Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elhagy a párom engem és az...

Elhagy a párom engem és az újszülött babánkat, egy "másik világ" miatt. Miért?

Figyelt kérdés

Sziasztok! szeretnék valami kis lelki biztatást, tanácsot kapni...

5 hónapos kismama vagyok.. párommal 2 éve vagyunk együtt ( de egy környéken laktunk, évek óta ismerjük egymást). Ő ha teheti külföldön dolgozik, én is kint vagyok vele, és én is dolgozom...

A baba nem volt tervezett. Amikor kiderült hogy terhes vagyok (6 hetes) megijedtünk, de én is, és a párom is úgy gondoltuk, hogy talán itt az ideje egy babynek... én 26 ő 27 éves... azt mondta, döntsem el én.. De ő nagy "utazó" végigjárta már szinte egész európát, több országban is dolgozott de ő szeretne többet látni, és akar is... ez az egy akadálya volt a baba vállalásnak.

Én ezzel tisztában voltam, de az abortuszt nem akartam.

8-9 hetes terhes voltam, amikor a párom nővére ( Aki Las Vegasban él) azt irta, hogy ő gratulál a babához, de azt tervezte, hogy a párom márciusban kimehetett volna hozzá, és ott élhetne, keritenek neki munkát, segitenek a hivatalos papirok beszerzésében..stb.

Nos, hát neki sem kellett több, azt akarta hogy vetessem el a babyt, mert ő megy Amerikába.. Én ettől besokaltam.. sokat vitetkoztunk, de szüleimmel megbeszéltem, hogy lesz ami lesz, ha egyedül is, de megtartom a babát.. a kapcsolatunk megromlott.. egy időre..

Most 22 hetes terhes vagyok, külön élünk, külföldön vagyunk mind a ketten, de más városban dolgozunk.. 3 hetente tudunk csak találkozni, de azt mondja hogy szeret, és hiányzom neki, szemmel láthatóan örül a babynek,( kisfiú).. simogatja a hasam, beszél neki,.. minden nap hiv, sokáig beszélünk telefonon.. de Amerika még mindig tervben van.. szoktam tőle kérdezni a fejleményeket,.. ő mondja hogy miket kell még intéznie.. a kocsiját eladni..stb. De inkább nem is akarok beszélni a dologról neki.. mert csak a szivemet fájditom..

Még mindig hihetetlennek tűnik, hogy egyedül fogom nevelni a picit.. február 5-re vagyok ki irva, és ő márciusban utazik.

Egyszerűen nem tudom elhinni, és nem tudom felfogni, hogy mitől fontosabb egy férfinak egy " másik világ" mint a pici fia.. Mitől jobb Amerika, mint egy pici ártatlan baba?

Nem tudom mi tévő legyek.. próbálom feldolgozni, de hiába telnek a hetek, hónapok, nem megy...

Tudom, hogy a döntésemmel, hogy megtartom a babát, vállaltam a következményeket.. csak hát az ember bizakodik.. az utolsó pillanatig is.

De ahogy telik az idő, és látom ahogyan zajlanak párom körül az események.. egyre jobban kezdek felvilágosodni, hogy ne számitsak még véletlenül sem arra, hogy ha megszületik a baby, és ha a karjaiban tartja majd, megváltozik a véleménye, és nem hagy el bennünket..

Nem tudom mi tévő legyek, hogy lehetne ezt feldolgozni!?


2011. okt. 3. 15:16
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
76%
Ezt sejtetted előtte is,hogy ilyen. Ezért nem árt,ha egy baba jövetele két ember közös döntése. Megváltoztatni úgyse tudod
2011. okt. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 anonim ***** válasza:
76%

Sajnálom, ez egy nagyon nagyon nehéz dolog.... Próbálj meg csak a picire gondolni és sürgősen szakíts vele. Aki nem képes elfogadni azt a tényt, hogy gyereke lesz és még cserben is hagy Benneteket...az nem érdemel meg...

Tudom, hogy kőkemények ezek a szavak, de jobb lesz még most lépni, mint szenvedni hónapról hónapra...

2011. okt. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/59 anonim ***** válasza:
58%
nehéz helyzet,de én biztos nem mondanám a páromnak mikor nincs is velem.Te tudtad hogy ő nem akarja már a babát,te mégis megtartottad.
2011. okt. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 anonim ***** válasza:
74%
Azt hiszem, ő most el fog menekülni. Sajnos attól tartok, szembe kell nézned a ténnyel, hogy valójában nem érdekli, hogy mi lesz a babával. :,(
2011. okt. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/59 anonim ***** válasza:
56%

nézd. tudtad h ő ezt akarja. te mégis válalltad. így nem haragudhatsz rá. nem árult zsákbamacskát,ahogy te sem hiszen megmondtad h bármi van te vállalod a babát.


ne haragudj,de semmi okod/jogod haragudni. ő még nem akart babát. azt akarta vetesd el. te nemet mondtál. akkor mit vársz?


elmegy,majd visszajön ha hiányozni fogtok neki. ha meg nem akkor se tehetsz szemrehányást neki mert ő előre megmondta h mit akar és mit nem


a saját döntéseidért nincs jogod őt hibáztatni

2011. okt. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/59 anonim ***** válasza:
86%

Sajnálom nagyon hogy ez a helyzet. És hát azt is, hogy nem védekeztetek, ha még nem voltatok kész a babára.

Viszont nem biztos ám, (amíg meg nem történik) semmi sem.

Lehet el is megy, de majd a szíve, lelkiismerete visszahozza majd.

Másik, hogy miért nem mégy vele ? Bár talán a családod miatt. Vagy most hol tervezed megszülni a babát, otthon, családi légkörben, vagy külföldön ? Miért nem tartotok együtt Amerikába ?

2011. okt. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/59 anonim ***** válasza:
37%
Nem értem,hogy miért voltál annyira felelőtlen,hogy megtartottad a babát? Előre tudhattad,hogy apa nélkül kell felnőnie. A párodra apaként biztos nem számíthatsz. Az ilyen "vándormadár" nem fog megváltozni. Ettől az abortusz is jobb lett volna.
2011. okt. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/59 anonim ***** válasza:
47%

a párod nem akar babát, nem akar téged, nem akar családot. szórakozni akar. nem vagy az élete része, nem tervezett veled hoszzútávra, ez nyilvánvaló.

tudod, mit mondok? az ő baja! szard le, ilyen emberekkel ne is foglalkozz. boldog leszel a babáddal, ő meg majd sírhat egy pár év múlva....

2011. okt. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/59 anonim ***** válasza:
70%
miért nem mész/mentek vele?
2011. okt. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/59 anonim ***** válasza:
70%
És te nem tudnál vele menni? Nem feltétlenül márciusban vele együtt, hanem ha már lehet utazni a babával utánna mennétek?
2011. okt. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!