Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A nagyszüleim miért nem...

A nagyszüleim miért nem hagynak rám örökséget?

Figyelt kérdés

Külföldön élnek. Van egy lakásuk egy nagyobb városban és vidéken egy nyaraló. Szerencsére még jó egészségügyi állapotban vannak, de megírták a végrendeletet, ha ne adj Isten történne velük valami.

A lakást anyámra (a gyerekükre) iratták, a nyaraló nagy részét is, kocsit stb. Ezzel csak az a bajom, hogy mi unokák, ebből nem sokat fogunk látni. Anyámnak meg nincs is rá akkora szüksége, mert van egy újépítésű családi háza, autója, félretett pénze stb. Nekünk semmik sincs. Pontosabban nővérem nemrég költözött el és vettek hitelre egy kis lakást, de tartalékuk nincs.

Ez így szerintem nem túl korrekt.


Ja és amúgy jóban vagyunk, sokat is segítettünk a nyaraló körüli teendőkben (nemrég lett erdősítve a nyaraló parkja, kiskorom óta fűnyírás, házi munka stb).


Nektek mi a véleményetek erről?


2011. aug. 15. 15:19
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem ez így korrekt. A gyerekeikre hagyják a dolgokat, ennyi. Ha anyukádnak nincs rá szüksége, úgyis neked adja.
2011. aug. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
97%

Ha az anyukád nevén van gondolom akármikor mehettek oda. Meg előbb-utóbb az a titek lesz, nem?

Mi a gond?

2011. aug. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
96%

ez így helyes szerintem.anyud a gyerekük.miért ti örökölnétek???

ha anyukádnak jó a hozzáálása és jó vele a kapcsolatotok akkor esetleg ő nektek adhatja ha neki úgy sincs rá szüksége.mert utána ti örököltök.hogy esne neked pl.ha majd a te szüleid meghalnak és a gyereked kapna mindent te semmit.ha jó anya és szeret akkor úgy is odaadja.és ez így jó.

2011. aug. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
98%

Miért nem tőlünk kérdezed meg?

Mert ők így akarják. És ha anyud nem adja el, akkor úgyis a tied lesz meg a tesódé....

2011. aug. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
97%
A gyerekére hagyja. Ez így normális.
2011. aug. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem is teljsen korrekt ez így. Anyud pedig majd rátok fogja hagyni, nem a Te gyerekidre. Ez így van rendjén. A legtöbb családban az így működik, de ha ez neked nem tetszik, beszéld meg a nagyszüleiddel meg anyuddal, úgyis azt írtad, jóban vagy velük.
2011. aug. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 A kérdező kommentje:

Anyukám a halála előtt tuti nem ad nekünk semmit. Nagyon fogja a pénzt, az értékeit. És mire ő várhatóan meghal, már úgyis megteremtek magamnak valamit.


Meg egyáltalán nem azt várom, hogy mindent irassanak ránk, de pl. a nyaralót felét lehetne vagy legalább a kocsit.

2011. aug. 15. 15:30
 8/54 anonim ***** válasza:
95%
Ez valóban így korrekt és így normális.
2011. aug. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
82%

Én sem látok benne kivetnivalót, bár pl nagyim házát mi örököljük, már a nevünkön is van, de csak azért, mert apám hivatalosan lemondott az ő részéről.


A másik mamámék nyaralója, meg eleve anyáméké papíron, szóval nyilván ők öröklik, de ez szerintem nem baj. Most gondolhatod, h anyád nem fogja benyúlni az összes pénzt, aztán röhög a gyerekein h elúsznak a hitelekben...végül úgyis ti kapjátok majd a jó részét az egész bulinak, szóval nem gondolom h aggódnod kéne...

2011. aug. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
53%

Nyugodtan hagyhatták volna rátok, sőt:


[link]

2011. aug. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!