Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Az igaz, hogy manapság Ameriká...

Az igaz, hogy manapság Amerikában aki "olcsó" egyetemen tanul annak kicsi az esélye, hogy az egyetem után egyből felvegyék valahová dolgozni?

Figyelt kérdés

Az olcsó egyetem alatt olyan 10000 USD/év összeget értek.

Nyilván ez itteni viszonylatban nagyon sok de ott ez úgy tudom ,hogy még az átlagosnál is olcsóbb.


2011. szept. 3. 20:48
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Van benne igazság, mert pl. a pénzügyi, jogi, orvosi szektorban a komoly cégek csak az egyetemi rangsor első 10-15 helyezett egyetemein végzetteket vesznek fel! De mondom, nem minden szaknál van így, de a fennt említettekben így szokott lenni általánosságban.
2011. szept. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Nem ismerem az árakat, de egy egyetem minösége számít mindenhol. Ez mindegy hol van.

Ahogy otthon sem mindegy melyik egyetemet végzed el így ott sem.

2011. szept. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
2. Igazad van, csak hogy itthon a felvételi pontszámok alapján vesznek (vagy nem vesznek) föl valahova, az USA-ban pedig csak az számít, hogy a szüleid mennyit hajlandóak kifizetni érte.
2011. szept. 4. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Jó, biztos vannak ösztöndíjak, de nagyon kevés és csak a zseniknek.
2011. szept. 4. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Nincs igazad, harmadik- negyedik. Sima állami egyetemen is van állami támogatási lehetőség, és ebből a teljes tandíjat vagy a nagy részét lehet fedezni.

ismerek egy magyar családot, egyetemista ,gyerekekkel. Pár éve élnek kint. Még nekik is állja az állam a tandíjat.

2011. szept. 4. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Elsosorban attol fugg, hogy milyen szakon tanulsz. Ha olyasmit valasztasz, amibol Dunat (bocsanat, Mississippit/Hudson-t/tetszes szerinti amerikai folyot lehet rekeszteni, akkor ertelemszeruen, a munkahelyek a legjobbakbol fognak elsosorban valasztani. De, ha mondjuk a te vagy az egyetlen, aki a lepegeto holdjaro radimuszaki-szamitastechnikai cuccat tudod programozni, akkor vegezhetsz te az alban folyoparton is, a NASA-nak kelleni fogsz. Nem biztos, hogy CSAK azok elnek jol, akik a "sikeregyetemeken" vegeztek, nagyon-nagyon sokat szamit, hogy mennyire "hianycikk" az egy-egy szakon vegzettek szama. Plusz, ami nagyon-nagyon sokat szamit, az az egyeniseged, mennyire vagy ratermett-talpraesett, mennyire TUDOD valojaban azt, amirol diplomad van stb.

Amugy: tenyleg vannak osztondijak, az allami egyetemeken is, mindenhol, de ez nagyban fugg a statuszodtol. Azt tudnod kell, hogy barhol is tanulsz, kell egy "szponzor" aki garanciat vallal a tandijad kifizetesere, es errol egy bankszamla-kivonatot is kell bemutatni.

2011. szept. 4. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

lepegeto holdjaro radimuszaki-szamitastechnikai cucc

xd


ez aranyos:D

2011. szept. 4. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
01:00: Ez egyáltalán nem igaz. Itt ugyanúgy kell írni egy többé-kevésbé egységes felvételit, amiért pontokat kapsz, és ezek a pontok + az iskolás évek alatt megszerzett kreditjeid (órák, külön programok stb) által tudsz bejutni. Tehát ahhoz hogy a harvardon tanulhass nemcsak gazdagnak, hanem okosnak is kell lenni.
2011. szept. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

És a mérnöki szakon végzettek mennyire keresettek?

Értem ezalatt építész vagy gépészmérnök. Mondjuk NYC-ben.

2011. szept. 4. 11:46
 10/19 anonim ***** válasza:

"És a mérnöki szakon végzettek mennyire keresettek?

Értem ezalatt építész vagy gépészmérnök. Mondjuk NYC-ben.

"


A mérnöki, informatikai szakon végzetteknek itt is nagy esélyük van munkát vállalni! Viszont külföldiként nem nagyon van esély a jelenlegi helyzetben a munkavállaláson keresztüli zöldkártyára, mert itt is rengeteg a már zöldkártyával rendelkező és az állampolgár, akik már akár holnap munkába tudnak állni, míg egy külföldi foglalkoztatása a cégeknek komoly összegekbe és rengeteg időbe kerül! Reális esély a zöldkártyára: 1. Zöldkártyalottó

2. Férj/feleség

2011. szept. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!