Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem veszélyes tanácsot adni...

Nem veszélyes tanácsot adni ismeretlennek családi ügyekben pár sor alapján?

Figyelt kérdés
Mi van, ha megfogadja, pedig teljesen félreértettük a helyzetét?!
2009. ápr. 16. 09:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%

Többször előfordult itt, hogy az eredeti kérdés a kommentek alatt teljesen megváltozott és a végére már más volt a véleményem, mint aza elején.

Nem tudom, hogy akik kérdéseket tesznek fel tudatában vannak-e annak, hogy ami bennük egy teljes egész, abból csak részinformációkat közölnek.

Ezért szoktam én általában nem tanácsot adni - hiszen annak se itt, se az élet más területén nincs semmi értelme - hanem megpróbálom megvilágítani a másik felet, megpróbálom átgondolásra késztetni a kérdezőt.

Nem hiszem, hogy sok értelme lenne, de ha egy esetben sikerül, akkor az is valami.

2009. ápr. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Igen, a kereken kimondott "nem"-eket, ill. "igen"-eket tartom riasztónak.

Hiszen, tartsuk már szem előtt, hogy bármennyire sajnálatra méltónak tűnik a kérdés írója, azért csak az érem egyik oldalát mutatja be!

2009. ápr. 16. 09:37
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha a válasz nem passzol teljesen a helyzethez, nem kötelező megfogadni. jómagam is tettem már fel kérdést, a válaszok pedig segítettek abban, hogy a saját szűklátókörűségemet átlépjem egy-egy témában. Persze, nem fogadtam meg mindent,de arra tényleg jó, hogy más ember szemszögéből is lássam a dolgokat.
2009. ápr. 16. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%

én első

Megvallom én kiutatási céllal kezdtem bókászni ezeken az oldalakon. Sajnos az emberek nagy része amit leírva lát, vagy a tv-ben hall, azt szentírásnak veszi. Addíg nem lenne probléma, amig a kérdések arra vonatkoznának, hogy hogyan szedjem ki a foltot a nadrágomból, vagy kinek van tapasztalata xy géppel kapcsolatban. A probléma ott kezdődik, amikor számtalan egymásnak ellentmondó válasz érkezik értelmezési kérdésekre és a kérdező (és vele együtt az olvasó/válaszoló) nem tud szelektálni ezekból a válaszokból. Rengeteg zavaró, ellentmondó felesleges információt, véleményt szednek össze, amitől csak megzavarodnak, vagy teljesen helytelen irányban indulnak el.

Megdöbbent, hogy milyen sok az olyan kérdés, amit szakembernek (orvosnak, állatorvosnak, ügyvédnek) kéne feltenni, de ez eszükbe se jut, gyakran konzekvensen elutasítják és laikusok véleményére hallgatnak. Megdöbbent a kérdések száma, amit barátokkal, a kérdésben szereplő személlyel kéne megbeszélni, ehelyett itt várnak félinformációkra konkrét megoldásokat.

Veszélyesnek tartom, ugyanúgy veszélyesnek, mintha az interneten egy témára keresnek, de nem szelektálnak szerzőjük, megbízhatóságuk szerint az oldalak között.

Sajnos ez a mai világ. érdekes így "kívülről" szemlélve, de elszomorító is.

2009. ápr. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem éppen ez nem veszélyes, mert itt tanácsok, vélemények hangzanak el válaszként.


Inkább megdöbbentőbb számomra, ha valaki valamilyen konkrét tényre, vagy szabályra kérdez, egyrészt nem értem miért nem használja a keresőt ilyenkor, másrészt oly sokszor ponotsan beidéztem a válaszba az aktuális jogszabályt, ésjól le lett pontozva, ,sőt írásban is vitatkoznak ilyenkor egyesek.. ez a "vicces"

2009. ápr. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
94%
Nézd, nem kötelező megfogadni egy tanácsot, én zömében ezért szoktam "HA"-válaszokat írni ebben a kategóriában, szóval több lehetséges javaslat van. Illetve visszakérdezek a kérdezőre, ha nem tiszta a problémája. Persze szeretnek lepontozgatni a begyöpösödött gondolkodású válaszolók akkor is, ha a kérdezőn sokat segítettek a meglátásaim. :-) Van egy kis tapasztalatom saját életemből és környezetemből is.
2009. ápr. 16. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, ezen az oldalon meg egyébként is családi ügyekben maximum tanácsot lehet adni. Ezt vagy megfogadja az illető, vagy nem. Itt senki sem dönt senki helyett. A helyzetét meg akkor szoktuk tipikusan félreérteni, mikor valaki nem írja azt le részletesen. Ha fontos neki, részletesebben ír és utána kommentekkel bekapcsolódik, hogy pontosítson.
2009. ápr. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

http://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__gyik__205454-m..

első hozzászólóra reagálva. Ezt a kérdést én tettem föl.

Éppen azért, mert sokszor nem derül ki egyértelműen, hogy mit akar a kérdező.

Ezért én általában úgy szoktam megfogalmazni a válaszomat, hogy vissza is kérdezek, jól értettem -e, ha meg valamit egyáltalán nem értek, akkor azt is szóvá teszem.

Mellesleg olyan kérdésre nem merek válaszolni, ahol egy válasz teljesen átfordíthatja az életét, ha netán rosszul értelmeztem...

2009. ápr. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Van aki maga dönt el mindent és úgy él.

Van aki a szomszédaitól kér tanácsot, van aki a munkahelyén a munkatársaitól, van akinek sok barátja van.

Valaki úgy dönt magától, hogy egy nyilvános internetes fórumon keres válaszokat bajaira, és egy itt neki tetsző választ megfogad, az is az ő döntése.

Hhihetetelen, igaz? de azért az emberek általában a nekik nem tetsző tanácsokat úgysem fogadják meg sohasem! A jóbarátok tanácsait is ugyanúgy kezelik az emberek szerintem.


Szerintem nem veszélyes tanácsot adni itt bárkinek.


Abban az esetben, ha jól körülírja az illető a helyzetetét, amiben van, még előny is lehet, hogy a kérdező életén teljesen kívülálló emberek adnak tanácsot, akik számára sem nyereség sem veszteség nem adódik abból, hogy az illető mit tesz a későbbiekben. Sokkal objektívebb válaszokat kaphat bárki.


Másik esetre, ha kevés az infó és félreértésekre ad okot és rossz a kérdésfeltevés, van egy szép magyar mondás:

Hülye kérdésre hülye válasz - okat fog kapni!

Erre mindenki számítson, aki itt kérdez. :)

2009. ápr. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

A 10:04-es, mintha a számból vette volna ki a szót. Abszolút nem érdekel a pontozósdi, de amikor valakit azért pontoznak le, mert egy bizonyos jogszabályból idéz, attól a falnak tudok menni. Azért mert nem szimpatikus, még sajnos a jog úgy írja elő, ezen kár vitatkozni. Bosszankodni lehet, de vitatkozni nincs értelme.


Olyan tanácsot veszélyes adni, hogy igen/nem. Viszont én úgy tapasztalom, hogy a legtöbb válasz kifejtőbb: Én úgy látom, hogy nem elég egyértelmű. Én úgy gondolom.... Én ezen nem bosszankodnék.... Nekem ez még belefér...

Bár ott van a mondás, hogy halgattassék meg a másik fél is, de erre itt nincs lehetőség. Ha valaki a rávilágítások után sem látja tisztán a helyzetet, az ellen nem tud senki semmit tenni.

2009. ápr. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!