Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyermektartási díj 23évesen?

Gyermektartási díj 23évesen?

Figyelt kérdés

lassan 24 éves leszek, nappali tagozaton tanulok egyetemen. Lehetetlen családi körülmények miatt elköltöztem.

Apám fizeti utánam a gyermektartási díjat, amit próbáltam szépen elkérni anyámtól, hogy finanszírozni tudjam a lakhatásom. A pénzt nem adja oda. Milyen úton kerülhet hozzám az összeg, ami utánam jár? Egyáltalán 23éves kor után jár-e?


2011. szept. 6. 11:35
 1/5 anonim ***** válasza:
76%
A bátyám csak 23 éves koráig kapott.
2011. szept. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%

Amíg nappali tagozaton tanulsz, addig jár. Apáddal beszéld meg, hogy már nem laksz otthon, neked adja a pénzt. Ha anyád háborog, akkor - ha tudod bizonyítani, hogy külön laksz - bíróságra is viheted az ügyet. Az a te pénzed.


De szerintem elég lesz apáddal beszélni, ő sem anyádat akarja pénzelni, hanem téged.

2011. szept. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen de ezt levonják tőle és postai úton kapja meg anyám (ugye ez a bírósági határozat) apám hogyan tudja megoldani/elintézni hogy hozzám kerüljön a pénz?
2011. szept. 6. 11:54
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Irány a bíróság, kérjetek felülbírálást.
2011. szept. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Saját jogon kérhetsz rokkontartást, bírosági panasznapon van ingyenes jogi tanács ott kérdez utána.
2011. szept. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!