Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van lehetséges megoldás a...

Van lehetséges megoldás a problémámra? Tanulás, munka..

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy levelezős vagyok egy egyetemen, mellette most éppen álláskereső. A család nem tud anyagilag támogatni egy forinttal sem, egyelőre a diákhitelből élek, de ez sem tartható így. Albérletbe szeretnék menni, megkönnyítené a tanulást is, ha az egyetem városában élhetnék. Szerintetek mennyire lehetséges, milyen könnyen oldható meg, hogy el tudjam tartani magam, fenn tudjak tartani egy albérletet, akár csak egy szobát is, megszerezhessem a nyelvvizsgát és azért az egyetemet is el tudjam végezni egy tűrhető eredménnyel? Nincsenek nagyravágyó terveim, egy átlagos állást szeretnék. Szeretném hinni, hogy meg tudom ezt oldani, össze tudom egyeztetni ezeket a feladatokat és még a mostani helyzetben is találhatok állást. El vagyok keseredve. Tudnátok valami biztató tanácsot adni? Mennyi esélyem van, hogy megoldjam a problémáimat?
2009. ápr. 21. 22:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha levelezőre jársz és eddig is úgy tanultál, nyilván már dolgoztál is. Állást fogsz találni, ha nem is könnyen és nem és éppen olyant, mint szeretnél.Össze kellene majdan költöznöd egy másik lánnyal/fiúval /nem tudom lány, vagy fiú vagy-e/, így olcsóbb lenne az albérlet. Beosztással, szerény életvitel mellett be fogod tudni fejezni az egyetemet. És büszkeséggel fog eltölteni, hogy a saját erődből tetted. Rokonszenves a gondolkodásod, ezzel az életben is fogsz boldogulni. Ne aggódj, csináld!!!
2009. ápr. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kedves a biztatásod. Fiú vagyok egyébként.
2009. ápr. 21. 22:27
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy fiúnak mindig is könnyebb volt/lesz állást találnia, és albérletet. Nem tudom, de valahogy jobban bíznak bennük, legalábbis nekem ez a tapasztalatom.

Pláne, hogy nem ellébecolni akarod, hanem komolyan venni.

Az egyetem városában talán még kollégiumi elhelyezést is kérhetsz, ha ott tanulsz, nem tudom, milyen szabályok vonatkoznak nálatok erre, de nálunk nem megoldhatatlan, azt tudom. (Bár igen kicsi a valószínűsége, hogy te ott tanulsz, hiszen ez nem egyetem, csak annak egy főiskolai kara)

Az szerintem is megoldás lehet, ha összefogsz valakivel, jóbaráttal, régi ismerőssel, és közösen kerestek egy megfelelő albérletet. Sőt, még hirdetést is feladhatsz az egyetem városában. Egy ember - főleg egyetem mellett - nem hiszem, hogy olyan nagy lábakon élne. Nem tudom, te hogy vagy vele, de nekem pl. vizsgaidőszakban egy falat se megy le a torkomon, alig eszek valamit. Szorgalmi időszakban pedig nincs időm az evésre, úgyhogy az étkezésre nálam alig megy pénz. Márpedig a napi szükségletek közül talán az élelem a legjelentősebb... Na mindegy, ez nem is tartozik szorosan ide.

Amit első mondatomban mondtam, azt szeretném hangsúlyozni: szerintem egy fiú, pláne ha tisztességes, könnyebben szerez állást is meg lakást is. Sőt, vidéken szerintem nincsenek is olyan busás árak, mint a fővárosban. Legalábbis ahány vidéki városban megfordultam, ezt tapasztaltam... És 4 évig voltam kollégista az ország közepén. Sok sikert! :) (23/L)

2009. ápr. 22. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én nappalis vagyok/voltam, mellette dolgoztam, napi 8-12órát a szakmámban, most 31hetes terhes vagyok, ebben és a következő félben(hacsak nem vesznek át másik fősuli levelezőjére) passzív, és újra suli. Remélhetőleg a maradék 1,5évet ami a képzésemből van gyakorlattal együtt meg tudom rendesen csinálni, nem csúszok.

A munka miatt tudtuk most vállalni a fiam, lehet állást találni, megoldható, nekem az eredményem nem a munka miatt lett csapnivaló, én untam meg a főiskolát, és ... tanulni:S:)

2009. ápr. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia, mindenkepp azt tanacsolom neked, hogy a nyarra kulfoldre menjel ki dolgozni, mint egyetemista kapsz 3 hoanpra munkavallalasit is abba az orszagba ahova szukseges. De van ahol nem is kell munkavallalasi hozza!

Jo penzt megtudnal keresni, es szept.-tol ez nagy segitseg lenne!

Itt egy oldal ahol euvonal.hu es a gumtree.com is talalsz munkakat, ha angolos vagy.

2009. ápr. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg egy evet halasszal az egyetemen, es dolgozzal kulfoldon, es abbol a penzbol tudnad fizetni a kovetkezo evi alberletet, mindent otthon.

Ismerek egy lanyt, MC donalds-ba dolgozik, de otthon egyetemista, 1 evre kijott kulfoldre halasztott az egyetemen.

2009. ápr. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!