Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen dolog az, hogy a...

Milyen dolog az, hogy a keresztelőn az anyuka fogja végig és ő tartja keresztvíz alá a gyermeket? Nálatok ez hogy szokás?

Figyelt kérdés
Tegnap kereszteltük a keresztlányomat. Egész idő alatt, de még később sem kaptuk meg a kicsit, nekem ez elég rosszul esett és furcsa is. Mi meg a férjemmel ott álltunk, mint a...! Csak lestünk. A pap sem szólt semmit a szülőknek, hogy adják át legalább arra a kis időre.
2011. máj. 15. 10:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
79%
Hát pedig arra való egy keresztszülő.Ezt a szülőkkel kellett volna egyeztetni,bár gondolom,nem erre számítottatok.Lehet,hogy Ők nem tudták,hogy ez így szokás(?)
2011. máj. 15. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
39%
lehet hogy még nem tudja a gyerek tartani a fejét, vagy betegek voltatok : prüszköltetek, az orrotok folyt...
2011. máj. 15. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
19%

Sehogy, nem vagyunk keresztények.

De mi az, hogy rosszul esett, hogy nem kaptad meg a gyereket? Mit akartál csinálni a kicsivel?

2011. máj. 15. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Persze hogy nem erre számítottunk! Azt hittük, hogy ez alap, mindenki tudja. Ezek szerint nem.

Nem voltunk betegek, és a gyermek már nem olyan pici, hogy ne tudja tartani a fejét, már fél éves.

2011. máj. 15. 10:23
 5/14 A kérdező kommentje:
Picit szerettem volna megfogni, ha már minket választottak keresztszülőknek.
2011. máj. 15. 10:24
 6/14 anonim ***** válasza:
28%

Hűha! Itt ekkora bűnnek számít, ha valaki nem keresztény, és megkérdezi, mit csinálnak a keresztelőn egy babával?

Szánalmasak vagytok... mindjárt öngyi leszek, amiért így lepontoztak a szentfazekak, brühühüüü...

2011. máj. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
53%

Ha kicsi a baba, sír sokszor előfordul. Nem kötelező, hogy a kerestszülő fogja. SOkszor a babának egyszerűbb,ha a mamánál marad.

Nem mindegy nektek ki fogta?

2011. máj. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
70%

Nem,csak hülye kérdés volt.

Benne van a kérdésbe,hogy az esik neki rosszul,hogy nem tarthatta a babát.De azért Te rákérdezel,hogy mit akart ele csinálni.Nyilván megenni.

2011. máj. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
89%
Én sem foghattam egyedül a keresztelőn a keresztfiamat. Csak amikor a keresztvizet öntötték rá, akkor tehettem alá a kezemet, de akkor is inkább az anyukája tartotta. Az én keresztfiam is kb. fél éves volt, de nálunk előre szóltak a szülők, hogy így lesz, mert ugyan szeretett engem a kicsi, és sokat szoktam fogni, ringatni, azért náluk nyugodtabb volt, és nem szerették volna, ha nagyon felidegesíti magát. Hiszen így is eléggé a sírás határán állt végig. Azért a szülők kezében nyugodtabb a gyerek, és ha odaadták volna nekem, biztos, hogy nagy sírást rendezett volna. És nem akartak maguknak plusz gondot ezzel, mert ő olyan baba volt, hogy sokszor már a levegővétel kárára sírt. És otthon még csak csak meg tudták nyugtatni, de egy teljesen vadidegen helyen, ahol egy vadidegen ember vizet öntöz a fejére, inkább nem kockáztattak. Szerintem ne idegeskedjetek ezen. Lehet, hogy ők is inkább biztosra akartak menni. Vagy szégyellték volna a meghívottak előtt, ha nagy showműsort csinál a baba. (Mondjuk nálunk ez nem volt gond, mert 6-an voltunk összesen.)
2011. máj. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
80%
Babája meg papja válogatja. Nálunk a lelkész szólt, hogy adjuk át a keresztszülőnek, hogy ő tarthassa a gyereket a "keresztvíz alá". Nálunk ebből nem volt gond, igaz utána a gyerek jobban bújt hozzánk.
2011. máj. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!