Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kéne fizetnem szerintetek?

Kéne fizetnem szerintetek?

Figyelt kérdés
A történet:kb másfél éve összejöttem egy 32 éves férfival.Rá két hétre hogy megismertem hozzám költözött.Na most nekem van egy gyermekem, nem is ez a lényeg hanem hogy akkor éppen nem álltam valami jól anyagilag.Jött a tél és a gázom ki volt kapcsolva elég sok tartozás volt rajta.Így ugy gondoltuk hogy veszünk fel kölcsönt.Felvettük zálogként az ő telkére.Kifizettük a gázt vettünk jegyürűt merthogy komolyan gondoltuk.A többi valahogy elment.Elszortuk magyarán.Igért fűt fát és tényleg hittem neki.De ő nagyon messzire járt dolgozni merthogy a munkahelyét nem akarta ott hagyni,de havi 80 ezerért bejárni nem volt gyerebe.Nekem közben lett munkahelyem is.És persze kiderült közben hogy idegileg igen labilis az ember.Na most egyszer hazajöttem munkából és ő közölte hogy visszaköltözik az anyjához holnap és jön érte egy autó reggel.Ő valóban összepakolt és elköltözött.Ledöbbentem.Az ok hogy ennyiért ő nem tud már bejárni.A lényeg a kölcsönt ugy vettük fel a telkére hogy ugyis eladja,miután felvettük a kölcsönt ő már nem akarta eladni a telket.Most hogy elment és a távkapcs nem müködik, követeli a pénzét tőlem vissza.Szerintetek ez jogos???Ő lépett le,egyik napról a másikra max a gáz ára rendben van de a többit mi basztuk el.Én azthittem tényleg komoly kapcsolat el is jegyzett.Naív voltam és hűlye.Szerintem nem jogos.Ügyvédhez akar menni,meg hogy kipereli alólam a házam!!És persze közben rájöttem hogy mikor már a menyasszonya voltam,levelezett egy egyedülálló anyukával,elöttem is egy egyedülálló nővel volt,akit ugyanígy hagyott ott mint engem.Hogy drága a bejárása.Csak nálam kölcsön is lett felvéve.De minden az ő nevén van az én nevem nem szerepel sehol.Az anyjának még el se merte mondani,mert az ugy tudja hogy még megvan a pénz.Ha megtudja hogy nincs meg biztos nem hagyja.Na de könyörgöm nehogymár én fizessem vissza,együtt költöttük el.Egy két új butor is lett véve,na de ami nekem volt mind ki lett dobva az újak miatt.És most elakarja vinni!!Szerintem nem jogos,ő lépett ki az egészből én még könyörögtem is neki hogy maradjon,de mindenképp menni akart.Ha ügyvédhez fordul,akkor mi lesz ebből?Mert biztos nem vagyok hajlandó kifizetni.
2011. aug. 17. 13:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A törlesztés igenis a kettőtök dolga. Ketten költöttétek el a pénzt.


És nem bírom megállni, hogy le ne írjam, mennyire hihetetlenül buta és felelőtlen vagy, 2 hét ismeretség után odaköltöztetsz magadhoz egy pasit úgy, hogy van gyereked, annyira nincs pénzed hogy a gázt is kikapcsolják, de azért veszel fel hitelt és mit csinálsz? Elszórod. Aztán persze sír a szád, hogy hát nem olyan a pasi, amilyennek megismerted. 2 hét alatt milyennek lehet megismerni bárkit is, könyörgöm?


Nincs igazad, és csak a gyerekedet sajnálom.

2011. aug. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ha a Te neved nem szerepel sehol, akkor szerintem nem kellene fizetned. A jogos max a gázdíj kifizetése lenne, de ez a maximum. Bár ezek után, lehet még azt sem kéne, hisz nincs bizonyítva, hogy ezt netán nem szimpla kedvességből tette meg. Ha készpénzben fizettétek be, akkor még az sem látszik papíron, hogy abból a pénzből lett kifizetve.

Mindenesetre Te is beszélj egy ügyvéddel, hogy ilyenkor miben tud lépni ez a férfi, és hogy mire számíthatsz, és Te mit lépj, vagy lépj-e egyáltalán. Ez a biztos.

Viszont, ha idegileg labilis, akkor azért vigyázz magadra...

2011. aug. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Persze,hogy kéne.És neki is.
2011. aug. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Mennyit vettetek fel??

Lejárt már a törlesztés vagy még fizetitek?

Én csak annyit fizetnék neki amennyit te költöttél el belőle.

2011. aug. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem arról van szó hogy nem vállalom a gázt,hanem arról hogy ő egy összegben követel tölem mindent.Ami nem jogos.Nem arról van szó hogy nem volt pénzem,hanem épp szarul álltam.Nem én költöztettem hanem,ő akart jönni egyik nap megjelent ruhástul,mert az anyja ugy viselkedett vele mintegy idegennel.Együtt szórtuk el,nem én költöttem el.De persze ez már neki sem dereng.És átvágott,mert hittem neki,ő meg elhagyott.
2011. aug. 17. 13:28
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem járt le tizenvalahány évre vettük fel,hogy kevesebb legyen a törlesztő mivel akkor még hirdette a telkét,vagyis eladó volt.És abból akartuk kifizetni a kölcsönt is.De miután meglett a pénz ő levette a hirdetést,vagyis már nem akarta eladni a telkét.
2011. aug. 17. 13:30
 7/12 A kérdező kommentje:
Szerintem is annyit kéne fizetnem,nem többet.Ráadásul tényleg nincs a nevem sehol.Nem is erről van szó.De ha ugy rörténik ahogy megbeszéljük akkor.Most nincs ez.Félt az anyjától,és nem merte utánna eladni a telket.Csak ezt velem elfelejtette közölni,hogy nem lesz eladva a telek.
2011. aug. 17. 13:31
 8/12 anonim ***** válasza:
61%
Na de álljunk meg egy szóra! Bármilyen butuska is voltál, legalább most ne legyél az! Ő odaköltözött hozzád, nem volt gáz, kifizette, Ő (is) melegedett! Minek azt visszafizetni? Még csak azt se, nemhogy még mást is!Ne legyél hülye szépen kérlek. Vessen magára! Minden kalandnak meg van az ára! Látod te is ráfizettél! Fifty-fifty, ez így teljes. Így járt! Ja, hogy a következő nő befűzéséhez kéne neki egyben az összeg? Hát méginkább így járt! De utálom az ilyeneket fúúj! Én asszem jól megszivatnám a helyedben!
2011. aug. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
77%
A felét illene, ha együtt szórtátok el. De. Mivel az ő neve van rajta, jogilag nem perelheti el tőled az egész összeget, ki van zárva.
2011. aug. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
85%
Nem tudja kiperelni alólad a házat, nincs jogi alapja, de, hogy fizetsz e valamit, az a te lelkiismereteden múlik.Bár a pasi se százas, hogy ilyen korai kapcsolatra, eladósítja a telkét.
2011. aug. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!