Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2-2,5 év korkülönbség jó a...

2-2,5 év korkülönbség jó a gyermekeknél? Akinek ennyi idő van a két gyermekek között írna nekem, hogy mire számítsak? Féltékenység, házimunka stb?

Figyelt kérdés
2011. júl. 26. 16:39
 1/5 anonim ***** válasza:

háát nem könnyű! mert nincs annyi időm a nagyra. a féltékenység párnap alatt lezajlott már nincs gond,viszont nem merem fél percre se egyedül hagyni vele,mert rögtön valamit csinál vele.de nem azért mert bántani akarja,hanem csak játszani akar vele..!

A házimunka is nehezebb így,de azért remélem jövőre már könnyebb lesz!

2011. júl. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nálunk a nagyobb már önállóan játszott nélkülem is. Amikor vártam a tesót,akkor már sokat beszéltem neki róla. Amikor megszületett,akkor "segített" a pelenkázásnál,fürdetésnél stb. Élvezte,hogy ő már mennyi mindent meg tud csinálni,amit a kis tesó még nem. Igaz,rá kellett figyelni,hogy ne csináljon bajt. A pár hetes pici sírt,én nem voltam benn a szobában. Szerencsére hamar bementem. Addigra a nagyobb megakarta etetni kolbásszal-kenyérrel. Nem egyszerű,de nem is olyan nehéz.
2011. júl. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nálunk pont két év van a gyerekek között. Nagyon korán elkezdtem felkészíteni a nagyobbat a tesóra, az Anna-Peti könyvek közül a Kistestvér érkezik -et rengeteget olvastuk, nagyon jól jött.

Mivel itthon szültem, nem volt abból gond, hogy anya elmegy valahová napokra, ahonnan hazahoz valakit, akit még szeretni is kell - ahogy kibújt a pici, anyukám behozta a nagyot, ő is odabújt hozzánk, csodálatos pillanat volt és abban a pillanatban imádták egymást. Nagyon-nagyon erős a testvérek között a kötődés, a nagyobb bármikor meg tudja vígasztalni a kicsit, most lesznek egy- és háromévesek, hónapok óta jókat játszanak együtt.

Mivel nekem a nagy végig szopizott a terhesség alatt is, meg utána mindketten tandemben, ebből kifolyólag sem volt féltékenység - elég jól megúsztuk. A nagyobbom azóta úgy másfél hónappal ezelőtt magától hagyta el a cicit, egyetlen könnycsepp nélkül, a kicsi persze még szopizik.

Igyekeztem a nagyobbat mindig mindenbe bevonni, pelenkázásba, fürdetésbe, a kicsi 3 hós kora óta pedig együtt fürdenek a nagy kádban.

Napirendünk viszonylag gyorsan és könnyen beállt, kis eltérréssel fekszenek illetve ébrednek, így nekem is könnyebb.

Amire figyelni kell, hogy nagyon jókat játszanak együtt, de a nagyobb is kicsi még és nem mindig tudja szem előtt tartani, hogy a kicsi gyengébb, kisebb, jobban kell rá vigyáznia.

Amikor megszületett a kicsi, az első fél évben a testvérbabakocsi is jó szolgálatot tett, mert a nagyobbom is szívesen kocsizott még és nem akartam, hogy emiatt féltékeny legyen a kicsire.

Házimunka: nekem a kicsi hajnalban kel (fél öt körül), olyankor jókat játszik, majd cicizik és 8 körül visszaalszik. A nagyobbom pedig 7 körül kel, de reggel nézhet mesét, így amíg ő mesét néz, a kicsi meg alszik, gyorsan letudom a házimunka nagyrészét. Általában 10-re meg van főzve, rendet rakok, stb. De mosogatógép nélkül lehet megállna az élet. :-)

Játékaikat kosarakban tartom a szobájukban, így ott se nehéz rendet rakni, a nagy ügyesen segít is összepakolni. Ráadásul több órát eljátszanak magukban, persze figyelni kell rájuk, de tudok közben ezt-azt csinálni, pl. vasalok a szomszéd szobában, onnan átlátok hozzájuk, az ajtajukon csak babarács van, vagy kirakom őket az udvarra, a nagy biciklizik, homokozik, a kicsi elvan a rugós hintában, én meg a konyhaablakból pont rájuk látok. Nem mondom, hogy nem kell néha trükközni, de azért meg lehet oldani mindent.

Az első időkben volt a legkönnyebb, mert a pici sokat aludt, volt bőven időm a nagyobbra. Most nehezebb, mert a kicsi viharsebesen mászik, bármire föl- és lemegy, pakol ezerrel, csak járni nem akar - valószínűleg azért, mert úgy nem bírja még utólérni a nővérét. :-) Így marad a mászás, de nagyon ügyes és nagyon bátor, eszméletlenül kell figyelni, nehogy bajt csináljon. De csak elmúlik ez is és akkor talán megint könnyebb lesz - bár remélem, addigra jön a harmadik. :-))

2011. júl. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2 év és 3 hónap a korkülönbség a fiaim közt,és én abszolút szerencsésnek mondhatom magam,mert sokkal nehezebb dologra számítottam.!Azt tapasztalom,hogy tényleg számít a "rutin",sokkal jobban gazdálkodom az idővel,mint egy gyerekkel.Nincs féltékenység,tényleg nincs,segíti az is a dolgom,hogy a babám (sem)beteges,hasfájós,rengeteg dolgot tudok közösen csinálni,nem igényel olyan jellegű törődést,amit csak külön megoldható.Az egész kismamaságom és a baba érkezését is Úgy kezeltük,mint a világ legtermészetesebb dolgát,ezért a nagy is természetesnek tekinti hogy van testvére,különösebben nem fordult fel az élete,bár ezért tudatosan is,néha kétfelé szakadok(mert persze a mi életünk :) annál inkább,pozitív értelemben)A házimunkánál pedig kapóra jön a fiam "énakaromcsinálni"korszaka,így azok is "közös programmá"avanzsálódtak mostanában.A testvéri kötődés,szeretet már most kézzelfogható köztük,repdes a szívem egy egy egymásra nézésüktől is,és már kifejezett együtt-játszás is történik köztük(iker testvérem van,a testvérség fontos családi szál számomra,és szeretném ha a gyerekeim közt is hasonló lenne)Estére rettenetesen elfáradok,de nem a gondozásuktól,háztartástól,hanem az aktivitásuktól :)tényleg,de nincs okom panaszra mert szörnyen elégedett vagyok,velük teljes az életem és én sokkal sokkal rosszabbra készültem fel :)egy mindjárt 3 éves és egy nyolc hónapos srácok anyukája
2011. júl. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtatok, sokat segít ez nekem, a könyv jó ötlet, főleg, hogy Anna a lányom neve. :) Ettől a kettőtől félek a legjobban, hogy nehogy féltékeny legyen, bár szereti a gyerekeket. Nem tudom, hogyan fogom bírni a házimunkát, a két gyerkőccel, de csak megoldom valahogy.
2011. júl. 26. 17:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!