Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Őszintén. Eltartanátok az...

Őszintén. Eltartanátok az anyátokat pályakezdőként?

Figyelt kérdés

Anyám (54 éves) és úgy néz ki munkanélküli lesz hamarosan. Én pályakezdő vagyok, a minimálbérnél alig magasabb fizetéssel, nemrég kezdtem el dolgozni, eddig nem sok tartalékom van.

Beszélgettünk arról, hogy hogyan is tovább, ha neki nem lesz állása. Azt mondta, jó lenne, ha én tudnám fizetni a rezsit, bevásárlásokat, kutyatápot stb., (vagyis mindent), amíg nem talál munkát.

Én mondtam, hogy nem megyek bele, mivel én vagyok az, akinek semmije nincs és szeretnék végre a jövőmre koncentrálni. Neki van egy értékes háza, autója, tartaléka, "értékesebb" tárgyak pl. herendi porcelán, arany, festmények stb.

A rezsi felét, meg az ételek rám eső részét természetesen továbbra is fizetem, de mondtam, hogy amennyiben nem száll be a költségekbe, kiveszek valahol egy szobát és elköltözöm. Erre nem mondott semmit.


Nem tanácsokért jöttem ide, eldöntöttem már, de érdekelne, mások hogy vélekednek erről.


2011. aug. 19. 15:54
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
51%
Igen, mert ellátott, amíg nem dolgoztam. Kötelességemnek érezném, hogy segítsek, amíg helyre nem áll. De szerintem téged ő nem nevelt, így tényleg ne adj neki pénzt.
2011. aug. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
56%

De rendes vagy. Tehát anyád ugyan felnevelt, eltartott eddig, de amint ő szorul a te segítségedre, te nagy ívben teszel rá. Bele tudsz nézni a tükörbe? Én nem tudnék a helyedben.

Én úgy kib***nálak a lakásból, mint a macskát xarni, még ha kenyéren és vizen is kellene élnem utána.

SZÉGYELLD MAGAD!!!!!

2011. aug. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
77%
hát valamennyire igazad van, de mégsem. Azért eddig ő tartott el szerintem, nem tudom, hogy hagynád-e anyukádat tengődni, úgy hogy nincs kaja, meg rezsit nem tud fizetni. Én azért adnék neki egy kis időt, egy 2-3 hónapot. Ha látod, hogy nem is akar mukát találni, akkor lépj, nyilván nem kell végig eltartani. De azért ne egyből. Ha igyekszik, akkor azért segíts neki, ameddig tudsz, vagy egy kicsit tovább, mint pár hónap. Én így csinálnám. Tehát attól függne, mennyire akar dolgozni.
2011. aug. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
83%
Hány éves vagy?
2011. aug. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
65%
3. vagyok. És igazuk van az előttem szólóknak, csak nem akartam ennyire "kifejezni" a nem tetszésemet. De azért gondolj bele, ő meddig tartott el téged!
2011. aug. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
72%

Az, hogy bunkó vagy, ne haragudj. Ő felnevelt, legalább 18 évig eltartott. Nem azt kérte, hogy hátralévú életében mindent te fizess helyette, hanem csak azt, hogy segíts neki egy darabig. Nyilván, ha lesz állása, meg fogja oldani egyedül is.

Nyilván teljesen eltartani úgysem tudod majdnem minimálbérből, de azért segíthetnél kicsit, végülis az anyád.

2011. aug. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
56%

Attól függne hogy milyen anya volt.Ha támogatott,szeretettel felnevelt akkor szerintem természetes lenne hogy mikor neki van rá szüksége akkor támogatnám.

Viszont az én anyámról sok pozitívumot nem tudok mondani,sose segített semmiben,nem törődött velem,mindig kiabál stb... őt biztos nem tartanám el.Apámat viszont igen,ha úgy adódna.

2011. aug. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
88%

A kérdésre válaszolok: igen, mert nekünk olyan a kapcsolatunk, mindig is olyan volt, hogy mindig számíthattam rá, ő is számíthatna rám.

Hogy reagáljak arra is amit írtál: ha neki van tartaléka, akkor nem korrekt mindent veled fizettetni, de te is túlreagálod a dolgokat. Ha nem lesz munkája egyezzetek meg mi az amiben segítessz és mi az amit már nem tudsz bevállalni.

2011. aug. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
64%
Ha te ennyire össze akarod szedni magad, akkor édesanyádnak azt tanácsolnám, hogy élvezze ki a vagyonát, rád majd ne hagyjon semmit, inkább utazza el, élje fel, elvégre te mindent megteremtesz magadnak, csak magadnak.Csak akkor érteném meg a hozzáállásodat, ha anyukád nem törekedne a munka kereséssel.
2011. aug. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
82%
gondolkodás nélkül. szüleim rengeteget segítettek , felneveltek, mikor munkanélküli voltam otthon laktam és eltartottak végül is. szóval bármikor segítenék én is.
2011. aug. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!