Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha valaki 2007-ben eladott...

Ha valaki 2007-ben eladott egy lakást ami 1/1-es tulajdonban volt neki, másik ingatlant nem vett belőle. A következő évben meghalt, a pénz az örökség része? Vagy teljes egészében az élettársé marad? Erre a pénzre a köteles rész érvényes?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 22. 12:19
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
Saját tulajdonát adta el, tehát az abból származó pénz is az övé, nem lesz az élettárssal közös vagyon. Így az örökség részét képezi, a köteles rész érvényesíttethető.
2009. ápr. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
36%
Megvan a pénz? Lehet, hogy elköltötte, elajándékozta, elszerencsejátékozta, kölcsönadta amiről nincs papír, stb. Szerinem csak akkor hagyaték, ha bankszámlán van. Másként nem tudod bizonyítani, esetleg ha te találtad meg a szekrényben, nem az élettárs.
2009. ápr. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
77%

Kedves Kérdező!


Az élettárs nem örököl a magyar jog szerint, ha nem volt végrendelet.

De kötelesrész is csak akkor van, ha volt végrendelet

Ha nem volt, akkor a törvényes örökösé az egész pénz, de csak akkor, ha tudja bizonyítani, hogy ez az összeg az örökhagyó különvagyonát képező ingatlanból származik, teljes egészében.

2009. ápr. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
65%

Első válaszoló vagyok:


A kötelesrész, mint az elnevezés is mutatja kötelezően jár az örökösnek akkor is, ha nincs végrendelet (ebből kizárni az örököst csak nyomós indokkal lehet).


Az összeg nagysága, mely az örökhagyó különvagyonát képező ingatlan eladásából származik, tulajdonképpen az adásvételi szerződéssel bizonyítható. Ha nincs meg a pénz, akkor szintén számlákkal kell bizonyítania az élettársnak, hogy mire költötte el a párja. Ha ilyet nem tud felmutatni, perelhető tőle az eladott ingatlan ára.

2009. ápr. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
53%
Hát én nem hiszem, hogy az élettársnak valamit is bizonyítania kellene, hogy az örökhagyó mire költötte életében a saját pénzét. Akármit is tehetett vele, ahogy már fent írtam. Ha odaadta a rokonának, vagy csak otthon volt a szekrényben és az élettárs rátette a kezét, senki sem bizonyíthatja, hogy nem úgy volt. Ha az örökhagyó bankszámláján van a pénz, vagy betétkönyvben, vagy értékpapírban akkor igen, akkor van örökség. De ha nincs végrendelet akkor szerintem is mind az örökösé, nem az élettársé. Akkor nem beszélünk kötelesrészről, hiszen ő a törvényes örökös.
2009. ápr. 23. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!