Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Már tűrhetetlen a helyzet, de...

Már tűrhetetlen a helyzet, de várjunk még az összeköltözéssel? (hosszú történet)

Figyelt kérdés
4 éve járok a barátnőmmel, még mindig szeretjük egymást, nem hűlt ki a kapcsolatunk, amikor megismertük egymást, nagyjából rendbe volt minden, bár akkor is furcsálltam, hogy mindig korán haza kell mennie, és sokat veszekednek a szülei. Azóta eltelt 4 év, és már helyzet rosszabb lett, 3 éve elköltöztek a nagyszülőktől, rengeteg hitellel vettek egy házat, a hitelük bedőlt, kaja sincs otthon sosem náluk, egyre jobban megy a veszekedés, mindenért leszídják őt, még azért is, ha a sulira kér valamit, nyaralni is csak nagy kegyesen engedték el velem, pénzt meg nem kapott, így mindent nekem kellett állni, bár ez már megszokott dolog, tavaly a 2 hétre legaláb egy 2000est kapott, bár utána megkaptuk, hogy milyen sokba volt a nyaralás, de az nem érdekli őket, hogy amikor 1 hónapot náluk voltam, 200000-em elment rájuk, mindent nekem kellett állni, amióta eljöttem tőlük nincs villanyuk, gázuk se. Mindegy, ez nem érdekel, az ő bajuk már, több pénzt nem adok neki, de most vettem egy új (akciós) telefont a barátnőmnek, amit az anyja csak úgy elvett tőle ma. Este hívtam az anyját, hogy adja vissza neki, elkezdett velem is kiabálni, mondom neki, hogy normális vagy? Erre meg mégjobban rákezdte, nem is értettem amit mondott, de mondtam neki, hogy na látom nem vagy normális erre kinyomta, barátnőmmel nem is tudtam ma beszélni, azért vette el az anyja a telóját, mert felhívott engem, hogy ne unatkozzak, mert dolgozok vasárnap is, meg a hét kb. minden napján, mert félre szeretnék tenni, kis szoba konyhás lakásom van, így lenne hova költözni. (Még én is a szüleimmel lakom) Állandó munkahelyem még nincs, csak a szezonra találtam munkát, amíg jó idő van, megyek, amikor lehet, de akkor tudnék vele összeköltözni, ha lenne egy állandó (nem szezonális) munkám, bármit elvállalnék, érettségim + 2 szakmám van, de még sulis papírom is van, így tudok csinálni diákmunkákat is fél évíg. Egyébként még egy gond van, ő másfél hónap múlva lesz 18, és nem lehet otthon kibírni, viszont addig a szülők az urak, én 20 leszek ugyanakkor.
2011. szept. 4. 22:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Amíg 18 nem lesz, addig várjatok. De utána is érdemes lenne, amíg nem lesz fix munkád.

De a családot ne pénzeld.

2011. szept. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%

Inkább sajnálom ez a családot.Nagy a feszültség a hitel miatt és már az éhezésnél tartanak.Gondolom az anyja már kiakadt,hogy a lány telefonszámlája mekkora lesz,ha hívogat.

Az szép dolog,hogy össze akarsz vele költözni,de te fogod őt eltartani? Ő mit fog tenni a közös jövőtökért?

Másfél hónapot már ki lehet bírni,ha 4 évet sikerült.Akkor már törvényes akadálya nem lesz az elköltözésének.

2011. szept. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Neki még tanulni kéne, még csak 1 tárgy bólvan érettségije érettségi után ő is akar egy szakmát, addig mindenképp nekem kéne eltartani, neki max a családi pótlékja jönne + esetleg amit diákmunkával keres. Egyébként szórják a szülei a pénzt, nem is a hitellel lenne a gond... bár az is elég gázos, de még csak meg se próbálják fizetni, úgy vannak vele, hogy ha már úgyse tudják fizetni, akkor minek. Nem a számla miatt vette el a telefont, hanem hogy ne hívjon engem, de mindig én álltam a számláját, amióta ismerem. + a kajáját, ruháit stb is amióta odaköltöztek. Pedig sok támogatást is kapnak a szülők, sulikezdésre is kaptak 70000 ftot a munkahelyüktől, de rögtön el is költötték, sulira meg semmi sem maradt, azért is eléggé le lett szídva, hogy suli cuccot kért. Volt egyébként hiteles autójuk is, de el se kezdték fizetni, most meg megint van náluk kocsi (kölcsönbe), benzinre fölösleges pénz meg van, kaja nincs, nem értem őket. Lenne most egy állandós munka, még el is vállalnám, kicsit nehéz, de rendesen fizet, viszont váltott műszakos, egyik héten nappalos, másik héten éjszakás.
2011. szept. 4. 23:09
 4/9 anonim ***** válasza:
80%
Nem lehet könnyü a baràtnõdnek sem, de a szülõknek sem. Legyetek türelmesebbek és megértõbbek.
2011. szept. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, ha megfontoltan, anyagilag tudod állandóan vállalni a barátnődet, akkor azt mondom, mindenképp. De ha nem találsz csak idény munkát és nem tudsz egyik szezonból a másikba menni, akkor azt mondom, várjatok még. Szép, hogy segíteni akarsz, de azért ne költözzetek össze, hogy együtt is legatyásodjatok. Amennyiben úgy gondolod, meg tudsz bírkózni a feladattal, hogy magadat, a párodat és a lakást is fent tudod tartani, akkor amint betölti a 18-at költözzetek.
2011. szept. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ahogyan leirod,akkor eléggé felelõtlenek a szülõk.
2011. szept. 4. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A barátnőd helyében én nem fogadnám el azt,hogy te tartasz el egyedül.

Neked sincs még biztos munkahelyed,így nem ugranék bele egy összeköltözésbe úgy,hogy két emberre kell keresned.Mit fogtok csinálni,ha nem kapsz állandó munkát,ő pedig nem dolgozik?

2011. szept. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
75%
segíteni nem tudok, de irigylem a barátnődet, hogy ilyan párja van..
2011. szept. 4. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
50%
Fogadok, hogy a gyámügy szerint sem az éhező, veszekedő család adna ideális otthont egy fiatalkorúnak.
2011. szept. 5. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!