Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy szeretlhetném le az...

Hogy szeretlhetném le az alattomosan nyomuló, befolyásoló, érzelmi zsaroló embert?

Figyelt kérdés

A történet röviden a következő: Adott egy elvált pár. A gyermek valamelyik félhez került elhelyezésre, a másiknak van láthatása. Korrekt, nem minimál láthatás, ezen felül még plusz alkalmakat kap, ha kér. Az a fél, akinél a gyermek van, nem akadályozza a kapcsolattartást, inkább nagyon rugalmas és rengeteg megállapodáson kívüli alkalmat ad a másiknak, amit a gyerekkel tölthet.

Itt jön a kurfli: az, akinek láthatása van, még többet akar a gyerek érdekére hivatkozva. Olyan szinten, hogy irreális dolgokat kér érzelmi zsarolva. Kérlek, ne gyertek azzal, hogy miért nem kaphat még több alkalmat, mert rengeteg plusz alkalma van még így is. Hogy lehet azt megakadályozni, hogy ne az történjen, hogy az ember a kezét nyújtja, aztán a karját akarják, a karja után a törzsét, a lábát és szép lassan mindent?


2011. szept. 16. 15:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hányszor viszi el az apa a gyereket és hányszor van nálad egy héten és mik azok az irreális igények?
2011. szept. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A megadott esetben egy egyszerű "Nem" megteszi. Érzelmileg csak akkor lehet zsarolni, ha van alapja, de itt nincs: az illető elég láthatást biztosít, többet is, mint ami elő van írva. Onnantól minden extra óra csak ajándék lehet, amit vagy önszántából megad valaki, vagy nem, és ennek ellenkezőjére maga az atyaúristen sem veheti rá.
2011. szept. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
El kell neki nagyjából ugyanezt mondani. Úgy érzed többet is megtettél, mint amiben megállapodtatok, és ez már túlzás. Szeretnél te is együtt lenni a gyerekkel. És ha továbbra is ilyen igényekkel lép fel, visszatértek az eredeti megállapodáshoz. Slussz-passz.
2011. szept. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Két hetente hétvégén, hosszított időrend (péntektől hétfőig), hét közben 1x ott alszik, 1x meg késő estig nála van. Ezenkívül, amikor eszükbe jut, akár a gyereknek, akár neki, hogy jó lenne találkozni. Ezek a megállapodáson felüliek. Nem akadályoztam eddig. De most az az irreális amit akar, hogy szinte minden nap aludjon ott, mert szerinte neki is joga van annyi időt tölteni vele. ??? Nem értem, hogy miért évek múlva jut ez eszébe, mikor ez a bevált rendszer, hosszú ideje működik.

Az egyszerű NEM már elhangzott, de nem hajlandó elfogani. Ha "kirakom az ajtón, bejön az ablakon" elven, csak mondogatja, erre-arra hivatkozva. Közben meg már látom, hogy a gyereket is befolyásolja. (akinek én egyáltalán nem akarok rosszat!!!!) De azt sem akarom, hogy a másik fél diktáljon.

2011. szept. 16. 15:58
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem értem, hogy ha nem engeded be, akkor hogyan tudná elvinni a gyereket...
2011. szept. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
hány éves a gyerek? milyen messze laktok? mert azért szerintem engedheted, ha elég idős. meg ha közel is laktok.
2011. szept. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Itt nem erről van szó, hogy beengedem-e vagy nem. Nem vagyunk rossz viszonyban, főleg a gyerek miatt. Ezt kihasználja. Eddig is a gyerek miatt mentem bele a többletekbe, hogy neki jó legyen és ne én legyek a szemét, aki nemet mond a kérésekre. Addig oké is volt, míg nem kezdett irreális dolgokat "kérni". Nem tudom részletesebben leírni, mert nem akarok felismerhető lenni. Szóval, így nehéz. A lényeg az, hogy van egy megállapodás, azon felül kap sok pluszt és még többet akar. Azon az alapon, hogy eddig én a konfliktus kerülés miatt adtam pluszokat, mert tudom, hogy a gyereken csattan valamilyen szinten ha én akadékoskodok.
2011. szept. 16. 16:14
 8/12 A kérdező kommentje:
A gyerek már nem kicsi, iskolás. Nem is lakunk messze. De itt az elvről van szó, hogy én is szeretnék vele lenni és lassan már én leszek vele kevesebbet, ha engedek a pofátlan kérésnek. :S
2011. szept. 16. 16:16
 9/12 anonim ***** válasza:

"Itt nem erről van szó, hogy beengedem-e vagy nem."

Pedig erről van szó. Te adtál valamit, ő többet akar, te engedsz. Ha így folytatod, hamarosan elpereli tőled, mondván úgysem foglalkozol vele, és ő van vele többet, és persze a gyerek is vele akar lenni, mert már belé nevelte.

Tehát ha meg akarod húzni a határokat, akkor azt itt tedd.

2011. szept. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem kérdezed meg a gyereket, hogy ő mit akar?
2011. szept. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!