Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tehetek még valamit, vagy...

Tehetek még valamit, vagy próbáljam elfelejteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Elég bonyolult helyzetben vagyok, próbálom röviden felvázolni. Nem vagyok már csitri, és a házasságom nagyon megromlott, már évek óta. Próbáltuk helyrehozni, de csak rosszabb lett a helyzet. Már a válás is többször szóbakerült, de a férjem nem akarja, én meg egyelőre kivárok, de már csak idő kérdése, hogy elváljunk... Megjavítani már biztosan nem lehet, lassan egy éve próbáljuk, de csak rosszabb lesz! Párterápiáról a férjem hallani sem akar, megbeszélni ketten nem tudjuk, csak veszekedés lesz belőle. Én már nem is akarom megjavítani, mert a sok beszélgetésből kiderült, hogy egészen másképp képzeljük el a jövőt, mást várunk a kapcsolattól. Harmadik is felbukkant egy időre, férj részéről.

Közben pedig én is megismerkedtem valakivel, aki nagyon megtetszett, és a jelek szerint én is bejövök neki. Nem nyomult, vagy ilyesmi, de folyamatosan úgy éreztem, hogy van valami a levegőben. Nem csak én, hanem más is, aki látott minket együtt... (Azt tudni kell, hogy nem egy nyomulós, "röptében a legyet is" típusú pasiról van szó, eddig csak komoly, hosszú kapcsolatai voltak, jelenleg nincs senkije.)

Szóval a pasi tudja, hogy van családom, de azt nem, hogy mennyire rossz a helyzet - az ilyesmit ugye az ember próbálja leplezni, amíg csak lehet, csak a legközelebbi barátok tudják rólunk. Viszont én nyíltan rákérdeztem a pasinál, hogy akar-e tőlem valamit. Ő azt mondta, hogy félreértettem, nem akar semmit.

Azóta volt pár semmitmondó beszélgetésünk, azon túl pedig látványosan kerül. Én viszont (hónapok óta) nem tudom elfelejteni őt. :(

Nem tudom, hogy azért utasított el, mert házas vagyok, vagy egyébként sem kellenék neki. Nem akarok nyomulni, de olyan jó lenne tisztázni a helyzetet! Szerintetek?


2011. aug. 19. 15:12
 1/3 anonim ***** válasza:
Én még tennék egy próbát, hogy kiszedjem a pasiból, mi a helyzet nála, ha annyira fontos neked. Ha utána is elküld, akkor nyilvánvaló, hogy nem akar kapcsolatba bonyolódni veled. Ez bármi okból lehet, de ha igazán megfogtad volna őt, akkor nem lenne az a körülmény, ami eltántoríthatja szerintem...
2011. aug. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Hasonlóan gondolom én is, bár őszintén szólva nem tudom eldönteni, hogy tényleg ő a fontos, vagy maga a szituáció... úgy értem, kamaszkorom óta nem nagyon fordult elő, hogy félreértettem volna egy pasit, és ha őt igen, akkor az megkérdőjelezi a "női megérzéseim" működését. Ez pedig teljesen aláássa az önérzetemet, pedig most nagy szükségem lenne rá!
2011. aug. 19. 17:09
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez nem kamaszkori sajátosság: ha valaki nagyon-nagyon tetszik nekünk, hajlamosak vagyunk rávetíteni az éréseinket, vagyis úgy látjuk, hogy kölcsönös a dolog. Ha pedig valamiért mégse megy az ügy, akkor rögtön keressük az okokat. Pedig tényleg ilyen egyszerűen működik: ha valaki tényleg akar téged, akkor semmi nem akadályozza őt abban, hogy közeledjen. Sajnos az lehet, hogy mégse vagy a pasi esete.
2011. aug. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!