Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tudok csinálni, és mit...

Mit tudok csinálni, és mit tudnak velem csinálni? Részletek lent.

Figyelt kérdés
Érettségi után levelező tagozatra jelentkeztem, s ugye a levelezősöknek nem fizeti a tb-t a suli. Ezt sajnos nem tudtam,így felhalmozódott 70 ezer Ft tartozásom az APEH felé. Pesten laktam, nem bejelentett állásom volt, kerestem 90-100ezret,s egy nem bejelentett albérletben laktam. Az apeh küldte az értesítést az állandó lakcímemre,szüleimhez,h tartozásom van,bementem,elmondtam,h nincs semmi jövedelmem,nemtudtam, h nekem kell fizetnem,mert 3éve vezették csak be,h havonta kell tbjárulékot fizetni.Azt mondta a nő,elfogják engedni,csak nyújtsak be egy kérvényt.Be is nyújtottam 5000 volt volt az illetékdíja,ma jött a levél,h fizessek még 2200ft-ot,valamint csatoltak egy kitöltendő levelet(6oldalas)családtagok jövedelméről,ház,ingóságok,kocsik....szóval mindent bele kell írni.Na most a probléma,hogy nem állunk rosszul anyagilag a család nevén van két kocsi,egy motor,a házunk 20-30 milliót ér,így biztos nem fogják elengedni.De nekem nincs pénzem, a szüleim pedig nem fizetik ki,mert azt mondják oldjam meg,az én tb járulékom nem az övéké.Munkahelyem nincs.Jelengleg van tb-m,2évig az önkormányzat fiezti,mert szociálisan rászorult vagyok.Mit tegyek???Nem tudom 8 napon belül előteremteni a pénzt. Halasztást és részletfizetést se kérhetek.
2011. szept. 16. 19:07
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Bocsi,h hosszú,meg hogy értelmetlen néhol,de ideges vagyok :(
2011. szept. 16. 19:07
 2/18 A kérdező kommentje:
*1 évig van tb-m
2011. szept. 16. 19:08
 3/18 anonim ***** válasza:
Nem tudnád a szüleiddel megbeszélni, hogy fizessék ki, és majd részletekben vissza fizeted? Ilyen házuk, meg 2 kocsi, motor, és ne tudnák kifizetni?
2011. szept. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
ki tudnak szerintem,de mint mar elhgangzott nem akarjak.
2011. szept. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Kitudnák fizetni,de nem fogják,még 100 ft-ot is sajnálnak rám. Velük nem lehet beszélni..
2011. szept. 16. 19:19
 6/18 anonim ***** válasza:

"Be is nyújtottam 5000 volt volt az illetékdíja,ma jött a levél,h fizessek még 2200ft-ot,valamint csatoltak egy kitöltendő levelet(6oldalas)családtagok jövedelméről,ház,ingóságok,kocsik....szóval mindent bele kell írni.Na most a probléma,hogy nem állunk rosszul anyagilag a család nevén van két kocsi,egy motor,a házunk 20-30 milliót ér,így biztos nem fogják elengedni."


1. A TB 5100 Ft/hó. Hogy jott ossze 70 E?

2. A TE neveden konkretan milyen vagyon van? Ha nincsen Téged tartasra kotelezett ember, akkor Te egyedülálló vagy, ha van ilyen ember, akkor meg ő köteles kifizetni Neked, akkor az ő vagyoni helyzetét nézik.

2011. szept. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

"Be is nyújtottam 5000 volt volt az illetékdíja,ma jött a levél,h fizessek még 2200ft-ot,valamint csatoltak egy kitöltendő levelet(6oldalas)családtagok jövedelméről,ház,ingóságok,kocsik....szóval mindent bele kell írni.Na most a probléma,hogy nem állunk rosszul anyagilag a család nevén van két kocsi,egy motor,a házunk 20-30 milliót ér,így biztos nem fogják elengedni."


Ja, az illetek 2200 Ft, amikor en nyujtottam be halasztas miatt, akkor sekonyvelték le! Nem az 5 E felett kell ezt fizetni, hanem nem tudjak, hova konyveljek le az 5E-t, ami beérkezett hozzajuk, meg figyelmetlenek, nem kotottek ossze az 5E-t a kerveennyel, telefonalj 3-4-et, es megoldodik.

2011. szept. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Úgy,h körülbelül 14 hónapig nem volt tb-m. Itthonra vagyok bejelentve,20 éves vagyok, akkor neki kell kifizetnie? És ha nem fizeti ki , rajta hajtják be??
2011. szept. 16. 19:26
 9/18 A kérdező kommentje:
beírtam a közleménybe,h kérvény meg blablabla.... és neked elengedték?
2011. szept. 16. 19:27
 10/18 anonim ***** válasza:

Igen. De ha jol ertem, nincs tartasra kotelezve.

Egyebkent az aPEH a jegybanki alapkamat 2xesét teszi rá a késedelmes fizetesre, tehat ez lesz, ha nem engedik el. Evente bekérik Tőled, mindig a mar kamattal emelt osszeget. Szerintem.

35N

2011. szept. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!