Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mondjátok meg, mit tehetnék...

Mondjátok meg, mit tehetnék az unokáimért? Beiskolázás.

Figyelt kérdés

Adjatok tanácsot, hogyan segíthetek?

Egyik lányom egyedül maradt 5 gyerekkel. A házasságukból van adósság bőven, amit neki kell fizetni. Lakótelepi lakásban élnek, ahol a rezsi adott.Nagyon sok segítséget kap természetesen onnan, ahol ezt a törvények megengedik.

Most jön az iskolázás ideje. A nagyfiút középiskolába vették fel, ahol szakmát tanulhat.A másik 3 fiú közül a legkisebb most lesz elsős.

Egyszerűen nincs rá fedezet, hogy az iskolába menéshez megvegye a tanszereket. Magam 70 000 Ft nyugdíjjal élek egyedül, szintén lakótelepi lakásban.Nem tudok kiszorítani nekik egy forintot sem.

Mondjátok meg, mit tehetnék, hogy segítsek nekik legalább az alapvető felszerelés megszerzéséhez?

Kérek mindenkit, ne jöjjön azzal, minek ennyi gyerek?

Megszülettek, élnek, vissza csinálni nem lehet.


2011. aug. 15. 12:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szerintem pl olyan oldalon mint az Nlcafe nyiss egy topikot ugyan így de írd bele konkrétan mi kell és melyik városban.


pl elsösnek való hátizsák, x tankönyvek, x füzet. szerintem sokan lesznek akik felajánlják régi holmijaikat. de az iskolát is meg lehet kérdezni.


egyébként melyik város?

2011. aug. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
használtan próbálnék mindent venni (tankönyveket is. az iskolától ki kéne kérni a tankönyvek listáját.) vaterán, teszveszen a bolti ár töredékéért megkapod. ha nem nagyon ismered ezeket az oldalakat, akkor hívd fel a lányod figyelmét rá és nézze meg ő.
2011. aug. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Megértelek nagyon, sajnàlom a lànyodat. Biztosan meg lesz, valahogyan összeszedi.

Szörnyû helyzet!

2011. aug. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Melyik városban éltek?
2011. aug. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
5 gyerekkel nem ingyenes a tankönyv? Csak kérdezem, mert pár éve már 3-nál így volt, legalábbis általánosban. De lehet, hogy azóta megszüntették.
2011. aug. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Minek ennyi gyerek? Szégyen és gyalázat, hogy magayarországon még egy gyereket is nehéz eltartani. Nem tudom hol éltek, de menjetek be a helyi önkormányzatba segítséget kérni. ( Én nagyon megalázónak tartom a segélyeket, de mivel ezt az állam tette velünk, hogy kötelező intézménybe nem tudjuk fedezni a költségeket, hát akkor segítsen.... és használjunk ki mindent) Próbáljatok használt könyveket kérni. Meg ha jól tudom 3 gyerek után lehet kérni az ingyenes könyveket,de ezt más többgyermekes biztos jobban fogja tudni. Tudom nem könnyű, de fel a fejjel.

Nem állom meg, hogy ne írjak egy példát. Nekem sajnos nincs gyerekem és nem az anyagiak miatt....

Barátnőm lánya most kezdi az általános 4. osztályt. Anyuka 65000Ft-ot keres, nevelőapa 85000Ft-ot. Lakástörlesztő 60000 +rezsi. Iskolakezdés megint jó pénz. Hát egy gyerekkel sem könnyű, nem még öttel. Én felnézek a lányodra....

2011. aug. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Igényeljen az önkormányzatnál gyermekvédelmi kedvezményt, és akkor ingyenes lesz a tankönyv, az étkezés, és beiskolázási támogatást is kapnak, igaz nem sokat, de ilyen helyzetben az is segítség.
2011. aug. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
gyerektartást fizet az apuka?
2011. aug. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat!

Nem a tankönyvről van szó.

Ahogy írtam, valóban az önkormányzat sokat segít rajtuk , ami törvényileg megtehető.

Budapestiek vagyunk. Igen, kap tartásdíjat, levonják a fizetéséből az apukának.Ma kapott 47 ezer Ft-ot. De a havi kiadásokhoz ez az összeg is kell.

Igazán olcsó sok minden akár a Tescóban is.De 4 iskolás alapvető dolgai is összeadva több tízezer ft lesz, bár az idei árakkal még nem vagyok tisztában.

Tavaly egy rokonunk segített. A gyerekek, főleg a kisebbek rajzoltak neki köszönet képen .De idén őt is elkapta a népbetegség--munka nélküli lett.

Én is megpróbáltam valami munkát vállalni, de, ugye, nyugdíjas..... Vagy elveszem egy fiataltól a lehetőséget, vagy eleve elutasítanak, mert nem 30 éves vagyok.

2011. aug. 15. 15:23
 10/12 anonim ***** válasza:

teszveszen/vaterán be lehet szerezni a cuccokat sokkal olcsóbban


ami meg nektek nem kell azt eladhatjátok ugyanott ;)

2011. aug. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!