Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleim azért is felháborodn...

A szüleim azért is felháborodnak, ha mikor hazajövök munkából, le merek ülni enni több, mint fél nap éhezés után, és nem pattanok azonnal segíteni. Miért?

Figyelt kérdés
Lakásra gyűjtök, még nincs elég pénzem, hogy elköltözzek, ők soha nem segítenek, nekik öcsém a kedvenc... Még az életet is sajnálják tőlem?
2009. ápr. 22. 17:00
 1/6 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem menj albérletbe. Csak 1-szer vagy fiatal, nem érdemes elrontani. Lehet jó fej albérlőtársakat találni (akár neten is), nem muszáj 1 egész lakást kivenni. Ne hagyd magad kikészíteni, hidd el a kezelés többe fog kerülni (tudom, átéltem).


A kérdésre a válasz: tudják, hogy rossz helyzetben vagy, és nem szólsz vissza, és ezt kihasználják. Az ilyen szülők vagyontárgynak tekintik a gyereket (még felnőtt korában is), ami arra jó, hogy kiszolgálja őket, ill. van valaki, akin le lehet vezetni a feszültséget. Nem bántásból írtam, az enyémek is ilyenek. Ha van 2000-3000 Ft-od, vedd meg és olvasd el a Mérgező szülők c. könyvet. Nekem és több más, hasonló ismerősömnek sokat segített, máshogy fogod látni utána a helyzetet + megtanulod a helyükön kezelni őket.

2009. ápr. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nincs pénzem Pesten albérletre, és ha megyek, mindenemet vinni akarom... Nem keresek annyira jól. :-(
2009. ápr. 22. 17:37
 3/6 anonim válasza:
81%
Szia! Egyszemélyben gyermek, szülő és nagymama vagyok, nekem is van Öcsém, akit jobban pártfogoltak a szüleim. Ez nekem nagyon fájt, mindkét gyermekem felnőtt, mindkettőt szeretem "egyformán" annak ellenére, hogy a szülő mindig az elesetteb gyermekét védi kissé jobban. Szülőből csak egy van! Ne hagyd magad befolyásolni. Te mindig tudod mit kell tenned, ne tégy olyat amit később megbánnál! Szerintem a szüleid szeretete egyforma felétek, csak valami miatt az öcséd jobban rá van szorulva, hogy a szeretetüket jobban kimutassák felé. Gondold át a dolgokat mielőtt döntenél, mert egyedül maradsz te is ha elköltözöl, és a pénzed is kevesebb lesz ebben a cudar helyzetben.
2009. ápr. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem szorul rá jobban az öcsém. Mindig én voltam a negatív példakép a családban, és ezt már néhány évesen megkaptam, a szüleimtől és a nagyszüleimtől is egyaránt. Ha nem lennének a barátaim, nem lenne önbizalmam se...
2009. ápr. 22. 19:17
 5/6 anonim ***** válasza:
63%

szia!!!

Nekem ilyen ügyekben hála az Istennek nem volt részem...

de a munkahelyemen az egyik csaj, állandóan a szüleire panaszkodik ami jogos...ha leírnám akkor hosszú lenne, ezért legyen elég annyi, hogy ennek a csajnak a szülei pontosan (sajnos) a mi házunk mellé költöztek...egyszerűen utálom őket, tényleg kibírhatatlanok, persze ezt a munkatársamnak nem mondom el...egy szónak is száza a vége ő is ebben a cipőben járt, vagy jár... az a lényeg, hogy egyszerűen azokat az embereket akik abban az időben nőttek fel amiben az "ezer" forint is gazdagságot jelentett, képtelenség meggyőzni arról hogy egy kiló kenyér mennyibe kerül "pedig ők is veszik!!!!!!!!!!!!!"

szóval erre egy megoldás van...tűrni amíg lehet, tűrni amíg nincs elég pénz saját lakásra vagy albérletre, nem fogod számlákkal sem megértetni velük hogy mennyibe kerül az életbenmaradás....tényleg, én sem értem, hogy hogyan tudnak emberek ennyire, begyepesedni...nem a rosssz szándék vezérel...soha nem voltam rosszakarója senkinek...de mostanában az öregebb emberek egyre jobban idegesítenek és rá kellett jönnöm, hogy tényleg nem én vagyok embergyűlölő, hanem az idősebb emberek nem tudják feldolgozni a jelent...

régebben talán,bár most is zajlik a vita, hogy a fiatalabb nemzedék miért nem tiszteli azokat az idős embereket akik a buszon vagy vonaton órákig ácsorognak...

ezt én teljes mértégben elfogadtam addig a pillanatig amíg rá nem jöttem én is (!!!!!!), hogy gyakran az idős emberek kihasználják a helyzetüket.

Én nagyon szeretek másoknak segíteni, de ha érzem, hogy az illető tolakodóan lép fel akkor tudom, hogy egész életében ilyen mentalitással rendelkezett...sajnos ezzel együtt kell élnünk, és azzal is hogy, amíg teljesen megaláznak minket, addig mi dolgozunk, hogy NEKIK jólegyen!!!!!!!!!!!!!!!

2009. ápr. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az előző válaszoló vagyok!!!Igen egy dolgot kihagytam, az öcsédet,...erre csak azt tudom mondani hogy az emberek mindig annak örülnek a legjobban amire vágynak!!!

fiút szerettek volna??? most megkapták!!!! hidd el annyira el lesz neveve (az unokatestvéreméknél is ez volt), hogy nem fognak neki tudni parancsolni, azt nem mondom, hogy te leszel az Isten, de rá fognak jönni, hogy rosszul tették azt amit tettek, még ha nem is fogják kimondani (higyj nekem!!!!!!!!!!!!!!)

2009. ápr. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!