Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem értik meg a szüleim,...

Miért nem értik meg a szüleim, hogy szeretnék dolgozni az egyetem mellett?

Figyelt kérdés

A gimi után nem úgy jöttek össze a dolgaim, ahogy szerettem volna. Ki kellett hagynom egy évet, hogy újrafelvételizzek. Közben szétuntam az agyam itthon az első 3,5 hónapban, ráadásul egyfolytában úgy éreztem, hogy csak ingyenélek a szüleim nyakán. Semmi ilyesmit nem éreztettek velem, sőt le lettem hülyézve mikor ezt nekik is mondtam, hogy ne gondoljak már ilyenekre, meg dehogy vagyok a nyakukon kolonc stb. De mégis így éreztem, hisz nem tanultam már, de nem is dolgoztam, csak vártam h leteljen az 1 év. Aztán elkezdtem diákként dolgozni egy helyen, és tök jó volt h életemben először nem kellett anyáéktól pénzt kérni ha kellett valami. Közben felvettek az egyetemre, amit kerestem abból megvettem a laptopomat. megszerettem a munkát is és eldöntöttem, hogy mindenképpen szeretnék az egyetem mellett is dolgozni. Azért is mert nem tudnám elképzelni, hogy ne dolgozzak, és suli után csak lógassam a lábam, meg azért is mert szeretnék anyuéknak legalább ezzel segíteni. Elég neccesen állunk anyagilag, az egyetemi költségeim eléggé leterhelik majd a családot. Szóval ezért is jó lenne dolgozni. A szakom se olyan ami mellett ne menne. A szüleim mégis azt mondják hogy ne dolgozzak majd ők fizetnek mindent. Főleg apa mondja állandóan hogy nem érti miért akarok dolgozni. De tisztában vagyok az anyagi helyzetünkkel, az én egyetemi költségeim nélkül is alig jöttünk ki a fizetésükből, hát még majd most, de ezt ő miért nem érti??? Mégis hogy győzzem meg őket? Nem engedélyt akarok kérni, úgyis dolgozok ha akarok, csak rossz hogy állandóan azt hallom h ne dolgozzak miközben úgy érzem kellene.

Köszi aki végigolvassa és válaszol.

20/L


2011. aug. 24. 22:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
:S
2011. aug. 24. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Mondd el nekik ugyanezt, amit nekünk is:) Megfogják érteni. És tiszteletre méltó a gondolkodásod. Nekem sajnos eddig nem sikerült dolgoznom, nem tudtam összehozni...diákhitel. De mégis, mert tudtam, hogy kell, szükség van rá. Sok sikert, és kitartást:) Szép eredményeket 21L
2011. aug. 24. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
nem kell meggyőzni őket dolgozol és kész.persze elég kemény lesz.
2011. aug. 24. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Te érted hogy ők miért látják jobbnak hogy ne dolgozz? Te megérted őket?
2011. aug. 24. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
igazából szerintem ők úgy érezhetik, hogy vereség, ha nem tudnak téged eltartani.. végülis mégis csak a gyerekük vagy. lehet kudarcnak fogják fel a dolgot.. de azért szerintem mindenképp jó dolog, hogy te dolgozni szeretnél.
2011. aug. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
31%
Jól van na,nem kell annyira fényezned magad.Dolgozol és kész,mit kell ezen problémázni?
2011. aug. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Meglehet érteni őket is :) De ha te dolgozni szeretnél, hát tedd! Ami fontos: a munkád SOHA ne legyen előrébbvaló, mint a tanulás ( szerintem titokban ettől félnek). Ha te össze tudod hangolni a kettőt, hajrá! Mutasd meg nekik ;)
2011. aug. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Megértik csak nem éreztetik veled. Ne foglalkozz ezzel ez legyen most a legkisebb problémád. Mindenképp menj el az egyetem mellett dolgozni.
2011. aug. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Nem magamat akartam fényezni.

Mondták is, hogy ne menjen a tanulás rovására, de amúgy mindig 4-5-ös tanuló voltam, szóval nem volt velem gond ilyen téren soha, hogy esetleg ettől kellene tartaniuk. Meg mondtam nekik is, hogy ez olyan dolog, hogy ha úgy érzem, hogy nem megy akkor kevesebb munkát vállalok. Nyilván annyit úgyse fogok tudni dolgozni, amennyit suli nélkül. De igazából nem is a pénz a legfontosabb, hanem hogy én szeretem ezt a munkát és örömmel csinálom.

2011. aug. 24. 23:00
 10/13 anonim válasza:

Nem tudom milyen szakra jársz (amiket én ismerek azok mellett gyakorlatilag lehetetlen a munka), de szüleid szerintem attól félnek, hogy a munka mellett nem lesz időd a tanulásra, ami vizsgaidőszakban tényleg nagyon húzós tud lenni.


Szerintem ha normális jegyeket viszel haza, és így ösztöndíjat is kapsz akkor el fogják fogadni hogy dolgozol, sőt büszkék lesznek rád, nem mellesleg az ösztöndíj is plusz pénz:)


Egyetemen pályázz szoctámra, ha tényleg neccesen álltok anyagilag valószínűleg azt is kapni fogsz.


Utóirat: örülök hogy vannak még olyan emberek akik ilyen kérdést tesznek fel és értelmesen gondolkodnak:) (F24)

2011. aug. 24. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!