Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apám nagyon lusta. Teljesen...

Apám nagyon lusta. Teljesen kikészülök már tőle. Hogyan hassak rá?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, anyum fekvő beteg lett még 1 hónap fekvés van neki vissza. Amióta feküdnie kell, azóta apám 2x ha főzött, mindent nekem kell csinálni a nagy házban. Takarítani, főzni,mosni, anyumnak segíteni mozogni amennyire tud szegény, szóval minden.

Amikor apa szemére hányom h segíthetne a házimunkában jön a kifogásokkal, h ilyen idősen már nem olyan fontos neki h rend legyen pl. a konyhában, ezért nem mosogat el magától(ha kérem akkor sem), vagy fáradt mert dolgozott. Amit meg is értek, de ha még arra is 4x kell megkérnem h anyumnak bevigye a kávét, vagy a vacsorát a szobába és még pofákat is vág hozzá! Látszik h mennyire nem szívesen csinálja! Anyukám már sírt is miatta, h mennyire rosszul érzi magát emiatt :( Nem tehet róla h feküdnie kell :( De én vágjak mindenhez jópofát! Szerinte ez így van jól, mert én vagyok a lány, nekem kell csinálni mindent!Ha szólni merek vmiért(mossa ki maga után a kádat fürdés), rámkiabál h ne utasítgassam. Megígéri h bevásárol, de alig hoz vmit abból amit felírtam neki, inkább beül a kocsmába trécselni a haverokkal,minthogy hazajönne hozzánk este! Hihetetlenül lusta, nem törődöm. Egyszerűen semmit sem csinálna meg magától. Csak az én apám ilyen? Vagy minden férfi ilyen nem törődöm? Remélem nem...

Annyira belefáradtam már az egészbe, nem tudom h lehetne rá hatni, h segítsen kicsit, foglalkozzon velünk is ne csak saját magával.


2011. aug. 24. 19:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

apámnak is a kocsma az első, a kocsma a második, a kocsma a harmadik, majd valahol ott van talán a család is. Anyám nem beteg, de 12 órában dolgozik és apám egy tűt nem tenne arrébb se bent se kint.

Nem csak a te apád ilyen lusta

2011. aug. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Semmit sem tudsz csinálni.

Viszont anyukád helyében ha felgyógyulnék, úgy tenném ki a szűrét, hogy pislogni se legyen ideje.

2011. aug. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
21%

Hadd kérdezzem már meg, apád mennyi pénzt visz haza?


Ti mennyit tudtok dobni a kalapba?

Te egyébként dolgozol valamit is kérdező?

2011. aug. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Az én apám is lusta,1-2 dologban ő sme rak maga után rendet,elég rendetlen szeret kocsmázni nagyon is..Viszont van,hogy 2 műszakban dolgozik,éjjel és nappal..szóval annyira mégsem lusta
2011. aug. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
3%

Csakmert ha én robotolnék napi 16 órát azértz, hogy eltartsam a beteg feleségemet, és a tanuló lányomat, akkor én is beleszrnék a kádba, mega mosogatásba is...



Egyébként meg lehet venni mosogatógépet, aztán levan a gond.


Én ezt úgy o9ldottam meg, hogy kettőnkre nincsen 65 tányér meg mindenféle vacak amin semmi sem fér el, hanem műanyag dobozok, meg ételhordók vannak, és nagyméretű tányérok összesen kb 6 db oszt kész..


A vendégek meg egyenek otthon.

2011. aug. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
3%

Ha hatni akarfsz a faterra, akkor egy héten 2-3 napot menjél be helyette a melóhelyre, és végezd el a munkáját, a házimunkát meg bízd rá otthon...


Hidd el nem lesz hiba...

2011. aug. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetlen mód hogy hassatok rá az az lenne ha elhagynátok őt. Ha van egy kis szíve akkor rádöbbenne miért is volt.


Egyébként anyukád is hibás eleve azért mert hozzáment egy ilyen emberhez. Később pedig azért mert nem vált el tőle. Akkor mégis mit várt? Hogy a férje majd magától megváltozik?

2011. aug. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Enyém is ilyen, csak nekem már nem él az anyám. A számlákat nem fizette be (volt ideje tuti), több, mint 1 hétig nem voltam otthon, mosni is én mostam utólag, elegem van! Ő is kocsmázik, ha szabadnapos reggel kocsma, hazajön kora délután aludni, majd kocsma estig, aztán alszik, alvás közben meg felkel ezerszer pisilni és az egész hűtőt kizabálja közben!

21/L

2011. aug. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Én is mondtam már anyunak régebben h váljanak el, de nem mert h már 47 évesek, meg egyéb pénzügyi kötöttségek miatt nem is menne(hitelek). Uh csak a beletörödés marad...


Azoknak akik jönnek azzal h apám sokat dolgozik, én meg tuti tanuló ingyenélő vagyok: Hát apám rendes 8 órásban dolgozik, vagyis reggel 8-tól délután 4-ig.Hétvége szabad. Hétvégén ül a gép előtt és ennyi.Hétköznap hazaér, eszik, vagy beül a gép elé vagy átmegy a szomszédba vagy a kocsmába. Én levelezős suliba járok, mellette a faluban lévő boltba szoktam menni dolgozni eladóként, vagy ha van diákmeló vhol az jön pluszba, de ugye anyumat most nem lehet itthon hagyni, az is kiesik. Rám semmit sem kell költeniük, mivel már 3 éve magamnak veszek mindent, fizetem a számláimat, ha kértek pénzt mindig adtam. Mondjuk apunak nem szívesen, mert tudom h a játékgépben végzi végül. De ha meg nem adok akkor azért kiabál. :S

2011. aug. 24. 20:51
 10/13 A kérdező kommentje:

19:35-ös: a te helyzeted rosszabb, mint az enyém. Együttérzésem.


A számlákat legalább vhogy beszokta fizetni, de azzal is mindig 2 hónap az elmaradás, meg jönnek a felszólítók, akkor azon akadnak ki, megy a veszekedés. Akkor apa fogja magát, megy a kocsmába. Mintha elmenekülne a problémák elől, nem beszélik meg normálisan a dolgokat. Nyilván anyám fizetése+ az enyém is most kiesik a betegség miatt, valószínű h attól is ilyen feszült, de nem kéne anyámmal is éreztetni h mennyire nehezére esik 1-2 dolgot megtenni neki. De a legszörnyűbb a folyamatos kiabálás...tiszta lelki terror :(

2011. aug. 24. 21:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!