Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi okozhatja a depressziót...

Mi okozhatja a depressziót gyermekeknél? Családban a szülők veszekedése és elválása is vezethet depresszióhoz?

Figyelt kérdés
Mostanában a lányom igen furcsán viselkedik! Én úgy gondolom hogy depresszióról van szó. Nagyon csendes pedig sokat tud beszélni. bezárkózik a szobájába és a tanulmányai is romlottak az elmúlt 1 évben. Régen 1 életvidám kislány volt de most szomorú élet kedvtelen és semmihez sincs kedve! A párommal sokat veszekedünk mostanában. Ez rá is hatással lehet??? Most már külön élünk a párommal és a lányom folyton azt a képet nézegeti amin az esküvőnk napján voltunk. azóta ketté tépte a képet. miért van ez ?
2011. aug. 22. 20:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
igen
2011. aug. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

vajon miért..

foglalkoztok a lányotokkal? de nem csak hogy napi pár szót hozzászóltok..

az én szüleim szarnak rám, vagy csak épp annyit beszélünk ami a mindennapi egymás mellett élésünkhöz kell, aztán csodálkozás van, hogy miért vagyok olyan, amilyen..

nálatok? a depressziós embernek egyébként a rokonok, barátok által nyújtott törődés az ellenszere.

2011. aug. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Egy gyereknek stabil családi háttér kell. Ezt azért mondom, mert az enyém kb romokban, és én már 18 évesen kész lelki roncs vagyok.

Remélem, nem akarod hagyni, hogy a lányodból is az legyen. Ne hagyd, hogy bezárkózzon.

2011. aug. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szétment a család, és csodálkozol, hogy szomorú a kislányod?

Mégis mit gondoltál? Tapsikolni fog örömében? Naná, hogy kétségbe van esve. Majd idővel hozzászokik az új körülményekhez, de addig sok odafigyelésre, törődésre, beszélgetésre van szüksége.

2011. aug. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Most sokkal többet szeretnék vele beszélgetni de csak hümmög a kérdéseimre és ha mondok neki valamit mint pl. h nyugodtan szóljon ha gond van elfordúl és elmegy! én segítenék de így nem tudok!! Nem engedi h segítsek!
2011. aug. 22. 20:25
 6/12 anonim ***** válasza:
Mennyi idős? Próbálj neki a saját érzéseidről is beszélni, hogy neked is fáj, ami történt, de ettől ugyanúgy szereted őt. Ne faggasd, inkább várd ki türelemmel, amíg magától megnyílik.
2011. aug. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
mit tudsz csinálni? folytatod ezt. én sem nyílnék meg a szüleimnek csak mert néha felajánlják hogy beszélhetek.. nem is tudom, inkább nem erről kellene vele beszélned, hanem tenni valamit, hogy jobban érezze magát. nem a problémákról beszélni, hanem minden másról. de beszélni, és ott lenni, közvetlennek lenni, nem ráhagyni a dolgokat, figyelmesnek lenni, magadról beszélni, hogy lássa te is bízol benne.. nem ismerem a helyzetet, de én ilyeneknek örülnék.. és nagyon sok időbe tellene, mire viszonoznám.
2011. aug. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Az apja elköltözött és ő sokat tett a családért! ő akarta össze tartani mindíg is mert nagyon sokat foglalkozott ezzel!!!
2011. aug. 22. 20:35
 9/12 A kérdező kommentje:
Volt 1 bátya 2 éve meghalt most 16 éves a lányom a bátyja most lenne 19
2011. aug. 22. 20:36
 10/12 anonim ***** válasza:
értem. akkor sem tudok mást mondani, mint soooook érezhető szeretet kell. nem megy egyik napról a másikra.
2011. aug. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!