Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meddig jár gyerektartás, a...

Meddig jár gyerektartás, a gyereknek, és a családipótlék?

Figyelt kérdés
2011. aug. 12. 23:44
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
18 éves koráig ha jól tudom, vagy addig ameddig tanul.
2011. aug. 12. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%

gyt ameddig nappali tagozaton tanul és első diplomáját megszerzi- nem tudom van-e konkrét korhatár, és mennyi


csp nem tudom

2011. aug. 12. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
36%
Én pontosan tudom,félig meddig ebben is dolgoztam. 18 éves korig kötelezően jár a gyerektartás,és a családi,utána addig amég iskolába jár. Ha 18 évesen befejezi az iskolát,akkor nem kapja tovább egyiket sem. (a gyerektartást az apának,vagy anyának illik fizetni amég a gyerek ott lakik a másik szülőnél,de erre persze már senki sem kötelezheti ha a gyereked már felnőtt)
2011. aug. 13. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
56%

Kedves utolsó.Ahhoz képest hogy benne dolgoztál nagyon nem tudod hogy meddig jár.

Én csak onnan tudom,hogy a fiam 19 éves és nappali tagozatos tanuló.

A bírósági értesítés szerint a gyerektartás utalása addig tart amíg a gyermek nappali tagozatos diák,és nincs önálló keresete,de maximum 25 éves korig.

A családi pótlék 18 éves korig alanyi jogon jár.Ha tovább tanul nappali iskolában akkor igazolni kell,és tovább jár max.25 éves korig amíg tanul.

2011. aug. 13. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
20%

Nem a gyerektartásról írtam,amire válaszoltál,de semmi baj,tűnj nagyok okosnak. A gyerektartás és a családi pótlék nem ugyan az. Amugy meg engem ismételsz,szóval...

Inkább hagyjuk.

Okos enged..

2011. aug. 13. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
79%

Családipótlék 21 éves korig ha nappal tanul,

gyerektartás 25-ig ez is csak nappali képzésnél de 18 fölött már rokkontartásnak hívják külön pert kell érte inditani.

2011. aug. 13. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A gyerektartás nemcsak az életkortól és a tanulmányi rendtől függ, hanem a szakképesítés megszerzésétől is.

Egyszerűbb lenne, ha megírnád, hogy az illető hány éves és milyen oktatási intézményben tanul, valamint van-e szakképzettsége. Pl: hiába jár 25 éves korig, ha nappali tagozatos hallgató, ha már van egy diplomája 21 évesen, a következő alapképzéses diploma megszerzését már nem köteles támogatni az elvált szülő.


A családi pótlék: a közoktatásban tanuló gyermek után annak a tanévnek a végéig, amelyikben betölti a 20. életévét. (akkor változtatták amikor a gyest levitték 2 évre, csak a gyest visszaemelték, ezt pedig nem)

Ha felsőoktatásban tanul nappali tagozaton, akkor csp nem jár utána, de a gyermeklétszámba beleszámít.

2011. aug. 13. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!