Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit kell csinálni egy kereszte...

Mit kell csinálni egy keresztelőn a leendő keresztszülőknek?

Figyelt kérdés
Keresztszülőnek akarnak felkérni minket, de még nem voltam ilyenen nem tudom hogyan működik. Mi lesz a dolgunk? Tudna valaki segíteni?
2009. ápr. 20. 16:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ott állsz a szülők mellett, a keresztelés azon pillanatában, amikor a pap leönti a gyerek fejét az akkor, vagy korábban megáldott/szentelt vízzel, akkor meglehet, hogy a te karodban van a baba. Amúgy megfogadod, hogy segíted a szülőket abban ,hogy a annak a vallásnak a hitében tudják felnevelni a gyereket a, amelyben most megkeresztelte a pap. (katólikusnál ha jól emlékszem ennyi)

Gratula a keresztszülőséghez, na meg a babához!

2009. ápr. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nálunk is ennyi volt elsősorban ültünk, annyira nem nehéz h meg sem beszéltük előtte mi fog történni magától értetődik. mi evangélikusok vagyunk de szerintem szinte mindenütt ugyanúgy zajlik, nekünk 1 kérdésre kellett válaszolni -Igen és csak figyelni és tartani a babát, szülők mellettünk álltak.
2009. ápr. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Beállsz a szülő(k) mellé,megfogod a babát,ha kéri rányomsz egy kis keresztet a homlokára,elduruzsolod ezt a megtagadod e a sátánt stb szöveget és kész.Mielőtt még beparáznál,azt is csak ismételni kell.Ennyi,nem nagy szám de mégis édes:D
2009. ápr. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, hát akkor elrontani nem lehet!!!!! Azt hittem bonyolultabb valami.
2009. ápr. 20. 21:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!