Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek megfelelő családi...

Szerintetek megfelelő családi háttér nélkül is lehetek sikeres? (többi lent)

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy nálunk senki sem támogatja a tovább tanulási szándékaimat. Nem is szivesen áldoznának rá pénzt sőt. Mindent teljesen egyedül kell majd megcsinálnom senki sem fog támogatni sem anyagilag sem szellemileg.Úgy érzem egyedül vagyok a céljaimmal és nem érzem magam elég érettnek ahhoz h egyedül hagyjanak mindenben.
2011. aug. 6. 17:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a mai világban minden a pénz körül forog, viszont szerintem ha valamit nagyon-nagyon akarsz, és rettentően kitartó vagy, akkor sikerülhet elérned a célod.

Ne arra gondolj, hogy "Úristen, engem nem támogatnak!", hanem arra, hogy megcsinálod egyedül is, mert megállsz a saját lábadon is!

20/L

2011. aug. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
ha főiskolára szeretnél menni, v olyan egyetemre, ami mellett belefér a munka, akkor menni fog. a könyvtárak, könyves börzék sok dolgot kínálnak olcsóbban. ezeket érdemes kihasználni:) ha van rá lehetőség dolgozz napközben és végezd levelezőn. karfüggő.
2011. aug. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Én a mélyszegénységből, Borsodból törtem fel, ma már budai luxusvillában élek a férjemmel, és a fiammal.Tanulj, és ha nagyon akarod, eléred a célodat!
2011. aug. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Igen egyetemre fogok menni sajnos kötelezően levelezőre és mellette dolgoznom kell. Örülök h pozitív hozzászólásokat kaptam.

2011. aug. 6. 17:42
 5/13 anonim ***** válasza:

Lehetsz, ha olyan irányba tanulsz, amivel később jól el tudsz helyezkedni - pl mérnök, stb -, lehetőleg magas kezdő fizetéssel. Sokan nem tanácsolják, de, ha nem támogatnak, akkor érdemes felvenned a diákhitelt (csak akkor, ha biztosan el tudsz helyezkedni később a szakmádban, és tudsz előtörleszteni majd!!!) legalább az első pár félévben, utána, ha jó egyetemre kerülsz, ösztöndíjból, alkalmi munkákból ki lehet húzni. Nem árt pár jó havert szerezni, illetve lakótársakkal jóban lenni, ha esetleg hó vagy félév végére nem marad pénzed kajára. Az sem, ha tudsz főzni, mert így töredék pénzből ki tudod hozni a kaját (jegyzetet lehet kölcsönözni is, meg haverokra íratni, ha lejárt, így azon is lehet spórolni).

Továbbá, ha van papírod róla, hogy öneltartó vagy (közjegyző, 1500 forint egy aláírás a nyilatkozatra, amit elvileg neked kell megfogalmazni, gyakorlatilag az egyetemek többségén van letölthető formanyomtatvány), egyéb támogatásokra is jogosult lehetsz.

2011. aug. 6. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Utolsónak

Gratulálok neked biztos azért nem ment egyik pillanatról a másikra a dolog gondolom. De remélem idővel én is így járok:D

2011. aug. 6. 17:44
 7/13 anonim ***** válasza:
7%

"Én a mélyszegénységből, Borsodból törtem fel, ma már budai luxusvillában élek a férjemmel, és a fiammal.Tanulj, és ha nagyon akarod, eléred a célodat!"


Már elnézést, de attól mert kifogtál egy gazdag embert, még nem omlik össze előtted a világ. Ráadásul nem mindegy, hogy az ember tovább tanulni akar minden támogatás nélkül, vagy pusztán X évesen elköltözik egy jobb helyzetben lévő városba, megyébe.

2011. aug. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A válasz írója 72%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 17:45


Másold már be hol írta az a nő, hogy kifogott egy gazdag embert, meg ő nem tanult és az ölébe hullt minden. -.-"

2011. aug. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
17:45 azért ezt te sem gondolhatod komolyan. A válaszadó arra célzott, hogy keményen megdolgoztak ezért, nem hullt az ölükbe.
2011. aug. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"Már elnézést, de attól mert kifogtál egy gazdag embert, még nem omlik össze előtted a világ. Ráadásul nem mindegy, hogy az ember tovább tanulni akar minden támogatás nélkül, vagy pusztán X évesen elköltözik egy jobb helyzetben lévő városba, megyébe."


Megmondanád, hogy mi a f@szról beszélsz???Ki mondta, hogy gazdag férjet fogtam?Én legalább miskolci voltam, Ő meg falun lakott, és ha még lehet, nálunk is szegényebbek voltak!Vagy magadból indulsz ki???Amit elértünk ketten tettük, és ha olyan nagy a szád, csináld utánunk!

2011. aug. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!