Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 1) hogyan tudom a kutyámat...

1) hogyan tudom a kutyámat leszoktatni a rágásról? Gondolok itt a póráz rágásról seprű és felmosó rágás 2) hogy tanítsam meg a marad vezényszóra? 3) hogy tanítsam meg a láb melleti sétára futásra?

Figyelt kérdés
2011. júl. 25. 23:03
 1/5 anonim ***** válasza:

ha elkezdi rágni, mondd neki hogy nem, és koppints az orrára

marad vezényszót én úgy tanítottam, hogy leültettem, az elején szembe voltam vele, először 1 aztán 2 majd egyre több lépést hátráltam, közbe mondtam neki hogy maradj, maradj! utána odahívtam magamhoz, és akkor jutalmaztam, vagy visszamentem hozzá, és akkor kapott jutalmat ha már így megy, háttal is elsétálhatsz tőle:)

láb melletti sétát rövidre fogott pórázzal taníthatod meg neki, rövidre fogod a pórázt, ha előrébb menne, visszahúzod, és mondod neki hogy lábhoz! csak egy tipp, ne egy energiával teli kutyával kezdd el ezt gyakorolni, hanem pl egy hosszú séta után, amikor már hazafelé mentek, és picit lefáradt. ha pórázzal megy láb mellett, akkor ha elengeded, úgy is menni fog, futásnál szintén, csak a vezényszót kell tudnia

2011. júl. 25. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kutyát annyira lehet leszoktatni a rágásról, mint macskát a nyávogásról. Rágni fog, csak talán épp nem azt, amit eddig, mert azért "orrkoppintás" járt.
2011. júl. 25. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

de nem mind1 hogy a saját gumijátékait rágja vagy a te táskádat, cipődet....

nekünk egyetlen egy dologgal próbálkozott a kutya, hogy a szőnyegből kiálló rojtokat rágta, de amikor észrevettem énis "rákoppintottam az orrára" - egy párszor, meg mondtam hogy fúj! néhány alkalom után megtanulta...

"marad"-ra én úgy tanítottam hogy odahívtam, leültettem, (jutifalat a kezembe) mutattam neki, mondtam, marad! és letettem a földre, (na itt kell gyorsabbnak lenni mint a kutya), ha a tied! előtt indul akkor el kell venni a jutalomfalatot... előbb utóbb rájön hogy várni kell, akkor kapja meg, ha akkor indul el amikor mondod tied! ... (de ezzel nem tanulta meg, hogy nem jöhet utánam, mert marad! van... inkább a tied!-et... így neki a marad! kicsit egyenlő lett a "nyugi"-val.

"láb melletti séta, futás" egyszerű... menj te sétálni, fix méretű pórázzal, ne állj meg, ennyi... előbb utóbb feladja.

2011. júl. 26. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
A maradj parancsot (bárlehet, hogy már korántsem ideális, azért leírom) én úgy tanítottam, hogy leülteted, az orra elé teszed a kezed és határozottan egyszer mondod hogy "maradj" majd hátrálsz és tartod továbbra a kezed mintha ezzel jeleznéd, hogy STOP, MARADJ!! fokozatosan távolodj, és határozottan egyszer mond a parancsszót! Ha sikerül neki jutalom, persze ez minden sikeres maradj után jár neki
2012. márc. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Hát a rágás dolog nekem nem sikerül... Viszont a pórázon sétálás,ha leteszem a kaját addig nem eszik míg nem mondom a tied,vagy a pacsik mind 2 lábával,átfordulás stb ezeket tudja.De a rágásról az istennek sem akar leszokni!
2015. ápr. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!