Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Magyarországon luxus a gyerekv...

Magyarországon luxus a gyerekvállalás?

Figyelt kérdés

Mióta terhes vagyok egyre több emberen érzem azt, hogy irigy. Nincs gondunk a megélhetéssel, férjem jól keres. És a párkapcsolatommal is minden rendben. Mégis ha valaki megtudja, hogy terhes vagyok nem szívből örül, hanem mondja a sok anyagi hátrányt. Én egyenlőre csak az örömet látom benne, és erre is akarok koncentrálni.

20 éves kismama, 6 hónaposak vagyunk :)


2011. szept. 19. 14:39
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
51%
A többségnek az.
2011. szept. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
86%

Sokan irigyek valóban,csak azt látják h mennyi kiadás,stb.

de ha ésszel vásárolsz,nem is akkora a kiadás mint sokan gondolják.

Mi nem éltünk fényesen,de be mertük vállalni a babát.

2011. szept. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
80%
Mindenhol az. A "fejlett" világban mindenképpen. Ne törődj velük, az is lehet, hogy néhány kedvezőtlen tapasztalat után a többiekre már te vetíted rá ezt, miközben őket valójában nem is érdekli annyira, hogy irigykedjenek? Ha mégis, akkor sem feltétlenül kell foglalkoznod ezzel, hiszen nem a te problémád. A döntés a te kezedben van.
2011. szept. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
67%

Sajnos egyre inkább az:S Ennek oka a munkanélküliség,a kiszámithatatlanság(munka szempontjából),kevés fizetés ,devizahitel tartozás....

Ilyen körülmények közé gondolom nem sokan mernek bevállalni gyereket.akinek meg már van inkább a saját szájuktól vonják meg az ételt csak hogy a kicsi normálisan egyen és ne szenvedjen hiányt semmiben,ez van,sajnos:(

Ti szerencsések vagytok!

2011. szept. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:

A többségnek anyagi helyzetére való tekintettel, nem az. Az is közrejátszik sajnos, hogy olyan világban élünk, hogy nincs olyan, hogy fix munkahely.

Értem ezalatt azt, hogy bárkit bármikor kirúghatnak stb.

2011. szept. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
59%

Nem luxus, csak a magyarok borzasztóan rosszul bánnak a pénzzel, emellett viszont hihetetlenül anyagiasak. Bármiről van szó, rögtön a pénzre gondolnak.


Ne foglalkozz ezzel, ha valaki ilyeneket mond, engedd el a füled mellett :)

2011. szept. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
80%
Elhiheted, hogy senki nem irigy. Én nem értem, ez egyáltalán hogy jutott eszedbe, gyereket szülni mindenki tud, ez nem a te személyes kiváltságod. Ha gazdagok lennétek, na arra sokan irigykednének, de a terhességedre? Túldramatizálod.
2011. szept. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
31%
Luxus, de inkább nyűg a nyakamon. Nincs több szabadidő haverok, buli, fanta. Kell a f@sznak köjök.
2011. szept. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem inkább sajnálnak, hogy ilyen fiatalon bekaptad a legyet.
2011. szept. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
34%

Igen, sajnos az lett. De ne törődjetek ezzel, hanem élvezzétek a gyerekáldás örömeit. Igaz, hogy rövid távon előnyösebb a gyermektelenség, de hosszú távon pusztulást és hanyatlást hoz. Persze az emberek csak a rövid távú előnyöket nézik, ezért tartunk itt, ahol.


Remélem, pár éven belül nálunk is adottak lesznek a feltételek. Addig semmiképpen sem.

2011. szept. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!