Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » SOS felnőtt anyukák, mit...

SOS felnőtt anyukák, mit csináljak a hugommal hogy észrevegye magát?

Figyelt kérdés
Szóval a húgom 16éves és összejött egy cigánnyal. Ez csak a jéghegy csúcsa... Anyám persze mellette állt, hogy "szegények, el kell fogadni őket stbstb." apámmal utáljuk a tet**ket, de apám nincs otthon így egyedül maradtam a problémával,ráadásul a srác anyja is utál minket(magyarokat) és ez így is van rendjén. A gond a húgom, hogy juthatott ilyesmi eszébe... Róla tudni kell, hogy nincsenek bnői mert egyszerűen sz*r a személyisége. Mondtam neki hogy barátkozzon az én lányhaverjaimmal(22éves vagyok), elkezdi: "Azok a lányok túl okosak hozzám." Mondtam hogy akkor kereseen a haverjaim között pasit: "nem,mert én nem foglalkozom gazdag fiúkkal, ők boldogtalanok." és amikor már végképp nem bírtuk elviselni a hülyeségeit(napokig nyavajog hogy őt nem szereti senki,vmi baj van vele. Igen,van...) , elmondtuk mindannyian hogy változtasson magán és erre behúzta az arcát hogy "fogadjanak el így" és elvonult. A cigánynak megmondtuk hogy a portánkra be nem teszi a lábát,de hugom próbálja becsalogatni. A múltkor szakadt az eső, persze elrángatta a srácot h kísérje haza(sosem szokta.) most megtette h behívhassa ne ázzon odakinn. Nem a gyerekkel van gond, eddig elfért az utcán meg a boltban, de nem a családban. Mindegy...mikor mondtuk tesómnak hogy muszáj neki pasit keresni, elkezdett balhézni hogy igen,muszáj vkihez tartoznia...wtf? Tanulni nem akar, mert "őt nem érdekli, szórakozni akar" és "majd lesz valahogy". Úgy viselkedik mint egy kutya és talált egy társaságot akik a legalja söpredék (cigányok,magyarok együtt. tanulás:0, csak a kocsma meg a csavargás megy) a városban, kb azok akikkel senki nem állt szóba ezért egymásra találtak... Az a gond hogy lehetne hugomat észhez téríteni hogy ezt a "mindenki egyenlő" okádékot elfelejtse és normális emberekkel álljon szóba,mert legszivesebben letagadnám h ismerem. Mert én pont az ellenkezője vagyok. Rendes társaság,sport,tanulás,erkölcsök és minden kipipálva... :S
2011. aug. 14. 21:11
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
23%
Nem olvastam végig, mert gusztustalan ahogy előadod a dolgokat. A tesód dolga hogy kit szeret, kivel van együtt, és nem a tied. Hagyd békén, ha neki ez a pali kell akkor ő kell neki és kész, nem a te életed, nem kell belepofázni, foglalkozz magaddal inkább. 21/L és nem vagyok roma, de nekem nincs bajom a normális romákkal, megtalálható köztük a rossz is persze, de fehérek közt is van gyilkos, rabló, verekedős stb.
2011. aug. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
70%
két pofon a szülőktől lehet, hogy helyre rakná az agyát
2011. aug. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
67%

válasz írója 83%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 21:18


ha nem olvastad végig akkor meg ne is válaszolj

2011. aug. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
79%
Én az erkölcs melletti pipában nem vagyok olyan biztos... Azt oldjátok meg először, hogy húgodnak legyen valami szakmája. Hiszen hamarosan felnőtt lesz, és boldogulnia kell a felnőtt világban. Ez az első. Csak ezután jöhet a szórakozás.
2011. aug. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
75%
REndes társaság, sport, erkölcsök... szuper. Habár a dolog lényegében egyetértek veled, ilyen előadásmód mellett attól félek, te sem vagy egy IQFighter....
2011. aug. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
23%
elolvastam, most is ugyanaz a véleményem. Najó annyit hozzá tennék, hogy igen, arra rákéne venni hogy érdekelje a tanulás, meg hát nem kéne kocsmázni. de tartom a véleményem, hogy közötök nincs hozzá hogy kivel van együtt.
2011. aug. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
60%

Hát én tudod hogy vagyok ezzel: számomra az tartozik amberszámba (FÜGGETLENÜL AKÁRMILYEN FAJI MEGKÜLÖNBÖZTETŐ NÉLKÜL) aki ember módjára is tud viselkedni.

Megértem, hogy aggódtok a testvéredért, de ezzel a magatartással, amit ti tanusítatok hidd el semmi jót nem értek el nála.

2011. aug. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
75%
Kompromisszumot kéne kötni a húgoddal, nem eltiltani mindentől, de nem is engedni neki mindent, mert ez soha nem vezet jóra. Ha normális a fiú, miért ne járhatna vele? Ha meg nem, akkor legalább tanul a saját példájából, és legközelebb talán hallgat rátok. Beszéljétek meg vele, hogy ha rendesen tanul, akkor szabadidejében legális kereten belül azt csinál, amit akar.
2011. aug. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:

Első: Akkor olvasd végig mert nem az a gáz, hogy cigány, hanem hogy ilyen lelkiselejt h azok között keresgél akik - nyilván nem ok nélkül, de hadd ne részletezzem - számkivetettek a szó erkölcstelen értelmében. A testvérem és hiába próbáljuk helyretenni nem megy sehogysem,ehhez kellene tanács.


Az a probléma hogy hugom nem akar tanulni még szakmát sem, ezt írtam le. Én megyek fősulira, ő meg azt mondja hogy nem érdekli, utál tanulni és majd lesz valami az életével, úgyis a halál a vége, kit érdekel? Faterom erre mondta hogyha így állsz hozzá,18 leszel és repülsz. Nem azért fizeti az iskolát hogy leszarja. És igazat adok. Szóval hogy tudnánk emberré nevelni a személyiségét?

2011. aug. 14. 21:27
 10/33 anonim ***** válasza:
30%
elég szánalmas vagy... nem hogy örülnél hogy végre boldog mert van valakije aki szereti... attol mert te személy szerint nem kedveled a cigányokat attol ő még szeretheti..nem mindegyik lopós meg bűnöző. meg azt mondod a hugodra h szar a személyisége?? na csak ilyen rokonnal ne áldjon meg soha a jó isten.. pff
2011. aug. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!