Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mesélnél egy kicsit a nagyszül...

Mesélnél egy kicsit a nagyszüleid, dédszüleid által mesélt történetekről?

Figyelt kérdés

Pl. aratás, szokások, szellemvilág (akkori tévhitek akármik), szerelem, háború bármiről, ami érdekel)


Ez egy régebbi kérdés amire nagyon sok anekdota és családi sztori érkezett.

Én kamasz létemre imádom ezeket(no lám a fiatalokat mégis cak érdekli a múlt,nem vagyunk ám mind olyan rosszak, és züllöttek:):):))

Előre is köszönöm a válaszokat ,és a kezecskék is mennek.:)

14L


2011. aug. 29. 21:55
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Nekem nagymamim mesélte, hogy mikor volt a II. világháború, vidéken laktak a dédipapával, és a dédimami pont 8 hónapos várandós volt a mamival. S hallották, vagy szóltak mindenkinek ott, hogy jönnek ilyen katonák, meg, hogy bombázás lesz, és menekülniük kellett. Akkor már megvolt a mamimnak a nővére, de nagyon kicsi volt (másfél éves) Így négyen menekültek. De úgy, hogy ilyen lövészárkokban, vagy mikben bújtak meg. Dédimami alatt volt a mami nővére, a pocakban a mami, és dédipapa pedig rajtuk, hogy védje őket a testével. Nagyon nagyon féltek...Úgy kúsztak másztak, amíg biztonságosabb helyre nem értek..

Meg azt is mesélte mami, hogy a katonák elhurcolták a nőket, és megerőszakolták őket, ezért a nők betekerték a hajukat ilyen rongyokkal, meg bekenték az arcukat korommal, hogy csúnyának tűnjenek..

Egyszer pedig, mikor volt a bombázás, ledobtak egy bombát dédiék házára, pont a mami nővérének az ágyába, de hála az égnek nem történt baj, mert akkor éjszaka pont a mamival egy ágyban aludt a nővére.

Én nem tudom olyan jól elmesélni ezeket a történeteket, de mamim mindig úgy meséli, hogy besírok rajta, annyira megható. Borzasztó lehetett azoknak az embereknek ilyesmit megélni!

Ami még nagyon megragadt bennem az az (ezt a művészettanárnőm mesélte) hogy mikor voltak ezek a háborúk, akkor fiatal fiúkat is vittek be katonának... Volt, hogy évekig haza sem jöttek... Szerelmespárok szakadtak el egymástól, az esküvőjük után 2-3 nappal. S csak hosszú évek, évtizedek után találkoztak újra, mikor már leélték a fiatalságukat.. a legboldogabb éveket.

Elég szomorú, hogy ilyenek történtek/történnek...

2011. aug. 31. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Nekem is sok sztori van a nagymamámtól...:) Mesélte, hogy a testvére nagyon szép lány volt, volt is egy gazdag udvarlója, de a szülei eltiltották, mert mamámék szegények voltak. Aztán a fiú megnősült, és mamámék a testvérével elmentek lagzit nézni. Amikor elkezdtek a zenészek játszani, a vőlegény nem a menyasszonnyal táncolt, hanem behozta a kapuból a szegény szerelmét (mamám testvére).:)

Más. Amikor kislány volt még nagymamám, a barátnője elhívta magukhoz karácsonykor, adtak neki egy babát és szalonnát, majd elindult haza. Olyan köd volt, hogy eltévedt és teljesen más irányban kóborolt, de szerencsére valami favágókkal találkozott, akik hazakísérték. Ezt a történetet valahogy mindig megkönnyezem... Tényleg szegények voltak...:(

Sajnos két éve elhunyt, nagyon hiányzik, meghatározó személy volt az életemben, és nem ismerhette meg a kislányomat (18 hónapos), pedig imádta volna, és biztos vagyok benne, hogy a lányom is úgy szerette volna, ahogy én is...:(

2011. aug. 31. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Egész jófejnek tartottalak. Aztán olvastam mit reagáltál az egyik sztorira. "de a rasszista megnyilvánulásokat kérlek mellőzzétek"-> ezt arra, hogy le merte írni azt a szót, hogy cigány. Látszik, hogy még csak 14 éves vagy... majd felnősz és mosolyogni fogsz, hogy milyen buta kislány is voltál. Csak kerülj ki a média agymosó és népbutító bűvköréből..

Egyébként szerintem kevés arnyosabb történet van, mint amiket idősek mesélnek :) Néha rájövök milyen uncsi is az életem :P

2011. aug. 31. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat nagyon érdekesek és szívesen várom még őket.:)Természetesen mentek ám a kezecskék is.:)



Kedves 23:22

Köszönöm,hogy először ,kedvesnek tartottál,és rosszul esik,hogy most már nem.


De szeretném megindokolni amit írtam.Remélem még visszajössz ehhez a kérdéshez és elolvasod,esetleg reagálsz rá.

Nekem nem a cigány szóval van bajom,félreértés ne essék,szép szó.Én is szeretem azt írni,és szerintem sokkal jobb mint ha valaki gúnyos felhangal azt mondja,hogy roma vagy kissebségi,Tehát nekem nem ezzel volt bajom.

A válaszoló,azt mondta ,hogy valaki volt a nagyija kertjében és biztosan cigány volt.

Miért pont cigány?Magyar nem lehetett?

De nem is ez a lényeg.

Nem érdekel milyen volt a bőrszíne ,csak az ,hogy rossz ember volt.Mert miért kell a cigány szót használni?

Neked,hogy esne ha egy olyan országban laknál,ahol kissebség vagy,és valaki egy bűnözésnél azt mondaná,semmi alap nélkül,hogy áááá biztos egy magyar volt.Mer a cigányok is csak emberek.Vannak köztük jók,és rosszak.

De miért kell a jó,tisztességes emberekre is rányomni a bélyeget.

Nagyon sok cigány ismerősöm van aki rendes,tisztességes emeber,talán nálam is jobban,és mégis engem senki nem szól meg.

Nagyon örülnék,ha reagálnál,mert érdekel a véleményed.

2011. szept. 1. 14:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!