Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Választani egy édesanya és a...

Választani egy édesanya és a gyermekem apja között? Naivitás vagy csak változástól való félelem? Mi zajlkik bennem és hol a kiút?

Figyelt kérdés

21éves vagyok, van egy 1 éves babám, együtt élünk az apukájával. Mikor összejöttünk minden csodálatos volt, rózsaszín felhők stb amik nem múltak el, jóban volt a családommal szerette mindenki és mi is egymást.

utána kiderült hogy terhes vagyok és megfordult a világ. 19éves voltam épp csak végeztem érettségin és elsőéves voltam szakmán. Őmár akkor jó fizetéssel dolgozott. Mindketten megilyedtünk ő pedig mániákusan ragaszkodott az abortuszhoz nem látva maga előtt más megoldást. Anyukámék azt kérték gondoljam át mielőtt döntök és én az utolsó pillanatban visszahátráltam a műéttől amit életem legjobb döntésének tartok, ám elindítottam egy lavinát. Párom elkönyvelte hogy az ő életéről anyukám döntött és belekényszerültünk egy helyzetbe.Iszonyú viták kerekedtek és nekem kicsúszott a kezemből az irányítás, csak azt tudtam hogy meg kell védenem a gyerekemet. a féleleme lassan a páromnak is elszállt,megoldottak a gondjaink tudtam folytatni az iskolát öszeköltöztünk egy albérletbe de a családi helyzet maradt a régi. Idén vagyok utolsó éves. Nővérem 1 évet maradt itthon a babámmal hogy be tudjam fejezni az iskolám és közeledünk egy döntéshez amiben tanáncstalan vagyok. Elköltözünk. Párom azt akarja, hogy a szülővárosába ami innen kb 50km-re van ami nem nagy távolság ám attól félek hogy az a célja hogy teljesen kizárja az életünkből a családomat. Gyűlöli őket de nekem szükségem van rájuk.Belátom azt is hogy felnőttem, de rengete áldozatot hoztak értem h csak nővéremet is nézem és hogy hagyhatnám őket is cserben? Komolyan választanom kell? Ahogy közeledik az idő egyre több a konfliktusunk,párom azt mondja az az utolsó esélyünk ha függetlenül újrakezdjük, úgy hogy nincsenek ott anyuék, anyuék azt mondják ha elmegyünk akkor maradok majd igazán egyedül a bajban mert egy ember nem változik meg atól hogy máshol lakik. és a legfontosabb, mi a legjobb a gyereknek???Hát nincs megoldás?


2011. okt. 29. 15:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%

Igazából miért haragszik a családodra? Mert azt mondták, gondold át az abortuszt? Inkább hálásnak kellene utólag lennie. A nővérednek szintén. Tényleg nem értem. Én a helyedben nem költöznék. Ott aztán tényleg egyedül lennél.


Most tényleg ezért haragszik?

2011. okt. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
58%
Én nem értem a bajod. Felnőtt vagy, gyereked van. Nem az anyád nyakán kell élned ls tőlük várni segítséget. Akkor mész hozzájuk amikor akarsz, akkor segítesz amikor akarsz. A pároddal kell lenned. Már ha szereted akkor ez nem kérdés. Ha meg nem akkor minek vagy vele? Úgy látszik mégsem volt olyan jó döntés az a gyerek, korai volt ha nem tudsz ilyenben dönteni.
2011. okt. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Te még magad is gyerekként viselkedsz, nem kellett volna gyereket vállalnod.

50 km egy 30-40 perces út autóval, nem a világ vége.

Ja és tanulj meg helyesen írni. A "párod" pedig elég szemét, ha csak azért akar elköltözni. De végül is valahol meg lehet érteni őt is...ugyanúgy nincs rád tekintettel, ahogy te sem voltál/vagy rá!

2011. okt. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
91%
Miért akar ennyire költözni? Ha csak azért, hogy messze legyetek a családodtól akkor hülyeség. Igenis, szükség lehet a nagyszülők és a nagynéni támogatására. Vannak olyan helyzetek, amikor jó ha van a közelben rokon, aki 15 perc alatt az oviban van a gyerkőcért, vagy elviszi orvoshoz, ha neked dolgoznod kell. Ha te úgy érzed választásra kényszerít, ezt beszéld meg vele. Tény, hogy már egy külön család vagytok, de attól méga szüleid a szüleid maradnak és neked ők is fontosak. Ha nem is egy fedél alatt, de nyugodtan egy városban maradhattok.
2011. okt. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
64%
Ha már ilyen felelőtlenek voltatok akkor viseld a következményeket,meg kellett volna sokszor beszélni a pároddal a gyerek témát azzal hogy nem hallgattál rá (ami oké hogy jól sült el de mi lett volna ha nem) elvesztette tulajdonképpen a bizalmat feléd és jogosan fél attól hogy sose fogsz saját döntést hozni mert anyádék beleszólnak majd mindenbe. Onnantól kezdve hogy babád van TI vagytok a család nem pedig anyádék, vagyis ők is az de nem ők az elsők, Inkább maradsz otthon kockáztatva hogy a gyereked egy konfliktussal teli környezetben nőjön fel? Nem fog belehalni senki 40 perc utazásba és legalább saját életetek lesz. Mi 150 km-re lakunk mindenkitől és soha nem bántam meg mert boldogok vagyunk, ehhez képest a ti távolságotok lóf..sz. Jah és de megváltozhat főleg ha ő akarja az egészet pont úgy ahogy az én párom is anyuci pici fiából családfenntartó és férfi lett 22 évesen!!! Döntsd el mit akarsz, a családoddal maradni örök életedre nevelve egyedül egy gyereket vagy a pároddal menni és megpróbálni egy új életet,mellesleg nem hiszem hogy nem mehetsz majd vissza soha többé ha esetleg nem sikerül....
2011. okt. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Én sem értem, miért kell 50 kilométerre költözni a családodtól, pláne hogyha egyszer neked az egy biztonságérzetet ad. Értem én, hogy kell egy bizonyos távolság a szülőktől, hiszen erről szól az önállósodás, de az sem jó, ha nagyon messze mész.

Miért utálja a családodat? Mi baja velük?

2011. okt. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
50 km azért nem mondható még nagyon messzinek.
2011. okt. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
69%
Akinek kicsi gyermeke van és esetleg nincs autója, 50 km. az bizony sok. Negyven perc autóval is sok és hosszútávon heti egyszer nem is olcsó.
2011. okt. 30. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem a kisgyerekes anyának kell autózni. Ha vitát akarsz akkor maradj otthon aztán várhatod hogy a párod valaha is tekintettel lesz rád meg hogy bármilyen döntésnél anyukádék hagynak e magadtól dönteni.
2011. okt. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Nem a vita kedvéért írtam, hanem mert tényleg sok lehet 50 km. Nem biztos, hogy mindenkinek van jogsija és autója. Tömegközlekedéssel pedig igenis, sok. Főleg vidéken. Tudom milyen sokat jelenthet kisgyermek mellett a közeli segítség, mert nekem se közeli, se távoli segítségem nincs. Nem kell egy fedél alatt maradni, de nem kell más városba költözni. Más kérdés, ha a munka miatt kellene távolabb költözni. Egyébként elég városon belül szétköltözni.
2011. nov. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!