Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van valakinek alkoholista...

Van valakinek alkoholista nagyszülő a családban? Hogy kezelitek, amikor babázni akar?

Figyelt kérdés

Sajnos anyósom - nem minden nap, csak ha rájön a hoppáré - iszik. Nem keveset, és olyankor állattá alakul át. A legrosszabb, hogy nem lehet tudni, mikor lesz ilyen kedvében. Nem tudunk rá számítani sajnos, és félek, nehogy ilyen állapotban kedvet kapjon a pici babánkat meglátogatni. Akkor nem tudnám kezelni a dolgot. Tegnap átmentünk hozzájuk, tudta, hogy megyünk, de volt pénze, és nem bírta ki ital nélkül, mire odaértünk, taccsra vágta magát. A babát kézbe vette, rettegtem, mikor esik el vele, nem hagyta aludni (csipkedte!!!), beszélte neki a hülyeségeket, még jó, hogy nem érti (2 hónapos)...

Nem akarok vele összeveszni, de félek, hogy ennek egyszer csúnya vége lesz. Nem akarom, hogy a kislányom ilyennek lássa.... Ha látom, hogy ilyen, térüljünk-forduljunk? És ha ő jön így hozzánk? Ne nyissak ajtót? Beszélni nem lehet vele, mert részegen nem érti, józanul meg olyan édes nő, hogy nem tudom.... képtelen vagyok olyankor. És úgysem segít semmit a beszélgetés, mert ő beteg, és nem állja meg, ha olyanja van...


2011. júl. 19. 18:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%

Egyértelmü,ha látod,hogy részeg,térülj-fordulj,távozz.

Ha józan lesz(legközelebb,másnap,vagy amikor épp találkoztok),ülj le vele,és beszéld meg vele a dolgot.


Amikor józan,akkor és csakis akkor(máskor,máskülönben semmi értelme,falrahányt borsó) hívd fel a figyelmét,hogy mit veszíthet,ha részeg,amikor találkoztok.Fenyegesd meg,hogy eltiltod a gyereket tőle,stb.


Durva,szélsőséges esetben szerintem bíróság is alkalmazhat kényszerintézkedésképp ilyen távoltartást vele szemben.(azért szerintem,mert nem vagyok jogász,csak jogi szakfordító).De ez már egy másik téma.Első lépésbe neked kell "felnyitni a szemét".

2011. júl. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Apám is ilyen, tudom milyen, úgyhogy részvétem. Mondjuk nálunk apám tesója is dettó, így én unokahugom és a két anya összefogott és információs hálózatot építettünk ki azért, hogy nehogy véletlenül ilyen állapotban lássa a gyereket vagy engem; mert akkor cudar nap lesz.



A te esetedben a legjobb ha olyankor rávered az ajtót:o) Ha meg ti mennétek hozzá akkor hívjátok fel előtte apóst-apát és kész:o)

2011. júl. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Apósom ilyen. Ő mondjuk már nagyon durván, alkoholista emberről lévén szó, rajta már 1-2 doboz sör is meglátszik. Anyám is ivott annó, így alapvetően megszoktam, de mióta megvan a lányom, azóta undorodom tőle. Mi ráadásul együt is lakunk (egy ház, de külön lakás), viszont szerencsére nem jár át naponta és nem is akarja mindenáron megfogni.

Viszont én rosszul vagyok amikor átjön és a szobába két perc alatt lesz kocsma szag, mert mondjuk egész nap otthon volt és nem csinált mást, csak ivott, meg cigizett.

Én már most tudom, hogy ha a babám nagyobb lesz, ilyenkor nem fogom átengedni. Most még nem érti, utána meg én nem fogom engedni, hogy így lássa.

2011. júl. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%

Ha a yermekem épsége és/vagy a lelki világa a tét,akkor akár milyen aranyos lenne józanul, beszélnék vele.

De sajnos valószínűleg még ez sem fog hatni rá, hiszen aki isziok arra nem lehet hatni,főképp hoyg ahoz sokkal sokkal határozottabb hozzáálás kéne, mint a tiéd.


Ellenben amikro iszok,a kkor kö kemény szabályok lépnének életbe. Szólj rá ha részeg és csipkedi,vagy ne add a kezébe mond meg neki hoyg félsz hoyg leejti. Ennyi.


Hjajj,ne haragudj,de annyira feldühödtem ezen a kérdésen, még az is lehet hoyg jobban féltem tőle a gyerkőcödet mint te magad.

Ez nem játék!

Ha valami baja lesz a gyereknek akkor utólag már hiába bánod,hoyg nem álltál a sarkadra!

2011. júl. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Néha apám szokott ilyen lenni.

Nem csipkedi, de bújik hozzá, ölelgeti (kicsit erőltetve) mikor a gyerek játszani akar (21 hónapos). Olyankor mondom neki, hogy "apa most hagyjad, menj haza, feküdj le! Majd ha kijózanodtál átvisszük." (2 házzal arrébb laknak)

Van, hogy azt hazudom, hogy a gyerek álmos, menjen el.

Egyébként szerintem nem neked kellene beszélned vele, hanem a férjednek. Mindenki a saját szüleit rendezze le, mármint nálunk így van.


Egyszer a férjem rászólt, hogy részegen ne puszilgassa a gyereket. Erre otthon kiverte a balhét hogy mit képzel magáról, stb..

Ha én szólok neki akkor általában "szót fogad".


Még a gyerek születése előtt szóltam neki, hogy ha cigizik a szobában (általában olyan füst volt, hogy nem lehetett látni), vagy ha részeg lesz, nem fogom átvinni a gyereket. Azóta nem gyújtott rá a szobában (a fürdőben néha,ált. télen), és szombatonként mikor sokáig ott vagyunk mindig józan.

2011. júl. 19. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Kemény leszek, igazad van! Az biztos, hogy egy másodpercre nem hagyom őket kettesben, és nem nyúlhat hozzá olyankor. És rá fogok szólni. De lehetőleg olyankor nem maradunk egy percet sem.

A józanul beszélgetés nem sokat használna, mert függő...

2011. júl. 20. 08:13
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Elhiszem, hogy nem akarsz balhét anyóssal, de legyen fontosabb a gyereked, mint anyós! Én nem adnám egy részeg ember kezébe a babámat, sőt ha ittasan akarna a közelébe jönni, azt sem engedném! Nehogy már utána még ő legyen megsértődve!


Nekem apám ivott, sajnos nagyon tudom mennyire félelmetes és sokkoló egy gyereknek a részeg ember látványa!

2011. júl. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nálunk ugyanez van. Mi ha így találjuk akkor már ülünk is vissza az autóba és irány haza. Mostmár azt csináljuk, hogy előtte felhívjuk, bár így is volt rá példa, hogy matt részeg volt. De mostmár felhívom és közlöm vele, hogy ekkor meg ekkor megyünk és egy kortyot sem ihat. Én így nyomatékosítom, mert másképp nem használ. Nálunk a gyerek ordított nála, úgyhogy én oda sem adtam. Ha meg ő megy hozzátok, tegyél úgy mintha nem lennétek otthon és ne engedd be. Mindenképp beszélj vele erről!

2011. júl. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kérdező, mizu?
márc. 16. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
#9 Lol, valaki ugyanazt olvassa pont ma, mint én, így 13 év után.. Na erre mennyi volt az esély?
márc. 16. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!