Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, hogy rendelkezh...

Mit csináljak, hogy rendelkezhessek a saját pénzemmel?

Figyelt kérdés
Egyetemista vagyok, és a szüleim hetente 3 ezret adnak iskolaidő közben. Ez persze semmire nem elég. Nem is ez a baj, eldöntöttem, hogy majd dolgozni fogok szeptembertől. Viszont 100%-ig tudom, hogy ha ezt anyám megtudja, akkor alig enged majd belőle költeni, mert neki az a mániája, hogy rakjam el az összes pénzem amit megkerestem és majd jó lesz később. Viszont én nem akarok úgy spórólni mint tavaly, ha olyan kedvem van akkor pénzszámolgatás nélkül el akarok menni moziba, étterembe stb. Ehhez meg kell a pénz. Gondoltam arra, hogy nem mondom meg, hogy dolgozok, viszont néha hétvégente is maradni szeretnék. És persze ha pont akkor hív amikor dolgozok, hazudni sem lenne kedvem. Kérlek azt ne mondjátok, hogy mondjam meg anyámnak,hogy az én pénzem, azt csinálok vele amit akarok.Ezt már próbáltam sokra nem mentem vele. Képes lenne megvonni a kolipénzt és azt a heti három ezret is.
2011. aug. 15. 11:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%

Amikor majd dolgozol,ne vedd fel a telefont,és hívd vissza,amikor már a koliban vagy és mond,hogy fürödtél,vagy tanultál,vagy épp iskolában volt előadásod,vagy gyakorlatod!

Vagy,hogy a barátaiddal vagy.

Persze nem akarlak buzdítani a hazudozásra,de valamit találj ki....

2011. aug. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 komasa ***** válasza:
88%
A kamuzás a megoldás! Persze ez nem korrekt magatartás, de ha más megoldás nincs...
2011. aug. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
73%

Barátom is ugyan így van csak ő már dolgozik és az anyjáék elveszik tőle a pénzt. Heti 4ezret kap.Abból alig tud valamit venni, vagy éppen ha megkívánja a gyrost vagy bármit ahhoz alapanyagot se tud venni..stb. De ő bele szólni se tud jó formán az anyja azért szülte meg, hogy otthol ugráljon neki. A drága nővére meg járkál maniküröshöz meg minden hova.:) Tehát ő se tud mit kezdeni. :)



Bátyám úgy csinálja, hogy havi 120ezret kap. Abból 50ezret ad anyuéknak. A többit meg elkölti. :) Eggyáltalán nem spóról..:) Amikor meg anyuéknak szükségük van a pénzre akkor az én ösztöndíjamat azt a kemény 13ezret elveszik tőlem. Nini..és lósz.rt se vettem. Bátyám meg elkölt 70ezret..minden hónapban...szerinted ez helyes? :) Jha és le vagyok osztva ha elköltöm..:) Szerinted nekem jobb a helyzetem?:) Bátyám 1000Ft-ot kap 1 napra.. Nekem meg kiszúrják a szemem 500ft-al :) Nah??:)

2011. aug. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%

Már most mondd meg neki hogy el akarsz menni dolgozni, mert szükséged van a pénzre. És a 3000,- nem elég, ezért nem akarod őt terhelni inkább megkeresed magadnak.


Viszont: (mivel anyukád ennyire spóroltatni akar) mondd meg azt is neki hogy nyitsz egy takarékszámlát és abba a fizetésed 70%-át berakod minden hónapban. (bár ha épp nem annyit raksz bele, tök mindegy úgyse tudja meg) És ha kérdezi miért épp a takarékba, hát azt mondod neki mert így biztos nem költöd el, mert nincs szem előtt.

Így a kecske is jóllakik de a káposzta is megmarad. :-)

2011. aug. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Hát igen, azt kéred, ne mondjuk hogy beszéld meg édesanyáddal a dolgot, akkor gondolom az a variáció maradt, hogy nem mondod meg hogy dolgozol.
2011. aug. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
részben igaza van..nem tudhatod mikor kell tényleg a pénz fontos dolgokra és nem mozira meg luxus dolgokra mint étterem stb. viszont folyton csak spórolgatni sem jó.. heti 3E semmire nem elég..meg lehet élni belőle ha éppenséggel az ember rá van szorulva, de ha melóznál akkor ha meg is vonja a 3E-t akkor is futja majd a dolgokra..bár ha a kolipénzt vonná meg(ami jó drága) az már cinkes..beszéld meg vele hogy nem csak kajára kell mindig a pénz hanem néha kell szórakozni új ruhákat venni sampont tusolózsenlét egyebeket..persze nem mindig de vannak plusz kiadások is nem csak étel bár az a 3ezer még alig hogy kajára is futja...:) próbáld vele megértetni úgy hogy nézze meg hogy ő mennyit költ egy héten anélkül h moziba járna meg stb..biztos hogy nem 3ezret...:)
2011. aug. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
48%

Jól teszted!

Ne tegyél félre egy fillért se!


Kell majd a csöves/hajléktalan utánpótlás...

2011. aug. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Azért nem akarok én annyit dolgozni, hogy százezreket keressek. Mármint szeretnék, de a heti 5-6 zh mellett ígyis nagyon nehéz lesz. Heti 5-10 ezer forintot szeretnék még magamnak pluszban keresni.
2011. aug. 15. 12:21
 9/11 anonim ***** válasza:
77%

Ne is tegyen félre,minek kinek,adónkból jól élnek a c...nyok,nekik spróroljon,meg a élesködő rokonságnak?


Hazudj,vagy állj már a sarkadra,és mond meg hogy dolgozol a te pénzed ha megvonja a háromezrét, közöld ,hogy a segged kitörlésére se volt elég az a háromezer,ezért mész dolgozni és az a te pénzed,arra költöd amire akarod,nagykorú vagy gondolom viselkedj is,nem értem hogy a mai fiatalok miért kérnek engedélyt otthon?18 felett munkára engedély,én 17 évesen már eltartottam magam,és nem kértem engedélyt hozzá,csak közöltem a tényeket.


29N

2011. aug. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, hol tanulsz, de a legtöbb helyen bőven lesz időd kitalálni, mire munkát találsz. És heti 5-10 ezret? Jó vicc, főleg, ha suliba is be akarsz járni. 20-nál többet nem nagyon fogsz keresni heti szinten sajnos. :(

Amúgy meg állj elé pár blokkal, merthogy heti 3 ezer kajára sem elég, ha nem otthon lakik az ember, koliban még főzni se nagyon lehet. Egy menü a legleprább helyen is 5-600 forint, és akkor még csak egyszer ettél aznap. Reggfeli, vacsora is kell. Ha jár boltba, elég könnyen kiszámolhatja ő is.

És azt javaslom, amit előttem is írt valaki, megmondod, hogy a felét elteszed (lehetőleg tedd is el, mert hiába élsz nagyon jól, ha utána nem lesz hol laknod, meg enni se lesz miből), a többiből meg élsz, mert kell. Felnőtt ember vagy, akkor viselkedj is úgy, és el is fogják fogadni. Papír-ceruza elő, számolgass kicsit anyáddal.

2011. aug. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!