Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehetne megtalálni a...

Hogy lehetne megtalálni a középutat a hippi énem és a reális világ között?

Figyelt kérdés
Eddig nem voltam a középutak híve. Szabadság, utazás, zene. Ezt az életet imádom. De orvos akarok lenni. Fel is vettek az egyetemre. De nem akarom feladni az előző életformámat sem. És a kettő, valahogy nem illik össze úgy érzem. Mármint alapból a munka nem illik össze velem, de én ezt szeretném csinálni, ezt tényleg nagyon szeretném, szeretnék segíteni az embereknek. Félek ez lekorlátozna. Hogy megragadnék egy városban, és dolgoznék dolgoznék dolgoznék. Ja, félek az egésztől, hogy átalakulok olyanná mint az apám, aki a pénzért él, és leszar mindent és mindenkit. Hogy találjam meg a középutat? Vagy itt nincs is középút? Igazából az egyetem biztosabb mindennél. Tehát azt mindenképpen el fogom végezni.
2011. aug. 14. 13:23
1 2
 1/12 tetro ***** válasza:
100%
végezd el az orvosit, és segély szervezetekkel kezdj el utazgatni.
2011. aug. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Mintha csak magamat olvasnám.
2011. aug. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Tudod ez nagyon szép, hogy segíteni akarsz, de azt a sok betegséget, halált, hogy fogod feldolgozni, ha ilyen világképed van. Az orvosok nem a rengeteg szabiról híresek. Szerintem menj el mondjuk ének tanárnak, az közelebb állna hozzád.
2011. aug. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
:) nincs valami jó hangom. milyen világképem? csak szeretem az életet. a betegségek, halál az élet velejárója.
2011. aug. 14. 13:46
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Legyél HASZNOS tagja a társadalomnak. Oké, hogy ez a hippi életstílus most újra divat, de te is érzed a problémát. Már az első kérdésben meg is nevezted. "Reális világ". Komolyan mondom nem tudom, vagyis nem értem, hogy az emberek miért hiszik, hogy munka mellett nem lehet megtartani a viszonylagos szabadságot. Ha okosan csinálod, sima ügy. Majd ha igazán a hivatásodnak fogod tekinteni a majdani szakmádat, hidd el, hogy nem fognak érdekelni a píszendláv, naptánc, v. mittudom én még mi, meg a hasonló gyerekes f.aszságok. Nem lesz időd lázadozni meg elszállni...
2011. aug. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Mert ugye az életet szeretete nem abból áll, hogy minden happy. Legalábbis számomra. Vannak rossz dolgok is szép számmal, az ember gondolkodásától függ, ki hogy fogja fel.
2011. aug. 14. 13:48
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem értem az emberek miért kezelnek le, hogy gyerekes vagyok. Egyáltalán nem vagyok az. Nem szoktam "naptáncolni" meg ilyenek.
2011. aug. 14. 13:49
 8/12 A kérdező kommentje:
Hát..lenne szabadidőm amellett is, de nekem valahogy ez nagyon nem függ össze. Bár ezt akkor jobban átlátnám, ha már végeztem volna.
2011. aug. 14. 13:50
 9/12 anonim ***** válasza:
Én nagyon pozitív vagyok, de az orvosok annyi szörnyűséget látnak, hogy én azt nem tudnám feldolgozni.Az élet velejárója, de nem akarok mindennap szembesülni vele. Remélem megkomolyodsz, a munka nem mindig egyenlő a pénzkereséssel.
2011. aug. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem kezelt le itt senki. Gondold végig. Amikor ez divat volt, milyen szigorú keretek között voltak kénytelenek élni az emberek. De ma? Mi az ok erre? Ez már egy liberál világ, annyi lehetőség áll az ilyen fiatalok előtt, hogy választani se tudnak. Talán ez az egyetlen jó oldala ennek a ballib fosnak. Értékeld... Szép hivatást választottál, de már ha kiválasztottad, ne bizonytalanodj el az "életformád" miatt, amire amúgy pár év múlva már emlékezni se fogsz...
2011. aug. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!