Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem megalázó egy családapának...

Nem megalázó egy családapának vagy családanyának bruttó 57 ezer forintot fizetni közmunkáért?

Figyelt kérdés
Sajnos manapság nem csak hanyag, munkakerülő emberek jutnak erre a sorsra. Egy négy tagú család hogyan tud megélni mondjuk 100 ezer forintból. Rezsi meg egyebek. Rakényszerítik az embert, hogy lopjon, csaljon annak érdekében, hogy a családját minimális módon eltudja tartani. Megalázó!!!!!
2011. aug. 26. 10:35
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
13%
Hát mondjuk tanulhatott volna. Pl..
2011. aug. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
88%
állam bácsi szerint nem gáz.
2011. aug. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
91%
Első válaszolónak: Diplomás emberek is vannak közmunkán,azok hova tanultak volna még tovább???
2011. aug. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
78%
valszeg troll vagy pedig sose volt pályakezdő diplomás munkanélküli...
2011. aug. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
90%
Nem mindenki képes a főiskolai/egyetemi tanulmányokra és nem is lenne sok értelme, ha tele lenne az ország pl orvosokkal és tanárokkal, de nem lenne egy pék vagy asztalos se, kedves első
2011. aug. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
81%
a család megélhetéséért bármilyen munkát elvállalni nem megalázó!
2011. aug. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
61%

Első válaszoló elég primitív bunkó, tipikus magyar :((


Én is tanultam, nem álltam meg az érettséginél, mégis alig bírok összekaparni 30 napot, hogy legalább a bérpótlót kapjam jövőre.

Borsodban kijelentették, csakis utcaseprést tudnak biztosítani közmunka címén és az sem biztos, hogy bejutok, annyi a jelentkező.


Na persze hülye leszek megalázni magam, inkább elmegyek önkéntes munkát végezni, azt is elfogadják.


Kérdésre válaszolva: nem megalázó, hanem elszomorító.

Mivel rettentő sok ember nem cigány, munkakerülő, hanem csak egyszerűen nem talál munkát ( pedig én is már tényleg mindenhová jelentkeztem, még lépcsőház takarítónak is letagadva a végzettségem, de eredménytelenül).


Éltem külföldön, ott is dolgozni kell a pénzért, de ég és föld a különbség.

Ha a férjem nem kötne ide, már rég nem élnék ebben a nyomortanyában.

2011. aug. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
97%

De igen, megalázó és szégyenletes. A munkahelyemen is van 2 közmunkás és nekem ég a pofám, hogy mennyi pénzért dolgoztatjuk őket. Igaz, az én fizetésem se sokkal több, de azért több. Én nem vagyok főnök, de a főnököm azt mondta, adjak nekik feladatot ha unatkoznának, de egyszerűen nincs pofám nálam idősebb, inteligensebb embereknek dirigálni. Én szégyellem magam, hogy egy 60 évhez közeli kis nő, aki 10 évig pályázatokat írt, most olykor raktárat pakol nálunk. Igaz, amikor ő nem volt, mi csináltuk, bár értelmiségi munkát végzünk, nagyon magunkénak érezzük a munkahelyet és állanódan pakolászunk, de akkor is...

Szégyen ez az országra nézve, ami itt folyik.

Ráadásul kellemetlenül érzem magam, amiért nekem van munkahelyem, nekik meg nincs, teljes kiszolgáltatottságban dobálják őket ide-oda. Persze jobb, mint segélyen tengődni, de akkor legalább adnának nekik tisztességes fizetést!

Mesélte az egyik, kért segélyt is, nagy nehezen adtak neki 5000 Ft-ot, majd kimentek körülnézni nála minden értesítés nélkül. Megállapították, hogy átlagon felüli körülmények között lakik, de nagy kegyesen beírták, hogy átlagos. Van egy 50 nm-es kis háza, kis kerttel, szépen rendbentartja, egész életében dolgozott érte. De úgy tűnik, itt csak az jogosult segélyre, aki elitta, elherdálta, aki putriban él. Akinek van egy otthona, esetleg több is van a nevén, mert megörökölte, de szeretné megtartani a gyerekének, azt rákényszerítik, hogy adja el, élje fel...Ha meg nem tudja eladni, dögöljön éhen! Nem csodálom, hogy mennek sorra ki az ismerőseim külföldre.

2011. aug. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
81%
Első válaszolónak: nem mindenkinek adatik meg a továbbtanulás!
2011. aug. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
29%

"

Na persze hülye leszek megalázni magam, inkább elmegyek önkéntes munkát végezni, azt is elfogadják. "


Ja, hát akinek büdös a munka..

2011. aug. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!