Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lassan beleőrülök. Mit tegyek?

Lassan beleőrülök. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Lassan teljesen reménytelennek érzem magamat,meg a kapcsolatomat a barátommal...

Nem veti meg az alkoholt,aminek régi lelki okai vannak. Én elfogadtam,ezzel együtt szeretem,szeretjük egymást nagyon.

Viszont pl. ma teljesen kikészültem.

Kicsit rosszul lettem,vérzett az orrom,hányingerem volt,fájt a fejem. Érthetően megijedtem...

Ő lakótársammal csak sörözgetett és igencsak becsíptek már.

Ilyenkor mintha nem is ő lenne...

Ledőltünk kicsit aludni,de én nem tudtam. Aztán kijelentett,menjek neki kávét főzni,kicsit kiborultam,megmondtam neki,hogy tulajdonképpen itt haldoklom mellette,menjen és csináljon magának ha akar...

Azóta teljesen kifordult magából.

Nem lehet vele beszélni,az összes megbeszélendő problémát hisztinek fogja fel,pedig nem hisztizem,csak nem esett jól,hogy rosszul voltam,megijedtem,erre ő pedig magasról tojt. Néha úgy érzem semmi mással nem törődik csak magával ,de ha kicsit ittas beszélni már nem lehet vele,ha józan,akkor meg minden tökéletes ,de tényleg,olyankor eszembe se jutnak a problémák.

A másik meg hogy rengeteget vagyunk együtt,és ő most haza akar menni. Pedig végre egy buli nélküli,kicsit lazulós estét tartottunk volna,szerettem volna,meg nem is vagyok olyan lelkiállapotban,hogy egyedül legyek. A barátnők meg úgysem tudják kettőnk problémáját megoldani,így az felejtős,hogy most őket traktáljam.

Mit kezdjek vele?


2011. szept. 4. 18:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
94%
Alkohol elvonó?
2011. szept. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Az "itt haldoklom mellette" valóban elég hisztiszerűnek tűnik.


Nem ő az egyetlen pasi a világon, ha nem tetszik, hogy iszik és csak magával törődik, lépj tovább. Ennyi.

A "régi lelki okok" csak ürügyek, ezzel ne magyarázd magadnak az alkoholfogyasztást.

2011. szept. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Sürgősen hagyd el. Szerinted milyen életed lehet mellette akár 10-20 év múlva?
2011. szept. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Én annak idején párommal ezt megbeszéltük, mivel apám is és nagyfater(már nem él) is alkoholista. Meg mondtam páromnak, ha túlzottan az alkohol rabjává válik elhagyom, én nem vagyok hajlandó úgy élni mint anyám és nagymamám. Ezt tiszteletben tartotta egy ideig, akkor jött az a probléma hogy nem talált munkát napi egy hosszú fröccs, utánna kettő lett belőle, majd 3 és azt vettem észre, hogy kezd a rabjává válni. (Szerencsére nem az a kötözködős részeg, inkább a mindenkit szeret féle.) Egyszer csak amikor józan volt leltem vele megbeszélni, hogy vagy én vagy azonnal pakolhat és mehet amerre lát. Megváltozott, szerencsére és azóta is együtt vagyunk :)
2011. szept. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
82%
MENEKÜLJ MÉG MA! Ez az egész helyzet csak rosszabb lesz. Nemsokára eljön az a helyzet, hogy először csak kapsz egy fülest, amit követni fog sok-sok kemény verés. Ne várd meg.
2011. szept. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
82%
Hogy lehetsz ennyire ökör, hogy nem hagyod ott rögtön! Egyáltalán Te fogod az alkoholizmusból kivezetni? Nem látod hogy a vesztébe rohan és nem tudod megakadályozni? Ha neked kell ez , lelked rajta, csak ne siránkozz ha majd rendszeresen elver, esetleg kinyír a piáért!!!! Nem lehet, nem tudsz mások hibájából tanulni? Ilyen embert nem lehet nevelni, félrecsúszik egyre jobban és nem kell nem szükséges , hogy Téged is magával rántson! Szóval fontold meg, mielőtt késő lenne, a szeretet, a szerelem nem old meg mindent csak elodázza a gondokat!
2011. szept. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

"ha józan,akkor meg minden tökéletes ,de tényleg,olyankor eszembe se jutnak a problémák. "


Ha jozan, akkor jól vagy, nincsenek problemaid. De ha vannak problemaid, faj valamid, neki kene segiteni, vagy csak egyuttérezni, akkor szarik Rád....

Ezek olyan lelki mukodesek, amiknek egyik kovetkezmenye az ivas. Ha ő nem akarja megoldani, nem tudsz mit tenni... efolott a dolog folott csak neki van hatasköre...

2011. szept. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
100%
Szerintem jó lenne leülni vele megbeszélni a dolgot,hogy neked ez nem jó így: alkohol vagy te? Tudom,nehéz,de mikor választás elé állítod egyből ki fog derülni,melyik a fontosabb neki.Hidd el,tudom milyen ez a helyzet.Elhiszem,hogy szereted,meg lelkiproblémák meg hasonlók,de ha jobban belegondolsz,hosszútávon ez nem megoldás. Vagy még esetleg az elvonó,tényleg ami segíthet.:(
2011. szept. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

először is nem vagyok ökör,egyik kedves válaszoló.


lelki okokra mindenképp tudom fogni,ugyanis anya nélkül nőtt fel, focikarrierjét keresztbetörték,pedig a Fiorentinában focizhatott volna stbstb.

Verni nem fog,sosem emelne rám kezet és ezt biztosra tudom,nem bántana,nem az a típus,tényleg,ez így van!


Viszont nem tudom elhagyni :( Minden sz@rság ellenére szeretem,és tudom,hogyha elhagynám akkor még rosszabb lenne a helyzet,még jobban tönkretenné magát és az életét. Ezt pedig nem tudnám kibírni.


Ha választás elé állítanám,hogy a pia vagy én,az lenne a válasza,hogy tudtam mi lesz,mikor összejöttünk,ez ő,így szeressem.


De közben egy érzékeny lelkű,csupa szív fiú,aki nagyon szeret,csak...csúnyán szólva...nem úgy ahogy én igénylem.

2011. szept. 4. 18:28
 10/18 anonim válasza:
100%
Ha tényleg úgy szeret,ahogyan mondod/mondja,akkor megérti,hogy téged zavar ez a dolog!A pia nem megoldás a lelki problémák megoldására.Sokan vannak rajta kívül,akiket nem kímélt az élet,sokaknak lehetne oka arra,hogy alkoholba "meneküljön".Többek között nekem is.Mégsem teszem.Az hogy mellette állsz,szereted,szép dolog,de néha kell,hogy a saját érdekeid is nézd,nyitott szemmel járj.Nem látok bele a mindennapjaitokba,de szerintem jobban esne neked is,ha a sörösüveg helyett téged ölelgetne.
2011. szept. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!