Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Iskola vagy munka? Melyik...

Iskola vagy munka? Melyik lenne a jobb megoldás hosszú távon?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Mostanában sokat töprengek azon, hogy mi lenne a jobb megoldás. 3 éve elköltöztem a szüleimtől a fővárosba, úgymond szerencsét próbálni. Jelenleg a kereskedelemben dolgozom, egész jól alakulnak a dolgok, egy éve sem vagyok ott, de már szóba került az előléptetés. Viszont úgy érzem, hogy nem erre az életre vágyom. Érettségim van csak, gondolkodom a főiskolán, egyetemen. Nem tudom, hogy érdemes lenne feladnom a biztos munkahelyemet, ahol szakmailag szép jövő előtt állhatnék? De a diplomával még többre vihetném. Viszont annyi a diplomás munkanélküli. Kérlek adjatok tanácsot, hogy ti mit tennétek, vagy mit tettetek volna a helyemben ilyen fiatalon (23 éves vagyok).
2011. júl. 25. 16:04
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
91%

esetleg mind kettő?


Van eseti és levelező. Sokan szereznek így diplomát.

2011. júl. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

Szia!

Arra esetleg nem gondoltál, hogy munka mellett járj egyetemre/főiskolára. Mondjuk levelezőn? Akkor meg lenne a munkád is, illetve majd a későbbiekben a diplomád.

2011. júl. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
én is a levelezőt javaslom, én ugyanezt csinálom...
2011. júl. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
Es ugy nem lehetne megoldani, hogy levelezore mesz? Vagy azt azert nem, mert azokon nincs allamilag finanszirozott? Tanulni sosem keso. Ha vagysz ra, miert ne? Csak olyan szakra menj, ami tenyleg ad valamit, amivel hozza tudsz tenni te is dolgokhoz. Pl. egy szabad bolcseszetet nem lenne ertelme elkezdened. Tudod, hogy milyen szakon akarsz tanulni?
2011. júl. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Gondoltam rá, de nem hiszem, hogy képes lennék rá. Ismerve magamat, ha csak hetente vagy havonta egyszer járnék be, akkor mindig csak halogatnám a tanulást. Meg a munka elég sokat kivesz belőlem, nem is bírnám a kettőt együtt sztem (plusz még a házimunka)
2011. júl. 25. 16:11
 6/24 anonim ***** válasza:
Levelezős egyetem. Esetleg érdemes beszélni erről a vezetőséggel, ha valóban látnak benned lehetőséget, akkor próbáld meg rávenni őket arra, hogy kössetek tanulmányi szerződést, ebben az esetben egyrészt ők fizetik a tandíjat, másrészt te vállalod, hogy utána x évig nekik dolgozol, ami ugye azt is jelenti, hogy addig valószínűleg biztosítva van a munkahelyed.
2011. júl. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Fizetősre biztos nem tudnék menni, az albérlet meg a számlák mellett nem futná még az egyetemre is. Valami olyan dolgot szeretnék tanulni, amiben van emberismeret, meg emberekkel foglalkozom, kreatív stb. De hogy van-e ilyen szak, azt nem tudom :)
2011. júl. 25. 16:13
 8/24 anonim ***** válasza:
19%
És szerinted miért van annyi diplomás munkanélkül? Felesleges a főiskola úgysem viszed vele semmire, mint ahogy nagyon sokan. Csak pénzkidobás!
2011. júl. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
87%
Hátha vinni szeretnéd valamire, itt a lehetőség, hogy bizonyíts. És ha innen kirúgnak 5 év múlva, érettségivel megint alulról kezded? Nem lesz könnyű, de megéri.
2011. júl. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

egyébként azt ki találta ki, hogy nincs levelezőn állami finanszírozás??? igenis sok államilag finanszírozott szak indul, szóval csak utána kellene nézni. én is így tanulok.


figyelj, ha folyton gyártod a kifogásokat, hogy "ismerem magam" akkor sosem lesz diplomád és akkor minek ez a kérdés? és ha nappalin tanulnál akkor miből fizetnéd az albérletet? ösztöndíj vagy van vagy nincs....

minden elhatározás kérdése :D

2011. júl. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!