Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akik hívők és úgy élnek...

Akik hívők és úgy élnek házasságban hogy bírják ki szeretkezés nélkül vagy hogy egyáltalán testi meztelen kontaktus nincs köztük? Ez normális dolog?

Figyelt kérdés
2011. aug. 21. 13:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
39%
Ki mondta, hogy a hívők nem szeretkeznek egymással és nem alszanak meztelenül? :)
2011. aug. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
42%
Ha házasságban élnek, már miért kéne szerinted szeretkezés nélkül lenniük??? Csak házasság előtt nem szabad!
2011. aug. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
20%
aki hívő annak csak házasság előtt nem "szabad" lefeküdni a másikkal.
2011. aug. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
81%

Eredetileg úgy van, hogy csak akkor lenne szabad szeretkezni, ha gyermekáldást akarnak. Védekezni nem szabad a fogantatás ellen. Aki pedig jön annak meg kell születni.

Kíváncsi lennék én arra a hívőre aki ezt betartja:)

2011. aug. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
78%

Azt hiszem arra gondolsz, ha egyutt elnek, hazassag nelkul, nem?

Ha tenyleg hazassag alatt gondolod, hogy nem szabad egymshoz erniuk, hat nem is tudom mit mondjak. Nezz mar korul, a "hivoknek" nincsen gyerekei. Hamar maskor nem is, de utanpotlasra biztos ok is "csinaljak".

2011. aug. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Azért kérdeztem mert elvileg úgy van hogy csak gyerek nemzés céljából lehet nekik,na már most aki ezt betudja tartani az nem ember szerintem hogy még házasság után sem csinálják!
2011. aug. 21. 13:48
 7/14 anonim ***** válasza:
46%

Teljesen úgy van, ahogy a 13:45-ös mondja.


Az apám huga és férje is hívők. Ők betartják ezeket a szabályokat. Védekezés nélkül szeretkeznek... ezért van már 6 gyerekük. A nő folyamatosan potyogtatja a gyerekeket (és itt most hozzá kell tennem, hogy nem romák). Én már azt sem tudom, hogy hogy hívják az unokatesóimat, mert annyi van belőlük...

Szerintem soha nem fognak védekezni, és annyi gyerekük lesz, amennyit csak megtud szülni.

2011. aug. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
43%

A katolikus egyház elfogadja a szeretkezés létjogosultságát _nem_ csak gyermekáldás céljából, hanem hogy kimutassák egymásnak a házasfelek kölcsönös szeretetüket. Modernizálódik azért az egyház is. :)


Védekezni pedig természetes családtervezéssel lehet hivatalosan.


(Ez a katolikus álláspont, a többi keresztény felekezetét nem ismerem, de gondolom, hasonló.)


Szóval házasságban a hívők ugyanazt csinálhatják, mint a nem hívők, manapság már biztos, hogy nem érvényes ez a "csak gyereknemzés céljából" szöveg.

2011. aug. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
52%
Ha jól tudom a pápa valami beszéden ellenezte a fogamzásgátlást.Mi kaptunk valami papirt az egyháztól amin le van irva hogy naptármodszerrel lehet védekezni,az ovszert ugy állitja be mint valami mumust.
2011. aug. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 ava87 ***** válasza:
16%
Az nem igaz, hogy csak gyereknemzés céljából lehet szeretkezni. Csak a legtöbb fogamzásgátlási módszer nem használható, de pl. akár a naptár módszer, akár a hőmérőzés szabad.
2011. aug. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!