába, ahol ha felébred megijedhet, hogy nincs ott senki. Azért annyira nem is idős egy 5 éves gyerek.

Szerintem szorítsd össze a fogad és próbáld ezt a helyzetet elviselni 3 napig. Utána meg menni fog az élet tovább.

2011. aug. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!