Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mesélnél egy kicsit a nagyszül...

Mesélnél egy kicsit a nagyszüleid, dédszüleid által mesélt történetekről?

Figyelt kérdés

Pl. aratás, szokások, szellemvilág (akkori tévhitek akármik), szerelem, háború bármiről, ami érdekel)


Ez egy régebbi kérdés amire nagyon sok anekdota és családi sztori érkezett.

Én kamasz létemre imádom ezeket(no lám a fiatalokat mégis cak érdekli a múlt,nem vagyunk ám mind olyan rosszak, és züllöttek:):):))

Előre is köszönöm a válaszokat ,és a kezecskék is mennek.:)

14L


2011. aug. 29. 21:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%
Ezt pontosan harmadszor kérdezed meg.
2011. aug. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
hallottam sok régi történetet de a nagyanyámtól nem dédszülőktől. de fúha most egy se jut eszembe vagyis egy igy hirtelen igen de sokáig tartana leirni :)
2011. aug. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

bár én ezt a kérdést most elősször teszem föl,tudomásom szerint előttem ,csak egy ember tette föl,de lehet,hogy igazad van,azonban engem továbbra is érdekelnek a sztorik:)

és a kezecskék is mentek azért:)

2011. aug. 29. 21:58
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nagyszüleim egy esküvőn ismerkedtek meg fiatalon. Mindketten koszorúspárban voltak, csak nem ugyanabban... :D Utána találkoztak is, 51 éve házasok. :)


Dédnagymamám annyira emlékszik gyerekkorából, hogy egyszer az iskolában a tanár verést ígért az öccsének, ő meg valami bundát rakott a nadrágjába a kivédésére... :D

2011. aug. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
86%-os voltam, nagymamám még mesélte, hogy kigyalogoltak a szomszéd faluba (16 km), meg általában ő vigyázott az állatokra is, egyszer egy tehén elszökött és jópár km-n át kergette... Ennyire emlékszem még. :D
2011. aug. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
64%

nemtom konkrétan ilyenre gondolsz-e, ezt dédmamám mesélte még régebben:

egyik este valami kutyaugatást hallott, gondolta valami kóbor kutya az utcán, nem foglalkozott vele. Kicsit később olyan érzése volt mintha valaki rohangálna a ház körül, és látott vkit/vmit elszaladni az ablaknál. Áthívta telefonon a szomszéd Gabi bácsit, azt jött át ien husángal :D körül nézett az udvaron is meg hátul a kertnél is de nem látott senkit szal visszament. Nemsokkal később megint ugatást hallott, mostmár mintha az udvarról, és azt mondta valaki kaparta az ajtót, és piszkálta a kilincset. Áthívta megint Gabi bácsit meg a rendőröket is kihívták. Falun lakott dédmamám, és aztgondolták valami cigány akart krumplit lopni vagy nemtom azóta se derült ki, de mesélte hogy másnap az udvaron, a gangon ien fura lábnyomok voltak, az ajtó meg össze volt karcolva

pár éve mesélte ezt a történetet, mindenesetre elég érdekes

2011. aug. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat,és várom továbbra is a történeteket,de a rasszista megnyilvánulásokat kérlek mellőzzétek.Köszönöm!:)
2011. aug. 29. 22:15
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
22.10. Dédmamád idejében nem volt telefon a lakásokban.
2011. aug. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
46%
hát nemis a 40es években történt
2011. aug. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Dédanyám gazdag kulák családból származott, érdekből ment hozzá a férjéhez, egy szegény paraszti családból valóhoz, hogy ne telepítsék ki...


Mamám kollégiumi évei alatt kapott egyszer egy igen... túlfűtött szerelmeslevelet, pechjére a nevelőnő bontotta fel, kapott egy kis erkölcsi fejmosást.


Igazából nagyon sokmindent mesélt a nagymamám, pont azért, mert engem is érdekeltek mindig is ezek a sztorik, de most nem jut eszembe semmi olyan.


Nagyjából az 1900as évek elejéről egy öngyilkosos sztori van... Hát...

2011. aug. 31. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!