Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen kapcsolatra utal az...

Milyen kapcsolatra utal az amikor valaki a saját gyerekét legyen az kicsi vagy felnőtt a teljes nevén szólítja pl. Nagy Gyula gyere ide? Találkozott már valaki ilyennel?

Figyelt kérdés
Anyósom a gyerekeit így szólítja amúgy meg egy nemtörődöm nő, abszolút nem szigorú.Nekem olyan rideg dolog ez.Sosem szólítanám így rendszeresen a gyerekemet.Ki mit gondol?
2011. aug. 26. 13:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon nagy gengszter voltam, akkor szólítottak teljes nevemen, a fiamat is akkor hívom a teljes nevén, ha ideje beleolvadnia falba, mert nagyon nagy rosszaságot csinált.
2011. aug. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
100%
Tényleg elég rideg..vagy inkább olyan távolságtartó...biztos hogy akarta az anyósod ezeket a gyerekeket? :O
2011. aug. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Ismerősöm -ha a gyerek hülyeséget csinál- szokott ilyet néha. NÉHA, de különben meg becézgeti őket. :)
2011. aug. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Háh! Az ország melyik részén laksz pontosan? Van egy ilyen nevű ismerősöm. :)
2011. aug. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Én akkor hívom teljes nevén a gyerekem, ha alkalmi süketként a világért sem akarja meghallani, amit mondok neki
2011. aug. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Nálunk a teljes név mondása általában a "te lókötő" helyére helyettesítendő be az adott mondatban. :))

Nagy Gyula, teszed le a nagyi porcelánvázáját!

2011. aug. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

A Nagy Gyula csak egy kitalált név:)

Anyósom nem igazán szereti a gyerekeit.Becézgetni meg főleg nem szokta őket.Hiába kicsik még.

2011. aug. 26. 13:37
 8/15 ava87 ***** válasza:
Ilyennel még sosem találkoztam. A legtöbb helyen akkor használatos a teljes név, ha a gyerek valami rosszat csinált. De nem tudom elképzelni azt, hogy mondjuk ülnek az asztalnál, és azt mondja valaki, hogy "Nagy Gyula, légyszíves add ide a sót."
2011. aug. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ha százszor elmondtam valamit, de fülük botja sem mozdul.....akkor mondom a teljes nevüket, hátha úgy rájönnek, hogy róluk van szó! :-)))
2011. aug. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Szerintem jófpofa teljes néven szólítani, ha valami rosszfát tettek a tűzre. Nem csak gyerekeket, anyum is úgy szólítja apumat, ha dühös rá, én is a páromat. Szerintem nincs vele baj.
2011. aug. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!