Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mégis mit tegyek, segítség?

Mégis mit tegyek, segítség?

Figyelt kérdés

Nagynéném haldoklik, még fiatal 60 éves.

Pár nap alatt rengeteget romlott az állapota, a vérképe borzalmas, az orvos szerint, csoda kellene, hogy megérje a reggelt. Anyumék már voltak kint nála, azt mondták, minket is kivisznek, ha gondoljuk, de nem haragszanak meg, ha úgy döntünk nem megyünk.


Én nem merek hozzá kimenni, rosszul lennék. Ha mennie kell, akkor én úgy szeretnék rá emlékezni, ahogy legutóbb láttam, "jó" hangulatban, néha-néha mosolyogva. Nem szeretném őt így látni!


Húgom pedig ki akar menni, hogy érezze, hogy mellette vagyunk, hogy hátha erőt venne magán. És neki van igaza, csak én vagyok ilyen gyáva...:'( Viszont, nagynénénk már feladta sajnos, mondta is pár nappal ezelőtt, ma pedig már beszélni sem tud.:(


Csúnya dolog lenne tőlem, ha nem mennék, vagy igen is felnőtt ember vagyok, igen is vegyek erőt magamon, és menjek?:(


23N


2011. aug. 15. 19:27
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem lenne csúnya dolog, én megérteném.
2011. aug. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
borzalmasan őrlődöm, mert szeretném még megpuszilni, de szüleim szerint szörnyen néz ki, és mindig az a kép lebegne a szemem előtt, és én nem így szeretnék rá emlékezni:(
2011. aug. 15. 19:33
 3/24 anonim válasza:
100%
Szerintem ha elmész akkor sem úgy fogsz rá emlékezni ahogy most fogod esetleg látni.Addig menj el hozzá amíg lehet,mert lehet később megbánod,hogy nem mentél.
2011. aug. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
Szerintem menj!Szuksege van ratok!!Nem az szamit mit erzel hanem,hogy talan utoljara lathat...
2011. aug. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
Nem, ha így érzel ne menj! A húgod pedig menjen! Ez egy olyan kényes téma, amiben nem szabad győzködni egymást! Ha ilyen rosszul van, sajnos csak a te látogatásod nem fog segíteni rajta,elég ha ott van a család többi tagja. Ilyen területen dolgozom, és saját tapasztalat is van,én örülök,hogy a nagyimmal már nem találkoztam az utolsó nap, a nagypapámmal sajnos igen!
2011. aug. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

Egész életedben lelkiismeret-furdalásod lesz!

Ez az egyik. A másik, amennyiben a lélek már felkészült az utolsó útjára, még megvárja, míg minden, általa szeretett személytől el tud búcsúzni. A lélek addig a testet életben tartja, a beteg pedig reménykedik (egy ideig).

Ezek után tégy saját belátásod szerint! (Én mennék, és elbúcsúznék tőle)

2011. aug. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
19:34 vagyok! Es az elottem kommentelonek igaza van.Nekem meghalt edesapam es nem akarok belemenni de lasttam ot holtan plusz a ravatal;on.En sem akartam de igy hozta a sors.De egyaltalan nem ugy emlekszem ra.Nem mondom,hogy neha nem ugrik be a kep de elenyeszo a jo emlekek mogott!
2011. aug. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mi lenne a jó megoldás.


Én biztos voltam benne, hogy mamám nem fog meghalni, be sem mentem hozzá a kórházba, halogattam, stb...

Úgy gondoltam, hogy ráérek, úgysem lesz semmi baja.

Sajnos váratlanul megállt a szíve, és meghalt.

Nem tudtam tőle elbúcsúzni, viszont úgy maradt meg nekem, ahogy volt: mosolygós, nevetős, tündéri nagyinak.


Ez jó, mert nem illet hozzá a kórház, meg a csövek, gépek. Sose volt beteg.

És nekem nem kellett látnom őt így.


Viszont a mai napig furdal a lelkiismeret, hogy nem voltam nála.

2011. aug. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
menj,ha egy kicsit is úgy érzed, de ez a te döntésed!
2011. aug. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
azt tudom, hogy ő nem akarná, hogy így lássam. Hihetetlen büszke asszony. Mondtam a szüleimnek, hogy adjanak neki egy puszit a nevemben, adtak is, de az mégsem olyan. Nagyon félek, és haragszom is magamra, hogy ilyen gyenge vagyok:S:(
2011. aug. 15. 19:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!