Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan kell fogyókúrázni?...

Hogyan kell fogyókúrázni? Éhezés nélkül?

Figyelt kérdés
2011. okt. 22. 22:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Gyakori, kalóriaszegény étkezéssel, sok testmozgással.
2011. okt. 22. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

hűűha már az is baj hogy felmerült benned hogy éhezni kell és sokkal jobban jóllakok mint előtte

elsőnek nem fogyókúra hanem váltáss, haszontalan dolgok lecserelése tápanaygdús, teljes értékű élelmiszerre (lassabb fogyás-de tartható, laktató és egészségesebb)


reggelire egyél bőségesen(na persze nem bezabálás alapon) hanem normális mennyiség amennyire szükséged van és ne mindennap ugyanazt mert megunod és feladod

pl zabpehely tejjel/joghruttal+és gyümi/pár szem olajos mag, kis méz, fahéj, mák, darált dió/mandula, kakaópor(sima natur) persze ezeket nem egyszerre mikor melyikhez van kedved fel is főzheted vízben/tejben így ilyen tejberizs szerű állagot kapsz nagyon finom melegen és laktató vagy szendvics(teljes kirőlésű kenyeret vegyél, jobban tellít több rostot tartalmaz) hozzá sonka/sovány sajtok/ főtt tojás/körözött/tojáskrém/halkrém-sima natur sós lében lévő konzervből) pulykavirsli mustárral mikor melyiket kívánod és hozzá valamilyen zöldség

vagy zöldséges rántotta kis olivaolajon hozzá 1 szelet teljes kiőrlésű kenyér és/vagy saláta

melegszendvics-tk eknyér, sonka, sováyn sajt, paradicsompüré(te készísd vagy vegyél de ne a cukros ketchup legyen) és akkor mehet rá zöldség(gomba, brokkoli, hagyma, paradicsom stb) ezekkel nagyon finom

túró gyümölccsel és megtölteni vele egy kiflit-ez angyon finom(meg is sütheted sütőben kis vaniliaraomával a kfili tetejét megg lehet kenni) főleg az ilyen magvas-rozsos kiflikkel tud nagyon finom lenne- és reszelt alma, fahéj és citromhéj kombinációval:)

piritós körözöttel (a forma kenyreke még is be is férnek) és zöldség ha még melegen teszel rá hagymát/paradicsomot még rá is sült egy kicsit és nagyon finom lesz


tízóraira, uzsonnára egyél gyümölcsöket


ebéd: na én ezzel úgy vagyok hogy mindent lehet csak az elkészítésnél kell figyelni taktikázz válts alapanyagokat

fehér liszt helyett a főzelékeket lehet habarni kukoricaliszttel/keményítővel/tk kirőlés liszttel

jogrhuttal/kefírrel/turmixolni stb

feltétnek(sovány hús(sertés, marha, csirke, pulyka, csirkemáj) ezeket nem rántani kell hanem párolni/roston sütni/fóliába sütni és variállni őket ízletesen minidg másféle hús, fűszerekkel, főtt tojás, pörköltek-nem kell sok olaj pici olajon csak a hagymát megdinszteled és több vízzel felengeded a soványabb husokból csinálod, bele mehet paradicsom paprika már csak az íz miatt is

halka-ez is roston, sütőben, párolva stb..

rizs, főtt krumpli, köles, gersli, meglehet kóstolni nagyon finom, zöldségekkel összekevered(gomba, brokkoli, répa, borsó, kukorica) majd valamilyen hús/hal, főtt tojás hozzá

alacsony zsírtartalmú tejföl/joghrut ez mehet a rakott ételekehze-karfiol/krumpli/káposzta stb-arra se kell nag zsíros szalonna, kolbász, pulykavirsli, sováyn darálthús(pl pulyka) sok paradicsom, hagyma, zöldség(karfiol, brokkoli, káposzta stb) sováyn reszelt sajt(pl mozzarella)

főtt krumpli főtt hússal zöldségmártással(pürével (sóska, spenót, alma, gyümiszósz, paradicsomszósz, sütötökpüré stb)

zöldséglevesek, pulykából gulyásleves sok zöldséggek, lencseleves pulykahusival, párolt zöldségek és hüvelyesek is fontosak(bab, lencse, borsó) párolt6sült gomba

zöldségeket töltöheted sováyn darálthússal, sajttal, túróval, másféle zöldségekkel, tojással ezek is nagyon finamok és laktatóak, húsgombócok

ha édesebbre vágysz tk tésztából túrós tészta/káposztás tészta, krumplis tészta savanyúval, tejberizs gyümölcsöntettel, mákosszuflék/guba, túrógombóc zabpehelybe/darált dióba forgatba natur fahéjas joghurttal leöntve kis vaniliaraom ez nagyon fincsi tud lenni:)

zabpehelyből kókuszgolyó, muffinok, palacsinta, kekszek nagyon finamk ezeket tölthted cukormnetes lekvárral, mézzel, dióval különféle gyümikkel


vacsorára és a túrót tudom ajánlani joghruttal kikeverve fahéjjal, citromreszeléekkel és almával ez nagyon laktató estére és baromi finom:)

de cottage cheese sonkával, zöldségekkel, tojás, hal, hús, maradél ebédi zöldségleves, savanyúságok, sütőtök, töltött zöldségek, almás-céklasaláta is nagyon finom tud lenni

és ami a legfontosabb került a chipseket, csokikat(az ét csokit nem kell 2-3 naponta 1-2 kocka kifejezetten egészséges) a sok feldolgozott péksütiket, kekszeket(a korpofit keksz az még finom az ilyen korpás keksz) üdítőket-csinál te magad zöldség és gyümölcsleveket, turmixokat) cukorkákat, ezeket a sok gyümölcsös jogrhutokat, pudingokat, a nagy zsíros kolbászokat, husokat a magas zsírtartalmú sajtokat-ma már van szeletelve is light-pl trapiista, orda, tolle tolnai, sole, meg van már macisajtba is kenhető-tolle, medve, az alacsony zsírtartalmű margarinok, fűszervajak, van cukormentes müzliszelet-ilyen piros gyümölcsös és csokoládséba is, cukrozott gabonapelyhek helyett zabpehely már csak ízlésed és a fantáziád szab határt hogy milyet egyél, csinálj magadnak-pl ha csokist szeretnél 1 kocka étcsoki és 1 knaál natur kakaóport olvasztasz rá, de a túrót tudod nagyon sok féleképpen variálni és szerintem az nagyon finom tud lenni

igyál mellette gyógy/zöld/gyümölcsteákat cukor nélkül, ásványvizet/csapvizet és iktass be valamilyen mozgást is-nem kell elsőnek nagy dolgokra gondolni, busz helyett a sarki ábécébe biciklivel, sétálva mész, egy megállóval elöbb leszállsz a buszról


bocsi ha hosszó lett

2011. okt. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én azt mondom neked, h azt a fogalmat, mint fogyókúra felejtsd el. Minden bizonnyal nem vagy megelégedve a jelenlegi testsúlyoddal és szeretnéd a testzsír százalékodat lejjebb vinni. Szándékosan nem azt írtam, h a súlyodat csökkenteni, mert az nem lenne helyénvaló. Súlyunkba beletartozik mindenünk, csontunk, szervünk, izmaink, stb. és persze a zsírunk is, és ha csak azt mondanám, h súlycsökkentést szeretnél, azt egy jó kis éhezéssel is lehet, csak akkor a zsírból nem fog lemenni semmi...


Szóval aki azt állítja, h súlyfeleslegtől éhezéssel kell megszabadulni, az nagyon nem érti, h hogy is zajlik ez az egész folyamat és mit jelent fogyni.


Sokkal jobb elnevezése a folyamatnak a diéta. Sokan megrémülnek ettől a szótól, jobban mint a fogyókúrától, és ez csak azért van, mert nem tudják mit jelent. Hát én most beavatlak a sötét titokba:

Diéta = Megfelelő MINŐSÉGŰ és MENNYISÉGŰ táplálék bevitele.

Ha mindenki ezen apró szabály szerint élne, gyakorlatilag nem létezne túlsúlyos ember. Csakhogy a mai világban mindkét nagybetűs szóval baj van. A minőséget ott rontjuk el, h rengeteg az ipari, nem természetes eredetű élelmiszer, a mennyiséggel meg az a gond, h legtöbben egyszerre visznek be annyit, mint amit el lehetne osztani 3 fele.


Szóval, ahhoz, h a szervezeted zsírbontásra bírd, rá kell terelődnöd erre a diétás útra. Hangsúlyozom, ez alatt nem azt értem, h olyan ételeket, kell enned, amire az van ráírva, h diétás. El kell hagyni a fehér lisztet, és az egyszerű szénhidrátokat (cukrokat)!!!


Egyszerűen természetes eredetű ételekre kell törekedni.

Ezekre gondolok, nagy vonalakban:

Fehérjeforrások: csirke, pulyka, marhahús, halak, sovány sajtok, túrók.

Szénhidrátok: zabpehely(nem a csokapik és társai:)), rizs, barna rizs, teljes kiőrlésű tészta, kenyér, burgonya.

Zöldségek a rostokhoz, és zsírokhoz (hiszen ezekre is szükségünk van, de csak a "jó" zsírokhoz): lenmagolaj, halolajak, olívaolaj, stb.


Szóval ilyesmikre gondolok.

Az éhezés, mint fogyás, nem működhet, mert a szervezetnek szüksége van a megfelelő táplálékra, h zsírraktárból elkezdjen leadni. Az éhezéssel csak azt érjük el, h izmainkból fog lebontani a szervezet, hiszen valahonnan muszáj energiához jutni, és az izmokat a legkönnyebb neki lebontani. A zsírraktárhoz, mint vészraktár nem nyúl csak úgy egy könnyen. Amit oda betesz, azt nem könnyű kivenni.

Azonban ha a szervezet úgy találja, h megfelelő minőségű és mennyiségű táplálékhoz jut, nincs szüksége a zsírraktár fenntartásához.


Természetesen hangsúlyoznom sem kell, h mennyire fontos a mozgás az egész folyamathoz. A zsírégető mozgásokat nevezzük aerob mozgásnak. Ez azt jelenti, h zsírégető pulzusszámon, egyenletesen tartva végezzük a mozgást. Erre legjobb a futás (nem sprintelés), kerékpározás, gyors gyaloglás, stb. Súlyzós edzést is végezhetsz, hiszen felgyorsítja az anyagcserét és segít a zsír lebontásában.


Tehát összefoglalva, mi kell a helyes zsírcsökkentéshez, h olyan alakod legyen, amilyen szeretnél:


Diéta + Aerob mozgás + súlyzós edzés.


Na, így kell "fogyókúrázni" éhezés nélkül.

2011. okt. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Köszi "előttem lévő hozzászóló", nagyon jó amit írtál!

Ha én voltam az elmélet, akkor te oktattad a gyakorlatot! :)


Kérdező, most már mindent tudsz, hibátlanul! :)

2011. okt. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

utolsó:)

úgy látszik egyre gondoltunk és mindkettőnknek ez jött be, nagyon jókat írtál én úgyunaígy vagyok vele, elsőnek fogyókúra volt majd rá jöttem hogy nincs értelme örülök hogy neked is bevált én mindnekinek ezt tudom csak ajánlani mert nagyon élvezetese

2011. okt. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Többet kell mozogni a bevitt kalóriától.
2013. dec. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!