Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha apám végrendeletet ír, és...

Ha apám végrendeletet ír, és mondjuk a második felesége nevére írat mindent, akkor engem, mint lányát semmi nem illet majd mint örökség?

Figyelt kérdés
2011. jún. 5. 10:38
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
18%
hát ha mindent őrá irat akkor neked semmi sem jár.. dehát csaknem ilyen köcs*g apád..
2011. jún. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
64%
Ilyen nics! Ne aggódj! A köteles rész /annak a fele, ami hivatalosan járna neked/ megillet. Ha csa nem követtél el valam igen súlyos bűnt az apád ellen. Ha kihagy a végrendeletéből, egyszerűen meg kell támadnod és követelned a "köteles részt". 100 %, hogy meg fogod kapni.
2011. jún. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
51%
Tudomásom szerint ez nemrég változott, mint a lánya - apád végrendeletétől függetlenül - valamennyit Te fogsz örökölni. Sajnos pontos számokat nem tudok.
2011. jún. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
56%
Oppá! Végrendeletnél nem kell senkire semmit iratni, hanem egyszerűen az illető nevére végrendelkezik a halála esetére. Ha netán még életében hivatalosan ráiratja a vagyonát, akkor baj van. Azért erről a variációról kérdezz meg egy ügyvédet.
2011. jún. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
22%

Ha végrendelet van akkor akkor te nem kapsz semmit.

A végrendelet a legerősebb utána jössz te,mint gyermek.

2011. jún. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
26%
Az örökség felét te fogod meg kapni, persze ha már nagykorú vagy, anyád tuti fog adni az örökségből.
2011. jún. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
60%

Ehhez kicsit pontosabb megfogalmazás kellene: ha a végrendeletben hagyja a feleségére a vagyont, az megtámadható, neked akkor is jár a köteles részed.


Viszont ha a tulajdonában lévő vagyont íratja át a feleség nevére (pl. ingatlanok, autó), akkor nem sokat tehetsz, mert azok onnantól nem az apád vagyona, hanem a feleségé.

2011. jún. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Nem akarja tartani velem a kapcsolatot, de a második feleségének a 2 lányát (aki nem az ő gyermekei) -nekik vett lakásokat meg autót,meg berendezte a lakásukat.És arra gondoltam,hogy akkor biztos mindent átírat még életében az asszonyra,hogy nehogy kapjak valamit.Nem tudom az okát,hogy miért tagad ki engemet,hiszen 1 éves voltam,mikor elváltak,én csak azt a bűnt követtem el,hogy világra jöttem.
2011. jún. 5. 11:00
 9/25 anonim ***** válasza:
71%
Hát ha a nevükre íratja, akkor sajnos nem sokat tehetsz, hiszen az onnantól az ő tulajdonuk. A végrendelet megtámadható, ez nem.
2011. jún. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
6%
TE kiskorodban tartottad vele a kapcsolatot? Talán ezért nem akarja most ő sem veled tartani.
2011. jún. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!