Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogos-e, bölcs-e, ha feltételü...

Jogos-e, bölcs-e, ha feltételül szabom a szakítást a mostanival?

Figyelt kérdés
Párommal közel fél éve szakítottunk. Most újra bejelentkezett, de mondtam, barát nem akarok lenni, ha meg akar valamit, szakítson a jelenlegi kapcsolatával. Ez keménység vagy jogos? Kellene először csak úgy beszélgetni, hogy egyáltalán hogy állunk egymással és nem rögtön ilyen határozottan viselkedni?
2011. szept. 15. 08:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%

Ismered a mondást??

Felmelegítve csak a töltött káposzta jó..

Egy olyan kapcsolat aminek egyszer már vége volt,az másodjára sem fog működni..

A kérdés inkább az,hogy érdemes-e újra felszakítani a régi sebeket??

2011. szept. 15. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
79%

egyetértek az előzővel. Nem az a lényeg, hogy keménykedsz-e, vagy feltételeket szabsz-e. Az a lényeg, hogy szeretitek-e egymást, milyenek az érzelmek egymás felé???

Egyébként gondold meg jól mert felmelegítve tényleg csak a káposzta jó...

2011. szept. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy jogos-e, de nem bölcs, az biztos.


Te most azt szeretnéd, hogy fél év után, amikor nem is beszéltetek, döntse el, hogy te kellesz-e neki inkább, vagy az a lány, akivel most van együtt. De hát honnan tudja, milyen irányba változtál az elmúlt fél évben?

Te könnyen vagy, hiszen nem kell semmit felrúgnod a másikért. De neki ez nem ilyen egyszerű.


Szóval azon túl, hogy nem bölcs, nem is korrekt a másikkal szemben.

2011. szept. 15. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez is csak hülye általánosítgatás, hogy nem fog működni. Miért ne működhetne? Rengeteg ellenpéldát tudok, pl magamat is. Egy hülye félreértés meg kavarás miatt szakítottunk, mikor egyszer kérdeztem itt róla, mindenki lehurrogott, hogy hagyjam békén, meg úgyse fogadna vissza, meg csak felmelegítve jó az a szaros káposzta. És most együtt élünk, készülünk az esküvőre, imádjuk egymást, boldogok vagyunk.

Fel lehet melegíteni, ha mindketten akarjátok. És szerintem természetes, hogy nem akarsz osztozkodni, de vigyázz, ne legyél nagyon házisárkány már az elején, még meggondolja magát.

2011. szept. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jo, hogy hatarozott vagy, s ha meg erzel iranta, akkor adj egy lehetoseget, es hallgasd meg!

Mindenki kovet el hibat es teved is, tehat elkepzelheto, hogy ezt erzi a parod, es ezert tartja fontosnak, hogy beszeljetek.

Talan egy ujabb lehetoseget ker?

2011. szept. 15. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem működik, az újrakezdés után.

Mi is újra kezdtük, 1 évig szép és jó volt, utána kezdtek kijönni ugyanazok a gondok.

Most ugyanott tartunk, mint a szakítás előtt.

Ugyanott, ugyanaz van, ugyanazok a problémák.

Semmit nem értett meg abból, hogy én anno miért hagytam el.

Azért, mert folyton uralkodott rajtam, és mindent meg akart szabni nekem, még azt is, hogy hova menjek, hogy öltözzek, hogy beszéljek, mindent...

A szakítás után fél évvel felhívott, hogy átgondolta, igazam volt, megváltozott stb...

Elhittem, összejöttünk újra, most megint ugyanaz van.

A fejemet verem a falba, hogy hogy lehettem ilyen hülye.

Ha egyszer nem működött, másodszor sem fog, szerintem.

Vagy nagyon ritka.

2011. szept. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, csak a legtöbb nem a kérdésre érkezett: tegyük fel, újrakezdeném (azaz inkább úgy mondom: újat, mert e régit nem akarom). Akkor jogos az elvárásom, hogy a mostanit szüntesse be? (Ami egyébként nem túl komoly, de nem is csak plátói.)
2011. szept. 15. 10:48
 8/13 A kérdező kommentje:
A párom szeretne újabb lehetőséget, azaz egész pontosan veszettül tipródik.
2011. szept. 15. 10:49
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha annyira akar, akkor egyértelmű, hogy előbb a jelenlegi kapcsolatát kell lezárnia.
2011. szept. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Kedvesem! Te most keresed az "igazit". A belso erzemeidre figyelj,

de mar legy hatarozott, tehat ha ugy dontesz, hogy adsz egy ujabb lehetoseget a regi baratnak, akkor tudd azt, h ogy mit fogadsz el, es ezt kozold vele, hogy hajlando vagy, de ennek ez a feltele...! Erted?

TEhat okosan gondolkozol, ha ugy dontesz, hogy megprobalod ujra, mert meg erzel iranta, de csak akkor ha valtoztat is az elozo magatartasan, szokasan, ami miatt megszakadt annak idejen ez a kapcsolat!

2011. szept. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!