Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Már teljesen...

Mit tegyek? Már teljesen kikészülök idegileg a szüleimtől.

Figyelt kérdés

Már tavaly októberben beadta anya a válópert, hivatalosan januárban váltak el. Apa folyton hazudik, csak hogy neki legyen igaza..Bíróságon azt vallotta, hogy SZOKOTT nekünk ruhát venni, ehhez képest kaptam egy kabátot, meg egy pár csizmát, de semmi többet. Mostanában küldött egy emailt nekem, anyának meg a bátyáimnak, hogy a szünetek felét nála kell töltenünk, és ez az őszi szünetben nem történt meg. Pedig valójában úgy volt, hogy pont az ősziszünetben az 1. hétvége az, amikor megyünk hozzá, mi kértük, hadd maradjunk tovább, de ő azt mondta, dolgoznia kell neki meg a párjának, ha maradnánk, nem nagyon tudnánk mit csinálni. De úgy írta az emailt, mintha mi lennénk a hibásak. Ezt még oda írta: "Nem akarok eből ügyet csinálni." Már ettől is teljesen kiborultam, de anya készít ki mindig teljesen. Apa csinál valami hülyeséget, ezt elmondja anya, elhordja mindennek (pedig ha semmit se csinálna apa, amitől anya kiakadna, egy rossz szót nem szólna róla, mert igaz, hogy ő adta be a válópert 20 év után, de ő szívesen tartotta volna vele a kapcsoltatot, mint az öccse a volt élettársával, de apa szerint szégyen elválni, ezért utálja anyát, pedig eddig nagyon szerelmes volt belé), ez eddig nagyjából okés (bevonulok a szobámba, fejhallgató a fejemre aztán tőlem azt mond, amit akar), de ezt megcsinálja naponta hússzor. Tegyük fel este akad ki valamin. Elmondja nekünk, balhét csap, elmegyünk. Aztán lemegyünk vacsizni, megint eszébe jut, megint elmondja, megint elmegyünk. Reggel elvisz suliba, eszébe jut, előveszem az iPodom aztán engem hagyjon békén..Még ő van ránk kiakadva, mert ilyen bunkók vagyunk vele, holott mindig elmondjuk neki, hogy tudjuk mi történt, nem érdekel, hagyjon békén, szidja a saját apját.

Aztán van még egy gondom ebből adódólag, hogy apa kitalálta, hogy a szent estét nála KELL töltenünk, mert az ősziszünetben nem voltunk nála (na és ki miatt?), anya viszont szeretné, ha vele és a férjével lennénk, de őszintén én szívesebben lennék apáékkal (anya folyton balhézik, karácsonyi vacsora se lenne, mert csak apával tudja olyan finomra megcsinálni, meg ha anyát felidegesítjük, képes azt mondani, hogy költözzünk apához, aztán csodálkozik anya hogy egész nap a szobámban ülök és nem keresem a társaságát). Ha valamiben nekünk kell választanunk, hogy vagy anyával, vagy apával, azt mondjuk, hogy beszéljék meg ŐK egymással, nem vagyunk közvetítők. Főleg azért gondoljuk így, mert ha ezt válasszuk, ennek van baja, ha azt, annak, ezért mi függetlenek vagyunk, ha úgyis valamelyik kiakadna, legyen mindkettő...

Aztán mondta anya, hogy döntsük el. De gyakorlatilag, ha apát választjuk, akkor miért nem maradunk vele, ha meg őt és a férjét, akkor miért nem megyünk apához? Elképesztő...Ha apához megyünk, anya hisztizik, ha anyánál maradunk szent este, akkor apa teljesen kiakad, azt hiszi, hogy nem szeretem szóval érzelmileg zsarol, pedig szeret engem/minket, és mi is szeretjük őt, csak ha ilyen dologról van szó, mindent meg tud tenni azért, hogy ő kerüljön ki győztesen. Anya még most is erről az őszi szünetesről beszél a férjének..Már vagy 5x elmondta neki. Éppen apát szidják...Komolyan, olyan önzőek. Azt hiszik, süketek vagyunk. De nem csak anya meg a férje ilyen, hanem apa is. Szó szerint gyűlölöm, amikor egymást szidják. Csak meg ne lepődjenek, ha anyának elkezdtem magyarázni, hogy mekkora kretén az apja, apának meg hogy utálom az anyját. (Persze sosem tenném meg, mindkettőjüket szeretem.)

A legfurcsább az egészben, hogy emellett any aés apa is nagyon szeret engem, meg a bátyáimat, nekik is vannak jó pillanataig, sőt, apa 95%-ban "jó" (főleg mert két hetente találkozunk és akkor nem akar balhézni), anya meg kb. 80%-ban.


Bocsi hogyha néhol érthetetlen, de muszáj volt mindent kiadnom magamból, ami bánt/idegesít.


2010. nov. 26. 20:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Jó nehéz, de sajnos egyre gyakoribb az eseted.


A szülők ahelyett, hogy okos kompromisszumokat kötnének a gyerekeik érdekében, inkább egymással rivalizálnak, kicsinyeskednek még a válás után évekkel is... Szomorú és elég önző dolog!


Én a helyedben kinyomtatnám amit írtál -igen értelmes megfogalmazás a válással járó kínlódásaitokról- és mindkettejül lezébe nyomnék egy példányt... Hogy lássák is, amit meggondolatlanságukban tesznek.

2010. nov. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Az igazság az, hogy anya tényleg képes lenne "haveri" kapcsolatban lenni apával, de apa szégyennek tartja a válást (ezért az ő szülei se váltak el anno, de az apja sajnos meghalt...):, ezért a legnagyobb szerelemből lett a legnagyobb gyűlölet. Ha apa egy kicsit gondolkodna is, és nézné az érdekeinket, tudna beszélni anyával, nem anyán múlik. Amúgy kb. 20 perce anya behívott magához, és mondta, hogy ne haragudjak, nem akarja apát szidni, csak elmondja a tényeket. Megkérdeztem, hogy "na jó, de hússzor naponta?", erre azt mondta, hogy igen. O_o

Sajnos nem működik a nyomtatónk, de mindkettejüknek már elmondtam nem egyszer, hogy mit csinálnak, hogy engem zavar és hagyják abba különben kerülni fogom őket, mert nem lehet egy értelmes szót váltani velük. (Persze utóbbit csak a huszadik szólás után mondtam.)

2010. nov. 26. 21:31
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj meg valami értelmes, számodra hasznos elfoglaltságot találni, amivel lekötheted magad, hogy ne járjon mindig az otthoni dolgokon az eszed!
2010. nov. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Van elég elfoglaltságom. Balettozok, ju-jitsuzok, lovagolok, járok színjátszóra, de ezen a héten csak lovagolni és színjátszón voltam mert múlthéten volt egy csúnya balesetem lovaglásnál és több időm volt ezen "rágni magam". Amúgy ezek mellé még fogok járni remélhetőleg decembertől programozásra és másik színjátszóra, szóval elfoglaltsággal nincsen gond. =)

Azért köszi a választ.

2010. nov. 26. 21:40
 5/11 A kérdező kommentje:

Áh, elolvastam a levelet, amit apa küldött..Beszarás. O.o Apa mindig ideges, ha anyáról van szó, anya meg képes nyugton maradni ha CSAK apáról van szó (szal nem idegeljük), de apa magából kiindulva ezt írta utolsó mondatnak: "Arra kérlek, HIGGADTAN gondold végig a fenti javaslatot, beszélj a gyerekekkel, és döntsél."

Azt is írta, hogy szeretné, ha jólétben nőjünk fel, emellett csak 15E-t ad fejenként a különórákra. Nekem abból vagy csak lovaglás és színjátszó, vagy lovaglás és jujitsu, vagy jujitsu, balett és színjátszó jönne ki, de amit a legjobban szeretek, az nem...Tudom, hülye elkényesztetett pićsa vagyok (ezt már egy kérdésemben megkaptam), mert vannak akik havonta a tesójukkal ketten 20E-t kapnak gyerektartásra, de apa szeret minket, van pénze és nem akarja, hogy bármelyik hobbinkat is abbahagyjuk, szóval emelnie kéne a gyerektartást. (Azt írta ugyan, hogy zsebpénznek kapjuk, de eléggé ismerem ahhoz, hogy tudjam, mivel azt is írta, hogy VAGY a különóráinkat fizessük belőle, vagy zsebpénz, inkább csak a különóráinkat fizessük, de ennyiből nekem nem jön ki, szóval megszivat.)

2010. nov. 26. 22:12
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Barátaid vannak? Olyan igaziak, akiknek nyugodtan elmesélhetsz mindent, ami téged foglalkoztat, akik meghallgatnak, rájuk bízhatod a titkaidat.


Sokat számít, ha van kivel megbeszélni, van kinek elpanaszkodni a gondjaidat. Már az is megkönnyebbülést ad, ha hangosan kimondhatja az ember, ami bántja a lelkét.

2010. nov. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Van 2 olyan tényleg igazi barátnőm, nekik el szoktam mondani. Ha sírva megyek iskolába, akkor se kezdenek el faggatni, ha elmondom, elmondom (úgyis mindig végül elmondom), ha nem, hát nem. Szerencsére mindig meghallgatnak, és bár tökéletesen nem tudnak megérteni, nagyon jól esik a támogatásuk. Főleg mert először elpanaszolom, aztán a következő pillanatbna már hülyéskedünk és nevetünk. :D
2010. nov. 27. 09:39
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Az jó! Egyelőre nem igen tudsz mást tenni, mint rájuk támaszkodni, belőlük erőt gyűjteni. Meg bízni abban, hogy egyszer csak "felnőnek" (=éretten gondolkodnak) a szüleid is:)


Kívánom, hogy minél többet tudj nevetni, jókat bolondozni a barátaiddal, hidd el, ez a legjobb búfelejtő!

2010. nov. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, jól esett amiket írtál. =) Neked is kívánom ugyanezeket. :D
2010. nov. 27. 10:29
 10/11 anonim ***** válasza:
53%

Itt a legnagyobb baj lehet,hogy még mindig szeretik egymàst,függenek egymàstól ti miattatok is.Lehet mégis megbàntàk,hogy elvàltak egymàstól????

Viszont a legfontosabb,hogy mind2 szeret benneteket,és apukad is törõdik veletek.Amikor anya hàborog,öleld àt,ha kell 10szer is.Hidd el,ha menekülsz a mondandója elõl,annàl rosszabb neki és neked is,mert ugy érzi,hogy nincs aki meghallgatja.

2010. nov. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!