Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Lenne 1 bostoni allas lehetose...

M. Erzsi kérdése:

Lenne 1 bostoni allas lehetosegem.4 tagu csalad vagyunk 2 gyerek 4 & 9 evesek. A fizu evi 28000 lenne Infot keresek, lakasberles, utazas, babysitter, vizum, beiskolazas, egezsegbiztositasi, milyen igazolasok kellenek az elindulashoz?

Figyelt kérdés
2010. jún. 28. 20:56
 1/7 A kérdező kommentje:
Jelenleg Irorszagban elunk, mindenki jol beszel angolul. Igazabol hivatalos oldalakat es forumokat keresek ahol kifelyezetten bostoni hireket lehet elerni. Nagyon koszonok minden faradsagot.
2010. jún. 28. 21:02
 2/7 anonim ***** válasza:
A 28000 tax után van?
2010. jún. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A fizetés nagyon kevés. Ebből egyedül is alig lehet megélni, nemhogy még baby sittert, iskolát fizetni. Mi ketten a férjemmel keresünk 50e-t, de gyerekre már nem futtja és nem tudjuk vállalni. olyan biztositást is kell keresni, ami a gyerekeket is biztositja. Az meg nem kevés havonta. Nekem 26 dollár hetente a biztositásom egy személyre, férjemnek 60/hét két személyre. 2 szobás lakást 1300 dollár/hó bérelünk és kocsi is van, mert anélkül nem igen lehetne létezni. Szóval ennyi pénzért inkább maradj otrt ahol most vagy. Nem ári meg.
2010. jún. 29. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A 28000 tax elott lenne. Nem egy fizetesbol akarunk megelni. A fizetesem indulo lenne. Ha jol ertesultem es lehet, h nem, Irorszagban a megelhetes dragabb mint az USAban. A kerdes, h ezt terulete vallogatja? Nem sporolni akarunk, csak kenyelmesen, gondok nelkul megelni. Jelenleg brutto 28000 eurot keresek. A ferjem is dolgozik, de az en fizetesembol simman, gondok nelkul tudunk elni itt Dublinba. (3 szobas haz berles, ket auto, ket iskolas gyerek, stb.) ezert gondoltam, h ott sem lehet nehezebb. Hivatalos oldalakat keresek elsosorban, adozas, egezsegbiztositok, vizum, iskolak, ingatlanosok, stb... Mert mindenkinek mas az igenye, velemenye es nezete ezert nehez a forumozok kulonbozo velemenyeit osszeegyeztetni. Ha tudtok hivatalos oldalakat, kerem jelezzetek.

Koszonok elore is minden hozzaszolast.

2010. jún. 29. 12:58
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát hogyha a férjed is dolgozik, és minimum minimálbért kap akkor az legyen mondjuk évi minimum + 15 000 USD.


Ennyi már biztosan elég. Bostonban 44 151 USD egy család átalgos éves jövedelme.


Lakásokat a neten nézheted, így lesz egy képed az árakról.


Meg ha jól tom ott a tömegközlekedés is elég jó, amivel rengeteget spórolhattok. Egészségbiztosítás van amikor a 'benefits' része, akár az egész családnak.


Szerintem ennyiből jól ki lehet jönni, Írországnál 100 %, hogy olcsóbb az USA-ban lakni.


Aki évi 50 000 USD-ből sem jön ki, annak meg kéne fontolni, hogy hol lakjon.. Óriási különbségek vannak pl. New York és San Antonio között.. Ingatlanárak, élelmiszer, minden.. 1300 USD egy kétszobás lakásért sok.. Lenne mondjuk 800 USD a lakás és máris évi 6000-el több marad.

Ha az illető valamilyen okokból nem tud elköltözni, akkor bocs, csak arra kívántam rámutatni, hogy tényleg mások a megélhetési költségek az USA egyes régió között, kisebb és nagyobb városok között, és igényektől is függ.

2010. jún. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Uristen, 28000 dollar tax elott az semmi. Megkerdezhetem, hogy milyen munka ez? Es az, aki ajanlotta a munkat, mit mondott a vizumrol? Milyen papirt kapnatok? Mert ez nagyon nem mindegy. Lehet, hogyha ilyen jol eltek Irorszagban es most elkoltoztok, utana meg par ev mulva vissza, nehez lesz ott ujra mindent felepiteni. Az USA hatalmas. Van, ahol nagyon olcson lehet elni, van, ahol nem (ez nem azt jelenti, hogy olcsobb hely nem lehet jo). Bizonyos dolgok olcsobbak, mint Europaban, mig mas dolgok dragabbak. A munkaltatodat kellene megkerdezni, hogy milyen juttatasokat kapnal, mert van, akinek kulon nem kell fizetnie az eu-t, ez allas fuggo. Meg szerintem az a lenyeg, hogy milyen vizum lenne, mennyi idore. Mert a ferjed sem tud akarmilyen munkat vallalni akarmilyen vizumon...tudni kell konkretan, hogy mire szamithattok ilyen teren. En az USA-ban elek, ha irsz privatot, tudok bovebben irni dolgokrol.
2010. jún. 29. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Amugy mi mas teruleten lakunk, Boston nalunk dragabb es egy havi rent, amiben nincs rezsi 1400 dollar 4 szobas hazra. Olyan 1100-1500 korul vannak a jo kornyekeken a hazak (ezek alt. 3 szobasak). Van olcsobb is, mar akar havi 500 dollarert is, csak az olyan kornyeken van, hogy nem irnam le...itt az USA-ban nagyon szamit a kornyek, mert lehet, hogy meg jol is nez ki kepeken, aztan meg amikor odamesz, kiderul, hogy getto. Tobb embert ismerek, aki igy jart. Ezert nem hiszem, hogy konkretan tudnatok lakast valasztani, megtudni, hogy mennyibe fog kerulni, amig nem latjatok sajat szemetekkel a kinalatot.
2010. jún. 29. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!