Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha alkoholista van a családban...

Ha alkoholista van a családban, hogyan kezelitek a helyzetet? Hogyan tudsz segíteni az illetőn?

Figyelt kérdés
2011. szept. 11. 16:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszával egyetértettem, míg el nem olvastam az utolsó szavát is.


Azt kijavítanám: ...ha leszokna.

Az én apám is ezzel küzd és nem szeretném, ha meghalna...de annál inkább szeretném, ha leszokna.

Eleinte azt hittük, tudunk segíteni, de mégsem igazán sikerül. Nálunk hullámvölgyek vannak. Nem mindig ittas. Van, hogy napokig az, és aztán van, hogy napokig semmi gond.

Anyám tavaly azt ígérte neki, ha újabb rosszullétei (fetrengős, nemtudokmagamról szintűek) lesznek, beviteti a józanítóba.

Azóta ilyen szintű ittas állapotban nem volt.

2011. szept. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Kedves első! Szerintem ez elég bunkó hozzáállás, hogy aki alkoholista az haljon meg. Nem tudom, hogy ha a te családodról lenne szó, akkor is ezt mondanád-e. Amúgy arra lennék kíváncsi igazából, hogy hogyan tud hatni az ember egy alkoholistára. Például hogyan tudja elérni azt, hogy az illető ÖNSZÁNTÁBÓL menjen elvonóra stb. Nem az én családomról van szó, hanem egy számomra nagyon kedves embernek az édesanyjáról, és szeretnék valahogy segíteni.
2011. szept. 11. 16:43
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk volt, anyu, mára leszokott. Mi próbáltuk szép szóval is, nem használt, átvert minket, volt, amikor én, volt amikor apu nem bírtuk már idegekkel, volt, hogy felpofozta anyámat, volt mikor én is (nem bántam meg).

Volt elvonón, míg haza nem ért, fűt-fát ígért, aztán folytatta... Igazi okot sosem adott, pedig dilidokival is beszélt. Az volt az indoka, hogy meghalt a nagypapánk (szóval az édesapja) és nem tudta feldolgozni... Ami mondjuk egy háromgyerekes anyánál nem mentség...

Mi segítettük, de végül maga döntött úgy, hogy leszokik... Gondolom, sejtette, hogy apám megunja és kidobja az utcára. Mi segítettünk volna neki.

2011. szept. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 tetris ***** válasza:

A szenvedélybeteg egyik ismertetőjegye az, hogy a világért el nem ismerné, hogy ő bizony egy szenvedélybeteg. Mivel helyette, az ő beleegyezése nélkül nem lehet elvonóra küldeni, sajnos nincs mit tenni. Meg kell győzni arról, hogy beteg, és segítségre van szüksége. Amíg ezt nem látja be, addig nincs megoldás.

Az ilyen ember pokollá teszi a saját és a környezete életét is. Bár nem kívánom senki halálát, de az biztos, hogy egy alkoholistával együtt megélni a mindennapokat nagyon nehéz, és bizony az ember néha azt kívánhatja ilyenkor, hogy bárcsak megpusztulna már, hogy végre nyugalom legyen.

2011. szept. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát, láttam magam körül ilyen családokat. Lehet, hogy nem szép, hogy azt írta első, hogy haljon meg, de néha ez lenne a legjobb. Bár ez nem fog megtörténni, sokáig húzzák. És közben tönkre teszik a családjukat. Nyilván azért írta az első is, lehet, hogy van tapasztalata a dologban. Életre szóló sebeket tudnak ejteni. Olvasd a Gyerekkönnyek honlapot. Mert általában nem csendes alkoholisták az apák, hanem esetleg ilyenkor végigverik a családot. Miért nem lehet ez ellen törvényes úton tenni valamit? Miért nem lehet kényszerelvonóra küldeni őket? Mert nem lehet. Pénzt nem lát a család, éhezik, esetleg éjnek évadján menekülni kell, szóval egy rémálom az élet az ilyen apa mellett. Ha elég erős a család, megpróbálhatják, bár segítség nélkül szinte lehetetlen. El kell költözni, és egyedül hagyni. Mást nem lehet tenni. A mi törvényeink nem védik meg a családokat az ilyen szülőktől (és esetleg gyerekektől). Sajnos.
2011. szept. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Apám azok után nem hajlandó leállni, hogy tönkretett 1 családot. Nekünk kellett elköltözni, egy fizetésből élünk, az ő kölcsöneinek felét fizetjük, gyerektartást nem fizet. Bár tény, ha valamit kérek, azt megveszi. De pénzt nem ad, vagy ha igen, azzal is elszámoltat, nehogy anyunak adjon. Mert ő magára költi.

Nagyon haragszom érte apámra, de ettől függetlenül szeretem. Sehogy nem lehet rá hatni, próbáltam mindent. Zsarolás (nem beszélek vele többet), meg hasonlók. Nem segít.

2011. szept. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Amint mondtam, a lehetséges segítségnyújtásra vagyok kíváncsi, nem arra, hogy "dögöljenek" meg. Az ilyen kommenteket inkább tartsátok meg magatoknak, köszönöm.
2011. szept. 12. 11:55
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Hülye vagy hogy nem érted meg nem lehet segíteni rajtuk! Ők maguk akarnak rongy emberek lenni !
2011. szept. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen a valamikori első voltam, de valamelyik barom töröltette ! Igen van a családomban, az öcsém, és igenis dögöljön meg! Mert miatta esett szét a családja és halt meg az anyánk !!!!
2011. szept. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az utolsónak:

Ha pl. meggyilkolta anyádat akkor se az alkoholsta a hibàs!

Az alkoholizmus kialakulása lassú, de ha hagyják, biztos célba èrő folyamat!

Miért hagytátok?! Mièrt kell egy alkoholistàval együtt élni, vagy kapcsolatot fenttartani?!

LÈPNI KELL ELLENE!

Kilökni, vagy otthagyni magára. Ki a szart èrdekel, mit kell sajnálni meg éveken át bízakodni?!

(Cristian)

2018. okt. 12. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!