Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kéne fizetnem szerintetek?

Kéne fizetnem szerintetek?

Figyelt kérdés
A történet:kb másfél éve összejöttem egy 32 éves férfival.Rá két hétre hogy megismertem hozzám költözött.Na most nekem van egy gyermekem, nem is ez a lényeg hanem hogy akkor éppen nem álltam valami jól anyagilag.Jött a tél és a gázom ki volt kapcsolva elég sok tartozás volt rajta.Így ugy gondoltuk hogy veszünk fel kölcsönt.Felvettük zálogként az ő telkére.Kifizettük a gázt vettünk jegyürűt merthogy komolyan gondoltuk.A többi valahogy elment.Elszortuk magyarán.Igért fűt fát és tényleg hittem neki.De ő nagyon messzire járt dolgozni merthogy a munkahelyét nem akarta ott hagyni,de havi 80 ezerért bejárni nem volt gyerebe.Nekem közben lett munkahelyem is.És persze kiderült közben hogy idegileg igen labilis az ember.Na most egyszer hazajöttem munkából és ő közölte hogy visszaköltözik az anyjához holnap és jön érte egy autó reggel.Ő valóban összepakolt és elköltözött.Ledöbbentem.Az ok hogy ennyiért ő nem tud már bejárni.A lényeg a kölcsönt ugy vettük fel a telkére hogy ugyis eladja,miután felvettük a kölcsönt ő már nem akarta eladni a telket.Most hogy elment és a távkapcs nem müködik, követeli a pénzét tőlem vissza.Szerintetek ez jogos???Ő lépett le,egyik napról a másikra max a gáz ára rendben van de a többit mi basztuk el.Én azthittem tényleg komoly kapcsolat el is jegyzett.Naív voltam és hűlye.Szerintem nem jogos.Ügyvédhez akar menni,meg hogy kipereli alólam a házam!!És persze közben rájöttem hogy mikor már a menyasszonya voltam,levelezett egy egyedülálló anyukával,elöttem is egy egyedülálló nővel volt,akit ugyanígy hagyott ott mint engem.Hogy drága a bejárása.Csak nálam kölcsön is lett felvéve.De minden az ő nevén van az én nevem nem szerepel sehol.Az anyjának még el se merte mondani,mert az ugy tudja hogy még megvan a pénz.Ha megtudja hogy nincs meg biztos nem hagyja.Na de könyörgöm nehogymár én fizessem vissza,együtt költöttük el.Egy két új butor is lett véve,na de ami nekem volt mind ki lett dobva az újak miatt.És most elakarja vinni!!Szerintem nem jogos,ő lépett ki az egészből én még könyörögtem is neki hogy maradjon,de mindenképp menni akart.Ha ügyvédhez fordul,akkor mi lesz ebből?Mert biztos nem vagyok hajlandó kifizetni.
2011. aug. 17. 13:11
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Szerintem is: jogilag nem kell fizetned, erkölcsileg pedig a felét illene.
2011. aug. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat.És ugy látom valóban nem jogos amit,kér.És még gyereket is akart!!!Még jó hogy nem szültem neki.Mégegyszer köszi mindenkinek.
2011. aug. 17. 20:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!