Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Házaspárok, hogyan osztjátok...

Házaspárok, hogyan osztjátok fel egymásközt a házimunkát?

Figyelt kérdés
2011. szept. 8. 01:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
60%
Már fél órája nem tette fel senki újból ezt a kérdést!!!
2011. szept. 8. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
36%
Hja! Amúgy meg miért mosogasson a férjed, ha te meg úgy sem tudsz főzni??!
2011. szept. 8. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Kedves válaszolók!

Köszönöm a pontos és érthető válaszokat! Éppen ezekre volt szükségem! Most már mindent tudok!

2011. szept. 8. 01:19
 4/12 anonim ***** válasza:
31%

Asszony csinálja amit kell, én meg tekézek meg iszok, ráiszok egész nap. Aztán ha nem tetszik valami neki akkor csak annyit mondok: "K.ssolj k.rva!".


Vidéki men F/37

2011. szept. 8. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
65%

Szia!

Ugyan még nem vagyunk összeházasodva, csak együtt lakunk, de azért leírom.

Nekünk csak az emeletet kell rendben tartanunk, mert párom szülei is itt laknak. Mi ketten a házimunkát mindig együtt csináljuk. Nekünk így egyszerűbb, illetve tudunk közben beszélgetni, és legalább nem unalmas.


Alsó szintet anyósom szokta rendben tartani, illetve főzni és mosogatni is ő szokott. De ha megkér minket valamire akkor szívesen segítünk neki.


19L

2011. szept. 8. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 sumergo ***** válasza:
39%
A hagyományok szerint! Ami házon belül van, az az én dolgom, ami az udvaron, + felújítási munkák (festés, stb.), az a páromé. Ha bármelyikünk valami miatt elmarad a sürgősen elvégzendő munkával, akkor pedig teljesen mindegy, hogy alapból kié, mindketten csináljuk (tűzifa behordása). Normális kapcsolatban ezt nem is kell beosztani, mindenki csinálja a dolgát, ha úgy adódik, akkor pedig kérés nélkül segít.
2011. szept. 8. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
67%

Attól függően, hogy éppen kinek van több ideje/kedve/energiája.

Kivéve a nagy fizikai erőt igénylő dolgok (pl nehéz dolgok emelése), mert arról orvosilag le vagyok tiltva a gerincem miatt. Mondjuk ilyen 5 évente egyszer van, a karton vizet meg a férjem hozza fel, én inkább a többit.

2011. szept. 8. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
25%

sajnos (vagy nem) olyan típus vagyok, aki úgy érzi, h csak akkor jó, ha én csinálom.

ezáltal kedves kicsi párom le van bannolva mindenféle házimunkáról, mert abból csak nagyobb káosz lenne :)

a szemetet leviszi, bevásárol, cipekedik, néha kitereget, ha úgy jár le a mosás, h én nem vagyok itthon.

a takarítást szívesen megcsinálom, nekem ez nem derogál, mi több, megnyugtat, kikapcsol. jólesik egy kis fizikai munka.

sosem hányom a szemére, h semmit nem csinál, de amire kérem azt szó nélkül elvégzi.

ilyesmin még sosem volt balhé.

2011. szept. 8. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
84%

Nálunk mindenki csinál mindent! A férjemnek sem derogál elmosogatni, ha én éppen valamiért nem tudtam, de inget is tud vasalni. Ahogy én is lapátoltam már az udvaron földet, lenyírom a füvet stb.

Ő ezt látta otthon. Anyósom sokat dolgozott, mert elég korán saját vállalkozása lett és após ahol tudod besegített. Én pl. apósomtól tanultam meg szépen inget vasalni!:)) Hálás is vagyok érte,hogy így nevelték. Bár azért a takarítást én csinálom!

2011. szept. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
84%
Ha én főzök általában ő mosogat, én takarítom a szobákat, fürdőt, konyhát, ő porszívózik, én felmosok, ő viszi le a szemetet, én mosok de együtt teregetünk és együtt szedjük be a ruhákat, azonkívűl mindenki rendben tartja a saját dolgait. Nagyon jól működik így.
2011. szept. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!