Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ekkora vesszőparipa lett a...

Ekkora vesszőparipa lett a "felnőttség"? Fel lehet nőni "vezényszóra"?

Figyelt kérdés
Itt a családi kapcsolatok rovatban szinte nincs is olyan kérdés, amire a beírt válaszok között ne szerepelne a "fel kellene nőni" kifejezés. Ezt azért tartom idegesítőnek, mert meglehetősen fölényes kicsengése, felhangja van. Istenem, minden embernek vannak gyengeségei, az nem azt jelenti, hogy nem nőtt fel még. A másik meg az, hadd gúnyoljam a "nőjjmárföl"-t puffogtatókat, hogy sokan nem találják a "belső műszerfalukon" a "felnövök" gombot. Üdv: egy örök gyerek :)
2011. aug. 23. 20:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
43%
Nagyon egyetértek Veled. Rettentően unom már én is az ilyen dolgokat.
2011. aug. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
92%
Mindenkinek joga van butaságot beszélni, hülyeséget csinálni.Én még nem tudom, mikor leszek teljesen felnőtt,még csak 54 éves vagyok.Szerintem még odébb van, hogy az életet teljes komolysággal éljem, és soha semmi "rosszat" ne csináljak.:-)
2011. aug. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem egész életünkben, folyamatosan tart a felnőtté válás folyamata. Ezért sokszor nem értem a 14 évesek miről beszélnek mikor azt nyilatkozzák, hogy ők már felnőttek, mikor 30 évesek, 45 éveseknek is vannak pillanataik amikor azt érzik hogy még nem nőtek fel.
2011. aug. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

:D

Ja, ahogy ha a kérdező közel van a 18-hoz, sokan annyit vágnak rá, hogy xard le a szüleid, elmúltál 18, semmi közük hozzá.

És kérdésből is akad ilyen naponta tíz... Miért kezelnek gyerekként, már elmúltam 15, azt akarok csinálni, amit akarok, felnőttem...blablabla..


Sokan összekeverik ma azt, hogy mit jelent felnőttnek lenni, és mit jelent, hogy hivatalosan nagykorú vagy.


A felnőtté válás folyamata tényleg abnormálisan eltolódott, és az "idősebb" generációnak nevetségesnek tűnik, mikor egy 25éves nem úgy viselkedik, mint egy életképes, ivarérett, kifejlett humanoid, hanem úgy, mint egy hisztis, durcás, épp dackorszak kellős közepén járó három éves óvodás.

2011. aug. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
77%
Soha senki nem nő fel! Most komolyan! A kórházban ahol dolgozom a 80 éves néni mondta a 70 évesnek, hogy "majd ha ennyi idős leszel". Na akkor nincs több kérdésem. 26 vagyok, vagy egy gyerekem, és ha azt jelenti a felnövés, hogy lépten nyomon megbortánkozok, kioktatom a nálam fiatalabbat és nem viselkedek soha úgy mint egy hülye kamasz kölyök, akkor nem is kívánok felnőni. :D
2011. aug. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Üdv a klubban :) Én 39 éves "gyerek" vagyok és büszke is vagyok rá. Inkább ilyen legyek, mint egy elvárásnak megfelelő "szerepet játszó" ember.
2011. aug. 23. 20:56
 7/17 A kérdező kommentje:
Az "üdv a klubban"-t az 54 éves olvtársnak szántam, de mindenki másnak is köszönöm a válaszokat, jöhetnek még.
2011. aug. 23. 20:57
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
mindenkinek joga van hulyesegeket kerdzni es hulyesegeket valaszolni
2011. aug. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
85%

Ezért szeretem a Kisherceg c. könyvet.

Aki már olvasta tudja miről beszélek.


31 éves vagyok, és tudok viselkedni a koromhoz illően, de ha otthon vagyok a férjemmel, vagy a szüleimmel, bátyámmal, akkor még mindig visongva nézem a Spongyabobot, bámulom a bárányfelhőket, és legszívesebben utána szaladnék minden pillangónak.

2011. aug. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Azért van különbség aközött, hogy 39 évesen is anyukáddal élsz és kistraktorral játszol és nem akarsz felnőni, vagy hogy besavanyodtál. Ha előbbi, akkor abban tényleg semmi tisztelnivaló nincs és nem normális. Igenis változol ahogy nagyobb leszel, nem lehetsz örökre olyan gyerek amilyen voltál.
2011. aug. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!