Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A házaspárok közösen élnek a...

A házaspárok közösen élnek a közösen megkeresett pénzből. Csak én gondolom így? Föltétlenül konfliktusokat szül az, ha ezt a pénzt nem fele-fele arányban keresik meg?

Figyelt kérdés
2011. aug. 4. 19:51
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem nagyon ritka, ha egy pár ugyanannyit keress, úgyhogy nagy gáz lenne, ha ez problémát okozna.De nem is szabad, mert ha a nő szül, automatikusan a férj vállára kerülnek a kiadások.
2011. aug. 4. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
79%
Nálunk nincs én fizetésem - te fizetésed. Közös bevétel van és közösek a kiadások.
2011. aug. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
90%

Az én szüleim közösen élnek a kettőjük által keresett pénzből. Nálunk nem szoktam konfliktusok lenni abból hogy nem ugyanannyi a keresetük, pedig nálunk talán meg lenne rá az ok, mert anyukám 2szer majdnem 3szor annyit keres mint apum.


17L

2011. aug. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
72%
Normalis hazassagban ez nem szul konfliktusokat, mert nem azt nezik, hogy ez a tied, ez az enyem. Ahol nincs kozos kassza, sokkal tobb a konfliktus altalaban. En akkor tudom elkepzelni, hogy konfliktus van kereset kulonbsegbol, ha a no jobban keres es van olyan ferfi, akit ez bant illetve ha egy nonek meg a GYED-e is tobb, mint a ferfi fizetese, az tenyleg szegeny ferfinek eleg lelombozo lehet.
2011. aug. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
94%
Nem szabad,hogy konfliktust szüljön.Azok a párok akik igazán szeretik egymást emiatt biztosan nem lesz soha köztük probléma.
2011. aug. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
78%
Nem értem, hogy lehet külön kasszán élni. Tegyük fel, a férj 120-at keres a nő csak 80-at, a vasárnapi ebédnél a nő nem ehet csak szelet rántott húst mert neki kevesebb a fizetése? Szerintem egy házasságban az a normális ha a keresett pénz összeadódik.
2011. aug. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 yuda ***** válasza:
95%
Azért nem szabad a konfliktus, mert nincs atombiztos munkahelye senkinek. Ma ő keres többet, holnap a társa- aztán újra változik. Ilyen az élet, de családon belül nem árt, ha két józan ember él együtt.
2011. aug. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
76%
Én ismerek olyan párt, akiknél külön kasszán élnek, mert a nő többet keres, és a nő a férje nélkül ment el nyaralni, mert a férfinak nem volt pénze kifizetni az utat. Ezek után már semmin se lepődöm meg...
2011. aug. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
88%
nálunk én veszem a kaját, párom fizeti a rezsit meg a lakbért, ez nyáron egál, télen nyilván nem, akkor adok bele valamennyit, a maradékkal mindenki gazdálkodik. De azért ez nem ilyen éles, mert elvisz nyilván étterembe, kapok ruhákat, és a többi. Én is nyilván megveszem a fogkefét is meg kozmetikumokat, ha már a boltban vok, szóval azért nem centizzük ki. Tehát mi ilyen felesben vagyunk, h részben külön kassza
2011. aug. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
88%

Nem! A férjem a dupláját hozza haza az én fizumnak. Soha eg szóval nem vágta még a fejemhez. A ház viszont az enyém, én meg ezt nem emlegetném fel soha.

Anno anyuéknál is így volt. Mivel apu volt,hogy egy milliót vagy többet keresett volna havonta, szegény anyunak nehéz lett volna hozni ezt a szintet!:) Ami közös, az közös. Ha valakit zavar, akkor külön kasszán kell lenni. Bár nekem az házasságban nagyon furcsa!

Szerintem normális, egymástszerető pároknál nem kerül napirendre a dolog.

2011. aug. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!