Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Magyar Kínai vegyes házasság...

Magyar Kínai vegyes házasság Magyarországon. Valakinek tapasztalata?

Figyelt kérdés
Mennyire kockázatos egy kínai lányt Magyarországra vinni ? (Egy Kínában nevelkedett kínait.) Mik a veszélyek, mint párkapcsolati, mint emberi szempontból ? A magyar nép mennyire befogadó ? Tapasztalatok ? (Kérem olyan írjon, aki esetleg már otthon él pár éve kínai párjával.)
2011. szept. 4. 10:34
 1/4 anonim ***** válasza:
91%
Van egy jó barátom akinek kínai származású felesége van. Hogy az mivel járhat hogy Magyarországra elhozza az passz, mert a lány az már itt nőtt fel nálunk, kínaiul csak alapszinten tud amit néha a szüleitől tanult meg, a szülei is egy az egyben magyarnak vallják magukat. Ha az állampolgárságot akarod elintézni akkor azt házassággal lehet, a legkönnyebben.
2011. szept. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Tudom, hogy azt írtad, hogy csak olyan írjon aki már pár éve él kínai párjával, de ezzel korlátozod a válaszok lehetőségeinek sorát, és lehet hogy aki együtt él pár éve, ami egy kapcsolatban kevés, az kérlek elfogult is lehet nem gondolod?

Én éltem más nemzetiségűvel, de nagyon sok mindenre gondolni kell, pld.. a keleti kultúra merőben eltér az európaitól és itt igencsak bőséges a lehetősége a feszültségek kialakulásának. Itt is mint minden párkapcsolatban a tolerancia és az empátia nagyon fontos mindkét személyben. Majd lesz aki bölcsebb és találsz jó tanácsokat, de szerintem ne hagyd, hogy csak a jó tapasztalatok határozzák meg döntéseid. Ja igen, és szerintem keress valami jó könyvet erről mert biztos, hogy van és azokból is felvértezheted magad.

Nagyon sok sikert kívánok.

2011. szept. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat...
2011. szept. 15. 05:28
 4/4 anonim ***** válasza:
Én egy társkeresőn ismerkedtem meg a most már és a feleségem lett, elöször nem volt könnyű,mert én egy ázsiai társkeresőn ismertem meg a feleségem,csak hogy én is ott leírtam,hogy elvált vagy özvegy kínai nőket keresek gyerekkel,és egy idősebb nő jelentkezett,és azt írta,hogy szeretne megismerni engem,és írjam meg neki honnan vagy is melyik országból származom,és a reptér nevét aztán megírta tavaly,hogy szeretné megvenni a jegyet,és eljönni hozzám magyarországra,sak,hogy én nem tudtam ott lennni a reptéren mert mozgás korlátozott vagyok,de azt nem írtam neki meg neki,hogy mozgás korlátozott vagyok,és emiatt nem tudok ott lenni a reptéren inkább azt írtam neki,hogy fogjon egy taxit,és kövesse az utzastásaimat amiket lerok neki,hogy merre lehet jönnie a taxinak,három féle képp lehet megközelíteni az én lakhelyemet az M6 os úton jőve meg az M5 ről és az 51 es úton délnek 100km így lehet megközelíteni az én lakhelyemet,de neki már az első házasságából született egy 21 éves lánya,és a nő lánya űrhajós akar lenni,de annak is örülne,ha egyszer találkoznánk hármasban vagy is a nő én meg a lánya,de lánya magunkra hagyott,és űrhajós lett,és mi meg jól meg vagyunk,igaz én 53 éves vagyok,és a nő aki már a feleségem most az meg 59 éves,és azt akarta,hogy tartsunk itt kínai házasságot ami azt jelenti hogyha nekem nincs semmi vagyonom ,és neki van 100 milliárd dollárja meg sok 30 - 40 villája cégei akkor a vállalatát akár értékestheti,hogy magyarországra jöjjön,és letelepedjen,csak,hogy mi magyarok annyiban vagyunk szerencsésebbek,hogy nekünk nem kell vízum ha ki akarunk menni kínába sokféle vízumot lehet igényelni van hong kongi vizum ami azt jelenti,hogy 90 napig tartózkodhatsz knában vizum nélkül,de csak akkor ha nem tanulni vagy dolgozni mész ki,és a vizum meg az útlevél együttes kiadásával ha a vzum le is jár akkor az útlevélnek még minimum 6 hónapig érvényesnek kell lennie,hogy haza tudjál jönni, vagy kérhetsz a nőtől például 500- 600 dollárt ami 250 - 300 ezer forint,és abból haza jösz,vagy ott megházasodsz a nővel,és onnan már úgy jöttök haza mint házaspárok,és itthon akkor már nem kell házasságot kötni mert egy érvényes házassági anyakönyvi kivonat már,ami alátámasztja,hogy házasok vagytok,és azt a házasságit ha felmutatod itt elfogadják magyarországon,de a többi rajtad múlik,hogy szeretnél -e a jövőben gyereket a nőtől vagy nem ha úgy döntesz,hogy nem akarsz gyereket tőle mert neki már van egy vagy jobb esetben kettő,akkor nem kell gyerektartást fizetned,de ha az ő neki az egy vagy kettő gyerekét a nevedre veszed akkor te leszel a mostoha apjuk,és téged fognak szeretni mint nevelő apát mert a nő első férje kínai volt,és csak a pasinak a pénz számított,hogy elkártyázza vagy el játék gépezni vagy elinni az eszét az ilyet nagyon útálják a kínai nők de ha nem iszol nem dohányzol ,és nem a pénzéért szereted a nőt hanem úgy gondolod,hogy a kínai társkeresőn eléggé megismerted,és megházasodnál vele tedd azt,hogy hong kongi vízummal mész ki, vagy is nem kell vizum mert 90 napig az országban maradhatsz,és jobban megismerted utána vagy ott megházasodsz vele vagy itthon magyarországon,és a nő úgy dönt,hogy magyarországra jön és itt letelepedik ahhoz kell neki bevándorlási engedély letelepedési lakhatási és állampolgárságit akkor kapja meg ha már házasok vagytok,vagy is itt magyarországon vagy ott knában megházasodtál vele,és csak a házassági levelet felmutatod,hogy már házas vagy vele akkor azt itthon elkell hogy fogadják,vagy itt is megházasodsz vele meg ott is úgy a legjobb mert ha a nő itt házasodik meg veled akkor megkaphatja a az állampolgárságit,és a bejelentett lakcímet ,és akkor még kell neki magyar útlevél személyi lakcím igazoló kártya,hogy tudják hol él melyik országban,és amikor megkapta az állampolgárságit onnantól kezdve magyar-kínai állampolgár lesz vagy is tartósan magyarországon fog élni veled akkor nem is kell neki útlevél ha az EU 27 országába el akar jutni,de abban az esetben kell ha magyarországról külföldre menteek nyaralni például thaiföldre vagy taiwanra maldív szigetekre vagy kínába a kínai nagyfalat megnézni vagy kínában a tiltott várost vagy kna 18 legnagyobb városát meglátogatni,ha ott házasodsz meg vele akkor te is megkérheted a nőt arra,hogy az útleveled a személyidet lakcímedet intézze el neked mert ha itthon magyarországon nem lenne elég gáz amit kapunk az oroszoktól akkor jobb ha ott letelepedsz,és van ott egy tengerparti villád a nőnek a nevén,de azt is eltudja intézni,hogy a te nevedre vesz meg egy ingatlant egy villát vagy céget ahol dolgozol vagy ha nálas dolgozol kint akkor lehetsz a főnöke vagy is a nő cégében te lehetsz a vezérigazgató amit ők csak úgy neveznek hogy CEO. Vagy is vezérigazgató az ő égében.
2022. okt. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!